Aile Planlaması Korunma yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
En iyisi prezervatif sonuçta bu igneler haplar hep hormonlarla oynuyor aslında erkekler için de igne veya ilaç olması lazım
Var aslında da ödleri kopuyor erkeklikleri düşer diye 🤦‍♀️
Geçen eşime senin tüpleri bağlatalım dedim.
Şok oldu hadım mı edecen beni dedi.
Koca adam öğretmen bu adam...
Olmaz iktidar sorunu yaşarmış. 🤷‍♀️

Konuşucam olmayacak
Konuşmasan insana dert oluyor

Bende hiç-bir korunma yöntemine güvenmiyorum bu cocugumu sag salim kucağıma alirsam tuplerimi baglatsam mi diye düşünüyorum ama ilk cocugum. 2yi istemiyorum zaten de yaşım 28 doktor bağlamayabilir 33 34 olsa belki okey derdi mutsuzum

Nasıl yani pre mi delikti diyorsunuz?
Yoksa eşiniz son anda takıp da korunduğunu sanan zümreden mi
Prezervatif 5 kere içimde kaldı maalesef. Neyse ki dışarıdan görünür şekildeydi de fark edip çıkardık. Asla güvenmiyorum prezervatife. Kullanmayı bilmiyor falan değiliz bu arada, 5 yıldır aktif cinsel hayatımız var. Bir kere de olsa içeride kalsa ve tehlikeli günlerime denk gelse yandık 🤦🏼‍♀️. Ben hem polikistik over olduğum için hem de korunmak için doğum kontrol hapı kullanıyorum. İçim rahat.

3 aylık iğne ile 1 sene korundum beni geçiçi menepoza soktu kestikten 1 sene sonra adet görmeye başladım kistler dolmuştu atana kadar düzene girene kadar canım cıkmıştı asla o yöntemi bir daha kullanmamaya yemin ettim
Bende de kist varmis acile ölüom diye gittim meger kist patlamis.3 aylik igne kist mi yapiyor?Ondan mi kist oldu acaba bende

Merhaba kızlar
Aranızda 3 aylık iğne ile korunan var mı?
Bn bugün yaptırdım ama kafamda bi takım soru işaretleri kaldı
Çünkü ikinci çocuğuma korunurken gebe kalmıştım
Bu iğnenin bi zararı olur mu
Emzirdiğim için bu yöntemi tercih ettim
kesin sonuç degil arkadasım igne olduktan 2 aydan sonra hamile kalmiştı

Akrabalarımdan birinin tüpleri bağlı ancak doktor önermiyor bu yöntemi. Erken menopozdan tutun da hormon dengesine kadar oynuyor.
İğne ile hamile kalanı ben de duydum.
Spiral iyidir ancak kontrol şart. Onda da gömülme, kayma gibi sıkıntılar oluşabiliyor.

Aslında en iyisi prezervatif. Eşiniz boşalırken prezervatifle geri çekilse olabilir gibi.

Korunma yöntemleri malesef hep kadın üzerine, vücudunuzun düzenini altüst etmeyin.

Eşiniz korunmalı.

Merhaba kızlar
Sprail en iyisi

Inanilmaz agri oluyor.Dogum sancimla birdi kasik ve sirtim cok kotu agriodu.Aletle bakti doktor hastaneyi ayaga kaldirmisim hassaslasiyor o bolgen
Bende ameliyatlık birşey YÖK dedi 1 2 aya YÖK olur dedi ,adetim gecikmişti 7 gün ilk defa böyle oldu bugünde pembe akıntılar geliyor

Merhaba kızlar

Zararını bilmiyorum ama arkadaşımın annesi 5. Çocuğuna iğne ile korunurken hamile kalmış. Çocuk istemiyorsanız ekstra bir korunma yöntemi daha kullanın prezervatif gibi

3 aylık ve aylık iğne kullandım. Sonra 3 ay hibiskus çayı kullandım. Çay içmeyi ocak ayı bıraktım 5 haftalık hamileyim.

X