korkuyorum karnım taş gibi :(

Canım,
Tabii ki ilaçlar her bünyede farklı reaksiyonlara yol açabilir ama şahsen ben de öyle bir etkisi olmadı kan hapının.
Ama bildiğim kadarıyla demir,midesi hassas olanlara dokunabilir.
Ama öyle bile olsa bahsettiğin sıkıntının ilacı aldıktan belli bir süre sonra ortaya çıkıp-geçmesi gerekmez mi?Sen sürekli olduğunu yazmışsın çünkü..
Bir de sen belim ağrıyor demişsin,karnındaki sertliği tarif ederken özelikle solda falan demişsin.Açıkçası beni endişelendiren bunlar oldu..Bi de bebeğinin hareket ettiğinden de emin olamıyorsun.fisfisfis
Ee tabii bizim bilgisayar başından kouyacağımız teşhis de bu kadar oluyor işte:))
İnşallah ilaçtandır canım ama sen yarın ne olursun yine de git bi doktora.
Doktora gidemiyorsan bile yakındaki sağlık ocağına gidip en azından bebeğinin kalp atışlarını bi dinlet bence..

zaten yarın ilk işim dr gitmek olacak bende korkuyorum en azından içim rahatlar bebeğimi görürüm iyi olduğunu bilirm,

en azıondan dr nedenini açıklar dua ette kötü bişey olmasınya bide ilk gebeliğim hep panik içindeyim,
her okuduğumdan etkileniyorum hergün ne haberler okuyoruz hamile arkadaşlarımızdan

ben şimdi yatayımda bebekte rahat etsin ,sırt üstü yatıp onu hissetmeye çalışıyım

desteğiniz için sağolun yarın burdan yazarım canım

Bende 19+2 yim ama bendede hiç öyle sertlik olmadı, karnının belli yerindeki sertliğemi diyorsun acaba, yumruk gibi oluyor?
Bebek soldan büyürmüş canım bana normal geldi hissettiklerin, biz hamileler kendimizi dinleyip durduğumuz için sürekli telaş yapıyoruz.

Bende 19+2 yim ama bendede hiç öyle sertlik olmadı, karnının belli yerindeki sertliğemi diyorsun acaba, yumruk gibi oluyor?
Bebek soldan büyürmüş canım bana normal geldi hissettiklerin, biz hamileler kendimizi dinleyip durduğumuz için sürekli telaş yapıyoruz.

drumu aradım bana düzenli aralıklarla vuran bir sertleşmemi yoksa şişkinlikmi diye sordu bende çok yemek yemişimde çatlayacak gibiyim karnım gergin dedim :)) özellikle akşamları ve bu haftalarda bunun çok normal olduğunu söyledi ,bebek sol taraftaymış ondan bebeğim ağırlaştıkça onu hissetmem normalmiş,

eğer göbeğimin ortasından gelen bir sertleşme varsa o zaman geldedi ve o sertleşme belirli aralıklarla vurur ve sonra yumuşarmış,sanki içerden bişey bastırıyor hissi yaşanırmış ozaman erken doğum riski dedi ama bu durumda genelde 25.haftadan sonra nadiren olurmuş işte baya rahatlattı haftaya kontrolüm var zaten drumda salı geliyor o zaman gidicem

drumu aradım bana düzenli aralıklarla vuran bir sertleşmemi yoksa şişkinlikmi diye sordu bende çok yemek yemişimde çatlayacak gibiyim karnım gergin dedim :)) özellikle akşamları ve bu haftalarda bunun çok normal olduğunu söyledi ,bebek sol taraftaymış ondan bebeğim ağırlaştıkça onu hissetmem normalmiş,

eğer göbeğimin ortasından gelen bir sertleşme varsa o zaman geldedi ve o sertleşme belirli aralıklarla vurur ve sonra yumuşarmış,sanki içerden bişey bastırıyor hissi yaşanırmış ozaman erken doğum riski dedi ama bu durumda genelde 25.haftadan sonra nadiren olurmuş işte baya rahatlattı haftaya kontrolüm var zaten drumda salı geliyor o zaman gidicem

Sevindim canım,kötü birşey çıkmamasına..:nazar:
Hadi gözün aydın..a.s.

Önemli bişey olacağını sanmıyordum zaten.
Bebişinin hareketlerini hissediyormusun? Ben yer değiştirdiği zaman hissediyorum ve karnıma baktığımda hafif bir tümseklik görüyorum çok eğlenceli.
Bazende pıt pıt bişeyler hissediyorum, yani kendimi çok dinlediğim için sürekli bişeyler oluyor karnımda.delikafadulden Sendemi haziran annesisin?

Önemli bişey olacağını sanmıyordum zaten.
Bebişinin hareketlerini hissediyormusun? Ben yer değiştirdiği zaman hissediyorum ve karnıma baktığımda hafif bir tümseklik görüyorum çok eğlenceli.
Bazende pıt pıt bişeyler hissediyorum, yani kendimi çok dinlediğim için sürekli bişeyler oluyor karnımda.delikafadulden Sendemi haziran annesisin?

evet canım haziran annesiyim son 1haftadır baya bişeyler hissediyorum aslında ama kızım olduğundan emin olamıyorum ,gazmı bebekmi emin olamıyorum

offf bunada canım sıkılıyor seninle aynıyız canım ben 19 haftalığım ilk gebeliğim olduğu için 22.haftaya kadar sabırla bekleyeceğim
ama herkes hissediyor bir ben emin olamıyorum bebeğimmi diye herkes oynuyor diyor ama ben neden emin olamıyorum acaba herkes benim hissettiğimi hissediyorda benmi sorun yaratıyorum

yoksa hissettiğim gerçekten bebeğimmi

Son düzenleme:

canım sen yinede en kısa zamanda doktora git güzelim.bu dönemde mutlaka gittiğinde rahim ağzı boyunu sor eger bir kısalma varsa doktorlar önlem alır.amacım seni korkutmak değil önlem alman için güzelim .bizi haberdar et.gönlünü ferah tut ve moralini yüksek tut.

evet canım genelde vajinal ultrasonla bakılıyo.sen için ferah tut sadece tedbir amaclı .inşallah hersey yolundadır .

slm cnm bende hamileliğim esasında arada bi bu sertliği yaşıyodum.sorun olcağını sanmıyorum.inşda yoktur.

offff inşallah berrincim ya inşallah
bunun doğum kasılmaları olabileceğini söylüyorlar

bana biraz bahsedermisin doğum kasılmalarını oda ağrısız oluyormuş sanırım

merhaba kızlar son 4-5gündür karnım taş gibi ,

sanki içi taş kesmiş gibimi desem yada çok yemişte şiştimde patlayacak gibi bir gerginlikmi desem o tarz bi sertlik
ve özellikle sol tarafımda bi ağırlık var ,
içindede acı varmış gibi hissediyorum,

anlatabildimmi bilmiyorum ya
belim ve sırtımda ağrıyor korkuyorum bu normalmi
19haftalık gebeyim bu durumu yaşayan varmı aranızda
senağlamasenağlama

doktorum tatilde ulaşamıyorum haftaya gelecek
bana tecrübesi olanlar bir cevap yazsın lütfen

canım bebegın hareket edıyormu pekıbenneyaptımki

zaten bebeğimi yeni yeni hissetmeye başladım bugün hareketini hissettim ama omu gazmı bilmiyorum ikisi birbirine çok benzermişya

ama bebeğimdi büyük ihtimalle

canım o kasılma olabilir biran önce doktora gitmelisin bize sormayı bırak magnezyum al bol
hatta olabilir değil kasılma o
yaşadım aynısını ağrı sancıda çekmedim ben sadece karnım gerginleşiyordu bir kısmı sert toplanıyordu sanki
malesef benim sonum iyi olmadı doktorlar yüzünden olan oldu anlamadılar açılmam olduğunu alttan bakmadığı için alttan mutlaka kontrol etti açılma var mı diye benimde senin haftalarında olmuştu

zaten bebeğimi yeni yeni hissetmeye başladım bugün hareketini hissettim ama omu gazmı bilmiyorum ikisi birbirine çok benzermişya

ama bebeğimdi büyük ihtimalle

ozaman ıcını ferah tut fazla endıselenme
doktorun yoksa bıle lutfen onun gelmesını beklemeden baska bır doktora muayene ol
ıhmale gelmez allah korusun ben aynı sekılde bebegımı kaybettım gecen sene:nazar:

X