korkuyorum karnım taş gibi :(

canım o kasılma olabilir biran önce doktora gitmelisin bize sormayı bırak magnezyum al bol
hatta olabilir değil kasılma o
yaşadım aynısını ağrı sancıda çekmedim ben sadece karnım gerginleşiyordu bir kısmı sert toplanıyordu sanki
malesef benim sonum iyi olmadı doktorlar yüzünden olan oldu anlamadılar açılmam olduğunu alttan bakmadığı için alttan mutlaka kontrol etti açılma var mı diye benimde senin haftalarında olmuştu

canım aynen katılıyorum sana malesef benımde sonuc hıc ıyı olmadı ve bebegımı kaybettım

evet hüzünyılı malesef bende kasılma olduğunu farkedemedim bebek bi yerde toplanıyor sanıyordum sertleşme olur genelde bir bölgede ama tamamındada olabilir ağrılı olması önemli değil benim ağrısız geldi.. dr gittim alttan bakmadan birşey yok dedi birkaç gün sonra birşey var dedim tekrar gittim alttan baktı gözleri açıldı 3.5 cm açılma 2 gün içinde hiç ağrısız 5 cm oldu ve doğum yaptım malesef .. Ama benim ikiz gebelikti riskleri vardı ve oldu talihsiz bir şekilde tecrübesizliğimin ve dr ların kurbanı odum

BİR AN ÖNCE DOKTORA GİTMELİSİN RAHİM BOYUNADA BAKTIRMAYI UNUTMA

daha fazla dinleme bizi ne desek boş en azından olumlu bir durum değil şimdiden önlemini al ki bir sorunla karşılaşma canım

he eklemeden geçmeyeyim korkma hüzünyılını ve bana bakım özellikle ben tecrübesizliğimin kurbanı oldum + doktorları
bunun çaresi var bol magnezyım birde ilacı var dr gerekli görürse sen zaten verir büyük ihtimalle nst ye bağlarlar sancılara bakıp karar verirler

şimdide zor olucak taksi bulmak ve ağdada yapmam lazım bu şekilde gidemem
daha öncede hiç alttan muayene olmadım offf çok korkuyorum ya bebeğime bişey olursa

kaçgündür var böyle ona göre 1 haftadır falan diyorsan bi git su zaten gelmez o öyle kolay kolay
sorun kese aşağı inmesin biran önce ilaç verirler en azından
evde magnezyum varsa iç doktorlar he hamileye veriyorlar toz halinde suya karıştırıp içiliyo

ya bu sertlik sancı gibi vurur geçermi yoksa sürekli kalırmı bende 2-3gündür var

suyum felanda gelmedi napıcam ben ya

canım bu erken dogum olmayabılırde
benım bebegım kordon dolanmasından öldü ve 27 haftalıktı 3 gun ıcımde ölece kalmıs ve ben hıc farkedemedım karnım taş gıbıydı agrı falan olmadı hıc
cunku 1 hafta oncesınde 3 gun yıne oynamamıstı ve sonra tekrar hareket etmıstı
herkez normal dıyodu bende cahıllık ettım hemen gıtmedım
bunun suyla falan alakası yok lutfen en yakın hastaneye gıt bebegının durumunu ogren
bızler tecrubelı oldugumuz ıcın senı uyarıyoruz

ya canım bu kadar korkma panik yapma al işte keşke bana da diyen olsaydı karnım sertleşince doktora git şuan belki bebeklerim benimle olurdu bana kimse yardımcı olmadı
bak işte sana kesin öneriyi veriyoruzzz
KORKMANA GEREK YOKKKK ÇARESİZ BİRŞEY DEĞİL HEMEN GEÇİYOR İLAÇLARLA

birde sürekli mi böyle yoksa aralıklarlamı oluyor atıyoum 10 dk bir 20 dik veya 5 dk bir ne kadar da bir olluyor
karnında birşey toplanıyor gibi oluyomu
yoksa gaz sancısı gibimi acı var

evt bencede hemen alttan bakmazlar ultrasonla bakarlar bebeğe sonra nst kalp atışlarıyla sancın varmı diye bakarlar

ya aslında nasıl bir sertlik olduğunu şöyle anlatayım insan çok yemek yerde patlayacak gibi şişlik hissederya öyle bişey ama ara ara vurmuyor 2-3gündür sürekli olan bişey özellikle akşamüstünden sonra dahada sertleşiyor ama göbeğimin altındada acı var sanki

bak şimdi o gazda olabilir kasılmada ikisinden birri o yüzden en güzel yolu sen git bir dr a anlat derdinin gazsa ilaç verecek sancıysa ilaç verecek en azından bebişini görürsün selam söle teyzelerinden panik olma annesii sadece dikkatli tedbirli ol bizim düştüğümüz hataya düşme
HEE bu arada sakınnnn ERDEM HASTANESİNE gitme ümr oturuyormuşsunnn ne geldiyse ordaki doktorların yüzünden oldu zaten !!!!!!!

senin yerinde olsam hiç bir dk daha oyalanmam giderdim en azından bebeğimi görüp bu gece rahat uyumak için

X