Aile Planlaması Korunmuyorum! Korunmalımıyımm

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
S

sev_al

Ziyaretçi
selam kızlar bu konuyu uzun zamandır paylaşmayı düşünüyordum ama hep başka sıkıntılar ve sorunlar bu konumun geride kalmasına sebep oldu. bu durumu kimseyle paylaşamadım burda sizlerle paylaşmak düşünce ve fikirlerinizi almak istiyorum. artık hiçbişeyi içime atmak istemiyorum.
konuma gelince evlendikten 2 yıl sonra hamile kaldım çocuk istememe rağmen olmadı tedaviye başladım ilaçlar ağır geldi vucudum ilaçlara tepki vermedi ve tedaviyi bırakmak zorunda kaldık. arası fazla geçmedi kendiliğinden hamile olduğumu öğrendim. tedavi aşamasında eşimdende sperm tahlili istediler onun sonuçları doğrultusunda zaten tedaviye başladık. eşimin hem sperm sayısı az, hem hareketlilik az hemde spermde şekil bozukluğu vardı ve bunlarda az denmeyecek kadar fazlaydı. dr bize tüp bebek yapın demişti. dediğim gibi ilaç aşamasındayken bırakmak zorunda kaldık. ben çok inanıyordum olacağına ve oldu şimdide korunmuyorum biliyorum bir kere oldu ikinciside olur diyecekleriniz vardır ama ne bileyim tekrar olacağını düşünmüyorum. ayrıca çocuk doğduktan sonrada birazda uzaklaştım cinsellikten belki tekrar çocuk olurun endişesimi bu bilmiyorum. ne eşim nede ben cinselliğe fazla bir düşkünlüğümüz yok (benimki bebekten sonra oldu) bu ne kadar sağlıklı onuda bilmiyorum . sizce ne olursa olsun korunmalımıyım .düşüncelerinizi ve yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum. ben bunu kimseyle paylaşamadım sizlerle paylaştığım için rahatladımmm. biraz uzun oldu kusura bakmayın

not: eksik bilgi olmasın takvim usulu bir korunma yöntemi değil ama ona dikkat etmeye çalışıyorum

Bu senin çocuk isteme arzuna bağlı, kesinlikle istemiyorsan %1 ihtimalde olsa bunu göze alıp korunmalısın bence

sen cocuk istemiyorsan canım mutlak korun derim takvim makvim işiyle olmaz korunma da su an o kadar cok saglıklı korunma yöntemleri var ki biri sana uyğun olur o senin seçimine bağlı zaten cocuyunda küçükmüş ben olsam korunurdum

arkadaşlar cevap verdiğiniz için teşekkür ederim bu benim için önemliydi.birileriyle konuşmam gerekiyordu aslında daha çok kişiden cevap beklerdim benim gibi bu durumu yaşayan birileri varsa benimle paylassınlar isterdim.bir daha böyle bir konuyu paylaşabilirimiyim onuda bilmiyorum. nediyelim sağlık olsun .

çocuk istemiyorsan kesinlikle korun
çok düşük 1 ihtimal bile olsa, mümkün ...
spiral kullandığı halde bile hamile kalanlar var yani nolcağı belli olmaz.

esinizle karar verin buna..

cocugunuza kardes istiyorsaniz korunmayin

yalniz bunu cok detayli düsünün ilerisi icin..

coksekeriremsueger cocuk ıstemıyorsan korun canım bunu goze almalısın:eek:

Bend peeş peşe korunmamazlık(daha dogrusu cahilik)ne desem artık bilmiyorum üsütste hamile kaldım.Dini inaclarım cok cok baskın olduğu üçün cocuk aldıramıyorum.Korunma yöntemi olarak,bir cok araşdırmaarım neticelerinde spiral en garantili vede etkilidir.Haplar,iğneler aşırı kalıcı kilo yapıyor.Bir erkek arkadaşımıza doktorlar tarafından kısır teşhisi kondu,imkansız dediler şuan hanımı 7 aylık hamile.Sperm varsa,yumurtalıkda varsa hamilelik kacınılma derim.Üst üste cocukda cok zordur yaa Vallahi bunalımlar yaşatıyor.Bence korun.Takvim yöntemide işe yaramıyor ayrıca.

Spermisit içermeyen prezervatiflerle eşin korunsun bence .

arkadaşım tabiki korunmalısın derim eğer bebek düşünmüyorsan.Ama zaten cinsel hayatınızın az olduğunu söylemen bile bence korunma yöntemi.Ayrıca bilmeni isterimki bende daha bebeğim kucağımdayken spıralle hamile kaldım.Ne mi yaptım yavrumu annesütünden keserek 2.anneliğe hazırlandım.Bebeğim derken bebeklerim oldu.2. oğlumdan sonra cinsel yönden banada soğukluk geldi ve sanki tekrar hamile kalacakmışım hissi ile panık ataklar yaşamaya başladım.Ne olursa olsun ne eşime ne spırale nede bir başka yönteme güvenmiyordum.Uzak durdum aylarca. Doğum doktorumla konuşmuş eşim oda benimle konuştu ve bu sorunu aştık şuan yine spıral var ama her 20 günde bir ben kontroldeyim.Bunları yaşadım ama yaşıyorum ama allah bana bebeklerimi verdi diye hergün dua ediyorum onlar benim herşeyim..Dünyammm.
Sen otur dikkatlice düşün taşın hayat sizin hayatınız ve bence eşinle birbirinizi seviyorsanız bir bebeğiniz mutlaka olsun.....Bu duygu hiç bir sevgide yok arkadaşımmm.

şehrazad sana katılıyorum arkadaşım peşpeşe bebek kabus oluyo ama iiyi varlar iiki doğdular allah bağışlasın hepimizin evlatlarını...Allah bizlerede sabır versin :::)))))

ya bıde adet bıtıyo hemen ertesı gun ılıskıye gırenler oluyo hamıle kalınmaz dıe dogrumudur? belkı ıse yarar...

X