Aile Planlaması Korunma yöntemi hakkında yardımcı olur musunuz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

aysenurfirat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2020
44
136
28
Herkese merhaba 2 ay sonra düğünüm var ama hangi yöntemle korunacağımı bilmiyorum buradaki tecrübelerden faydalanmak istiyorum.

Araştırmalarıma göre cilt altı silikon implant çok iyi ve bu yöntemle korunmak istiyorum. Daha önce deri altı implant taktıran var mı internette sınırlı kullanıcı yorumu var buradaki arkadaşlardan yardım istiyorum.

Herkese merhaba 2 ay sonra düğünüm var ama hangi yöntemle korunacağımı bilmiyorum buradaki tecrübelerden faydalanmak istiyorum.

Araştırmalarıma göre cilt altı silikon implant çok iyi ve bu yöntemle korunmak istiyorum. Daha önce deri altı implant taktıran var mı internette sınırlı kullanıcı yorumu var buradaki arkadaşlardan yardım istiyorum.
[/QUOT

iyi biseymiymis peki bu yaptirani gormedm ya ben dogum kontrol hapi kullaniodum oda kilo aldirior ya istah acio bence birsey olursa ella kullan 2 gun icinde kullanabilirsin ama geri cekme yontemini mutlaka kullanin. suphen plursa ella kullan surekli iliskin olursa ella pahali gelir pzmn da doğum kontrol hapi korur seni yine pek sevilmese de.prezervatif olabilir yada ama oda sevilmior hic olmadi tumurtlama gunlerini takip et duzensz adetin varsa belirti verior vucut akinti vs ates olcer ile yada.o gunler iliskin olmasin bu sekilde olabilir

implantı hiç duymamıştım.

prezervatifle korunmayı deneyebilirsiniz. yeni evlecekseniz, muhtemelen sevmezsiniz bu yöntemi.

doğum kontrol hapı en güvenilir yöntemdir. artıları ve eksileri vardır. zelischhh zelischhh bahsetmiş zaten.

en güvenli yöntem de periyodunu takip etmek

Daha önce bu konu ile ilgili başlık açılmıştı. Benimde 2 ay sonra düğünüm var. Herşeyin artısı, eksisi varmış. Doğum kontrol hapı bana mantıklı gelmedi çünkü anladığım kadarıyla her gün iciyorlarmış. İğne diyorlar onunla ilgili de diğer konuda olumsuz bişeyler yazmışlardı. Bende prezervatifin en zararsız olduğunu düşündüm açıkçası.

Periyotta göre nasıl oluyor ayrıntılı şekilde biri anlatabilir mi
Her kadin her ay belirli bir gunde yumurtlar gebeligin olusmasi için. Yumurta ve sperm bulusmazsa da adet kani ile atiliyor o.
Periyodu takip etmek pek de kesin sonuc degil cunku yumurtlama oldugu gün etesi günde dort gun sonra da catlayabiliyor. Ilerde cocuk sahibi olmak istiyorsan hap kullanma en güzeli de esinin korunmasi cocuk sahibi olana kadar bisey kullanma. Prezervatif kullanin yada esin geri cekilsin artk size kalmış 🤷🏼‍♀️

X