Korunma Yöntemi

esrant

Guru
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2010
6.675
3
38
Merhaba doktor hanım.
5 Haziranda düğünüm var benim ve yaklaşık 1 aydır sivilcelerim için aknetrent kullanıyorum.Biliyorsunuzdur roaccutane ile aynı etkilere sahip olan ilaç.
Bu ilacı kullanırken kesinlikle hamile kalınmaması gerekiyor bunu biliyorum.Doktorum da bu konuda tereddütlüydü.Biz zaten evlendikten hemen sonra bebek düşünmüyoruz.
Korunma yöntemleri ile ilgili karar verebilmiş değiliz henüz.
Çok etkili bir yöntem olması gerekiyor malum bu ilacı kullandığım için.
Ben doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum.Sanırım yeterince etkili.
Yalnız merak ettiğim bir şey var.
Tüm korunma yöntemlerinde %1 bile olsa gebelik riski var diye biliyorum.Ben doğum kontrol hağına başlarsam,ne kadar rahat olabilirim sizce gebelik konusunda?Yanında mutlaka başka bir yöntem de gerekir mi korunma adına?
Bir de sormam gereken,doğum kontrol hapına sizce ne zaman başlamalıyım.
Düğünüm 5 Haziran'da.
Bazıları 2-3 ay önceden başlamak gerektiğini söylüyor ama benim bilgim yok bu konuda açıkçası..

Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

merhaba doktore gidip size uygun ilacı seçerseniz kullandığınız doğum kontrol hapı sivilceleriniz için de faydalı olabilir. bir ay öncesinden başlamanız yeterli ve düzgün kullandığınızda gebelik ihtimali neredeyse oratadan kalkar. sevgiler. şimdiden hayırlı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…