Aile Planlaması Korunma yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

olmuyorsensiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2018
1.356
2.365
34
Merhaba kızlar
Aranızda 3 aylık iğne ile korunan var mı?
Bn bugün yaptırdım ama kafamda bi takım soru işaretleri kaldı
Çünkü ikinci çocuğuma korunurken gebe kalmıştım
Bu iğnenin bi zararı olur mu
Emzirdiğim için bu yöntemi tercih ettim

İki kişi tanıyorum bu yontemi kullanan hormon dengelerinin cok bozuldugunu pişman olduklarını soylemişlerdi. İkiside aşırı derece kilo almışlardı. Yüzleri sivilce doldu
Ve onlardan biri hamile kaldı kurtaj yaptırmak zorunda kaldı. Korunma için tehlikeli bir yontem bence

Keske prezervatif ile korunsaydiniz en azindan aklin rahat olurdu. Eltim de o şekilde yani 3 aylik igne yontemi ile korundu bi problem çıkmadı sadece yoğun şişlik,agresiflik ve haftanın 3 günü kanmasi olurdu 37 yasinda ki kadin ergen gibi sivilce cikartmaya basladi.. ha her bünye aynı olacak diye bi kural yok. Ama koruyor mu koruyor.

Aylik igne de var neden 3 ayligi tercih ettiniz?
Tabiki sonucta hepsi kimyasal ama madem kullaniyorsunuz aylik igne tavsiye ederim ben kullaniyorum bi yan etkisini gormedim.
Kullanmaya baslamadan once de epey arastirmistim aylik igne ve 3 aylik igne karsilastirinca 3 aylik ignenin yan etkileri daha kotu ve cok daha fazla.

İki kişi tanıyorum bu yontemi kullanan hormon dengelerinin cok bozuldugunu pişman olduklarını soylemişlerdi. İkiside aşırı derece kilo almışlardı. Yüzleri sivilce doldu
Ve onlardan biri hamile kaldı kurtaj yaptırmak zorunda kaldı. Korunma için tehlikeli bir yontem bence
Ya gerçekten mi

Aylik igne de var neden 3 ayligi tercih ettiniz?
Tabiki sonucta hepsi kimyasal ama madem kullaniyorsunuz aylik igne tavsiye ederim ben kullaniyorum bi yan etkisini gormedim.
Kullanmaya baslamadan once de epey arastirmistim aylik igne ve 3 aylik igne karsilastirinca 3 aylik ignenin yan etkileri daha kotu ve cok daha fazla.
Yani bundan sonra aylık iğneye dönerim ne bilim bn bu kadar sıkıntılı olduğunu bilmiyordum

Malesef aynı şey başıma geldi hormonlorim bozuldu lanet ettim

Bende emziriyorum.Ama emziren annelere ozel olan doğum kontrol hapi kullaniyorum doktorumun tavsiyesi ile.Hic yan etkisi olmadı.

Komik mi bu yorumunuz şimdi ??? Iğrenç bir espiri anlayışınız var !
Bence komik uzun yıllardır çocuk özlemi çekiyorum etrafimda da var böyle insanlar bir bu kaldi denemedigimiz manasinda yazmıştım.
İğrençlik neresinde anlayamadim ama üzüldüm kırıcı mesajınıza

Bence komik uzun yıllardır çocuk özlemi çekiyorum etrafimda da var böyle insanlar bir bu kaldi denemedigimiz manasinda yazmıştım.
İğrençlik neresinde anlayamadim ama üzüldüm kırıcı mesajınıza

Çocuk özlemi çeken birinin bu denli yorum yapacağı aklımın ucundan geçmezdi aynı özlemi bende yaşıyorum ve asıl sizin yorumunuz çok kırıcı ve ağır olmuş.

Ben Doğum kontrol hapı kullanıyordum. O bile ben de yan etki yaptı. Zaten prezarvatif kullanıyorduk ek önlemdi hap. Onu da bıraktım.

Çocuk özlemi çeken birinin bu denli yorum yapacağı aklımın ucundan geçmezdi aynı özlemi bende yaşıyorum ve asıl sizin yorumunuz çok kırıcı ve ağır olmuş.
Kırdigim icin özür dilerim. Hicbir artniyetle yazmadim.Bazen içinde yaşadığımız olumsuzluklara esprili bir gözle bakmak gerektiğini düşünüyorum.
İnşallah en kısa zamanda bebisinize kavuşursunuz😉

Merhaba kızlar
Aranızda 3 aylık iğne ile korunan var mı?
Bn bugün yaptırdım ama kafamda bi takım soru işaretleri kaldı
Çünkü ikinci çocuğuma korunurken gebe kalmıştım
Bu iğnenin bi zararı olur mu
Emzirdiğim için bu yöntemi tercih ettim
Bence spiral de taktirin.
Çift önlem olsun..
Benim kuzenim spiralle korunuyor 4 yıldır.
Hiç hamile de kalmadı..
Ama mutlaka 6 ayda bir doktora spiralini kontrol ettirir. 6 ayda 1 kontrol ettirmek çok önemliymiş.

Son düzenleme:
X