Korunmadan kaçıncı ayda hamile kaldınız buyrun sohbete

Buffalosos

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2018
14.183
37.981
Merhaba arkadaşlar belirtiler bölümünde son zamanlarda aktifim. sadece 1 aydır korunmadan deneyelim dedik henüz bir sonuç yok..
ister istemez stres olunuyormuş yeni öğreniyorum pco var bende ama doktor hafif dedi vitamin vs alıyorum spora başladım kilolu değilim

hamile olanlar korunmasız kaçıncı ayınızda gebelik oldu? Sohbet edelim

1 senedir uğraşıyorum hala olmadı benim :))

Korunmadan 3 ayımda hamile kaldım ama kimyasal gebelik oldu maalesef. Düşükten 6 ay sonra tekrar hamile kaldım o da kimyasal gebelik oldu. 1 sene içinde 3.ye hamile kaldım şu anda 22. haftamdayım bakalım ya nasip diyorum hala.

Merhaba Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin çok güzel rahat bir gebelik yaşayın inşallah gebe kalmak için Özel bir şey yaptınız mı ?

Merhaba Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin çok güzel rahat bir gebelik yaşayın inşallah gebe kalmak için Özel bir şey yaptınız mı ?
İnşallah, teşekkür ederim. Sadece takvim hesabıyla yumurtlama günlerimi takip ettim o kadar. Onun haricinde akışına bıraktım. Allah isteyen herkese nasip etsin.

7.ayda kaldım Bi sağlık sorunumuz yok çok şükür. O 7 ay içinde 2 kere kimyasal gebelik yaşadım.

Merhaba bende dün test yaptım,bugün de kan testi verdim 3 aydır deniyorduk ama çok sık olmadan ve yüksek olasılıklı günlere ve yumurtlama gününe dikkat etmeden.. bu ay yüksek olasılıklı dönemde 2kez denedik ve test sonucum bu şekilde Bu arada öncesinde jinekolojik muayene oldum,tecrubesiz olduğum icin doktordan genel bir bilgi almak ve bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmek icin.Bir sorun olmadığını söylediler ve Regenisis Max yazdılar.Onu kullanıyorum düzenli olarak.Gebelik düşünüyorsanız oncesinde muayene olun değerlerinize vs baktırın ve folik asite baslayin

Eklentiler

• A24CEB1B-5C0A-4F1F-86F6-99D1146C9042.jpeg
    165,4 KB · Görüntüleme: 64
Regenesis max nasıl iyi mi? Ben de ona geçebilirim gebelik çalışmaları devam bizde

Merhaba, evlendikten sonra genelde korunarak ilişkiye girdim ama en fazla iki üç ay korunmasız olarak bir veya iki kere ilişkiye girdim. Ama hiçbir şekilde yumurtlama günü vs. dikkat etmedim. Bu sebeple de gebelik oluşmadı. Ekim ayında adetim bittikten sonraki ilk gün, sonrasında 2 gün sonra ve tekrar 2 gün sonra olacak şekilde ilişkiye girdim. Bir yandan da ovülasyon testi kullanıyordum, son ilişkiye girdiğim gün tam kırmızı olmasa bile kırmızılık vardı ve esas ovülasyon günüm 2 gün sonrasıydı aslında ama ben o günü değerlendiremedim. Bu sebeple de yüzde 50 olabilitesi vardı kafamda. Yine de bir takip yaptığım için aslında düzenli takip yaptığım ilk ay Allah'a şükür gebe kaldım. Ama bunun kesinlikle stres ile bir bağlantısı olduğunu düşünüyorum. Çünkü ben yumurtlamadan sadece 2 gün öncesini değerlendirdim ve kesin gebe kalamam diyordum ama oldu.
Bu sebeple evet biliyorum çok kolay değil ama yine de minimum düşünmeye çalışın, bilgi kirliliği olan internet sitelerinden yazılar, makaleler vs. okumayın, kesinlikle sağlıklı beslenme çok önemli. Ben yaklaşık 8 kilo verdim ve hamile olduğumu öğrendim. Doktorum bunun çok etkisi olduğunu söyledi. Hatta ben 2 gün şeklinde besleniyordum ama bunu doktorunuza danışmadan yapmayın lütfen. :) Folık asit kullandım. Eşime de bol bol muz yedirdim. Kendim de yedim ayrıca.
Reglime 4-5 gün kala silik çizgi gördüm, 3 kala da kan testi yaptım ve beta 31 ile öğrendim.
Farklı bir şey sormak isterseniz yardımcı olmak isterim. :) Umarım en kısa sürede siz de güzel haberler alırsınız.

2 gün yazmışım, 2 öğün demek istemiştim. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…