Aile Planlaması Korunma yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba kızlar
Aranızda 3 aylık iğne ile korunan var mı?
Bn bugün yaptırdım ama kafamda bi takım soru işaretleri kaldı
Çünkü ikinci çocuğuma korunurken gebe kalmıştım
Bu iğnenin bi zararı olur mu
Emzirdiğim için bu yöntemi tercih ettim

Ahajfjsjf
Gel gel .
Aylık iğne ile 3. Ye hamile kaldım.
Hem de deliler gibi korktuğum icin esimde korunuyordu normalde.
Onun korunmadığı tek ilişki var.

Önceki çocuklarda da.korunmayi bırakmama rağmen birine 6 diğerine 8 ayda hamile kalmıştım
Iğne yaradı 🤣

Kırdigim icin özür dilerim. Hicbir artniyetle yazmadim.Bazen içinde yaşadığımız olumsuzluklara esprili bir gözle bakmak gerektiğini düşünüyorum.
İnşallah en kısa zamanda bebisinize kavuşursunuz😉

Kusura bakmayın sizde yorumun çocuk sahibi olan birinden geldiğini düşündüm Rabbim hepimize nasip etsin tez zamanda hayırlı evlat ❤️.

Kusura bakmayın sizde yorumun çocuk sahibi olan birinden geldiğini düşündüm Rabbim hepimize nasip etsin tez zamanda hayırlı evlat ❤️.
Rica ederim canım olur bazen yanlış anlamalar..aminnn inşallah Allahım isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin😊😊

Aylık ve 3 aylık iğne kullandım.
3 aylık iğneler genelde emzirme döneminde bebek 6 aylık olana kadar kullanım öneriliyor 3 defa 3 aylık iğne oldum adet düzeni alt üst ediyor ortalama 3 ayda bir adet kanaması oluyor 15 güne yakın kanama oluyor.
Aylık iğneler doğum kontrol hapı ile aynı özelliğe sahip fazla zararlı değil adet düzenini etkilemiyor.

iğneyi vurulmuş olmanıza güvenmeyin, eşiniz de muhakkak korunsun.hiçbir yöntem tek başına %100 koruma sağlamaz.

Bence en güvenlisi prezervatif. Yırtılırsa farkedilir ertesi gün hapı alınır. Tabi bu ertesi gün hapı zırt pırt içilecek bir hap değil. Doğum kontrol hapları da hormonları bozduğu için biz en güvenli yolun bu olduğunu düşünüyoruz şimdilik

Spiral ile okadar çok hamile kalan duyuyorum ki çevremde. Artık spiral taktırırsam hamile kalırım gözüyle bakıyorum. Pro nedir peki
Evet ben de çok duyuyorum hiç yoktan iyidir diye kullanıyorum ve sürekli yerinde mi kaydı mi diye kontrole gidiyorum , pro prezervatif yani pro diye bi kısaltma ve şifre olarak degistirmistik bende adi da öyleymis gibi kalmış :KK70:

Aylık ve 3 aylık iğne kullandım.
3 aylık iğneler genelde emzirme döneminde bebek 6 aylık olana kadar kullanım öneriliyor 3 defa 3 aylık iğne oldum adet düzeni alt üst ediyor ortalama 3 ayda bir adet kanaması oluyor 15 güne yakın kanama oluyor.
Aylık iğneler doğum kontrol hapı ile aynı özelliğe sahip fazla zararlı değil adet düzenini etkilemiyor.
merhaba. kilo alimi ne duzeyde siz aldiniz mi ?

X