Korkularımla başa çıkamıyorum lütfen yardım edin

bagdagul hale

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2022
50
47
29
Öncelikle herkese hayırlı geceler. Bu siteye girip okuduğum keyif aldığım yardım aldığım o kadar cok anım olduki ama birgün buraya üye olup yardım isteyeceğim aklıma gelmezdi. Öncelikle 15 şubat 2022 tarihinde 7 yaşındaki kardeşimi canımın yarısını kalp krizinden kaybettim. Bu kayıp cok ani oldu malesef kardeşim ölene kadar meğer ölümün varlığını bile unutmuşum sanki ölüm uğramıycak gibi yaşamışım ama ne zaman kardeşim öldü o zaman acı bi şekilde ölümün varlığından haberdar oldum. Zor zamanlar geçirdim kardeşim öldükten kısa süre sonra 2 aylık hamile olduğumu öğrendim. Aslında 2 tane daha yavrum var 3. Bu. Bebeğime tutundum yavrularıma tutundum zaman bi şekilde canımı acıta acıta geçti ve 23 gün önce doğum yaptım. Bebeğim doğunca 8 gün yoğun bakımda kaldı enfeksiyon kapmış anne karnında ve solunumu yavaştı cok şükür şimdi yanımda koynumda ama bende aşırı şekilde korku başladı. Ama nasıl korku anlatamam canımı oyuyolar sanki nefesim daralıyo her an yavrularıma bişey olcak korkusu beni mahvediyo sürekli kontrol ediyorum geceleri uyuyamıyorum kardeşime olanlar yavrularıma olcak diye korkuyorum içim bi türlü rahatlamıyo kimseye anlatamıyorum derdimi ne olur bişey söyleyin kafayı yemek üzereyim artık psikoloğa gitsemmi diye düşünüyorum ilac başlatır ama emziriyorum içemem birine anlatıyorum bişey olmaz korkma diye geciştiriyolar yavaş yavaş tükeniyorum hayat enerjimi kaybediyorum farkındayım.

Yaşadığınız şey kolay değil Allah annenize,size sabırlar versin, kardeşinizin mekanını cennet etsin.
Küçücükmüş

Korkularınız normal çünkü çok kötü bir şey yaşamışsınız ama sizi bu denli etkiliyorsa destek alın. Belki ilaçsız üstesinden gelirsiniz ya da emzirmeye uygun bir takviye alırsınız ama destek alın.

Allah evlatlarınıza uzun sağlıklı ömürler versin güle güle büyütün bebeğinizi .

Merhaba başınız sağ olsun. Çok üzücü bir durum yaşadıklarınız. Üstüne bebeğinizin doğumunda yaşadıklarınız ve sonrasında lohusalığınız dolayısıyla bastırdığınız korkularınız, üzüntüleriniz gün yüzüne çıkıyor. Destek almanız şart ki o 3 sevimli miniğe verimli olabilmek ama en önemlisi kendiniz için. Psikologtan destek alın sözlü telkin yaparlar. Psikiyatristler ilaç verirler

Kardeşiniz için çok üzüldüm melek olmuş. Korkularınız için korkma deyip geçiştirenlere itibar etmeyiniz lütfen psikolojik destek alın. Yaşadıklarınız hiç kolay değil. Bazen ruhumuzda yorulup hasta olabiliyor belli ki desteğe ihtiyacınız var ertelemeyin. Üstelik lohusasınız daha. Lütfen destek alın. Allah evlatlarınıza sağlık versin.

Evet erteledim malesef en büyük yanlışı burda yaptım sen güçlüsün dediler hastaneye gitmemi engellediler üstelik kardeşimi kaybettiğim hastanede doğum yaptım buda iyice beni paranoyak yaptı

Kardesinizin bi rahatsizligi var miydi hic sikayeti var miydi? Birdenbire mi
Ölmeden 1 hafta önce grip ateş vardı ilac kullandı ama iyileşememişti tam olarak hastanedeki doktor enfeksiyon kaptığını ve kalbine sıcradığını söyledi koronadan ve domuz gribinden süphelendik dediler

Evet erteledim malesef en büyük yanlışı burda yaptım sen güçlüsün dediler hastaneye gitmemi engellediler üstelik kardeşimi kaybettiğim hastanede doğum yaptım buda iyice beni paranoyak yaptı
Kimseyi umursama yaşayan bilir, hastaneye gitmeni engellemek nedir?. Sen güçlüsün demekle güçlü olunmuyor yas tutmak, acını yaşamak hepsi bir süreç. Ama artık kontrolü eline almalısın herşeyden önce kendi sağlığın için. Sen iyi olursan bebeğin iyi olur. Diğer çocuklarına iyi bir anne olursun. Yoksa senin stresin bebeğine yansır. Uyumaz, emmez, durmaz ağlar sürekli sen daha beter bir hale gelirsin. O sana konuşanlara 3 çocuğu bir saat bırak bakalım ne oluyor. En kısa sürede bir hekime danışmalısın. Seni takip ediyor olacağım. Lütfen buraya yaz.

Amin inşallah. Destek almak istiyorum bende ama kendimi toparlayıp daha dışarı bile cıkamadım inanın

Size ve ailenize sabır diliyorum. Mutlaka yardım alın bir uzmandan. Ve ölümün kader olduğunu, zamanının değiştirilemeyeceğini, önüne geçilemeyeceğini lütfen unutmayın. Çocuklarınız sağlıklı yanınızda siz buna konsantre olun.

En kısa sürede randevu alıp gidicem inşallah bende istiyorum yardım almak eşimde en büyük destekcim oda hastaneye gitmemi istiyo onun yardımı ayakta tutuyo zaten.

En kısa sürede randevu alıp gidicem inşallah bende istiyorum yardım almak eşimde en büyük destekcim oda hastaneye gitmemi istiyo onun yardımı ayakta tutuyo zaten.
Ne güzel. Eşinizi tebrik ederim. Çok şanslısınız. Kimseyi takma kafana en büyük acıyı yaşamışsın zaten başkası ne derse desin. Mutlu anne, mutlu bebek unutma.

Basiniz sag olsun. Allah kardesinizin mekanini cennet etsin. Sabirlar diliyorum..
Bebeginizi saglikla büyütün ve lütfen psikolojik destek alin. Ilacin.gerekli olup olmamasina terapist karar verir. Ani ve travmatik kayiplardan sonra herkese psikolojik destek almayi tavsiye ediyorum, cünkü biz ne kadar ilk basta fark etmesek bile kötü etkileniyoruz. Ben babamin vefatindan sonra mesela gitmedim, ama sonradan keske gitseydim cok dedim. Size de eminim iyi gelir.

Ne güzel. Eşinizi tebrik ederim. Çok şanslısınız. Kimseyi takma kafana en büyük acıyı yaşamışsın zaten başkası ne derse desin. Mutlu anne, mutlu bebek unutma.
Evet biliyorum bebeğime yansıyo zaten bu halim ama elimde olmuyo işte yinede destek almak istiyorum en kısa zamanda. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim:)

Sizinde başınız sağolsun mekanı cennet olsun babanızın. Evet ilk başta anlamadım bişey zaman gectikce arttı ve hamileyim diye gitmemi istemeyip engellediler bende gidip kendimi kimseye anlatamadım korkularım dahada arttı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…