Konu yine abim, bıktık artık :(

Malesef banane diyemiyorum. Anneme de ne halin varsa gör ben sana bakamam diyemem ki kim diyebilir bunu ailesine?

kendimi bebeğimi düşünmeyi bıraktım annemle kardeşimi düşünüyorum
cidden bazı insanlar vardır onlarla evlenilmez hah sizde o insanlardansınız ilk başta da yapmıştınız hala anneniz oğluşunu düşündükçe sevgi açlığıyla sadece onları düşünüyorsunuz işte hanımlar eşim zamanla düzelir mi konularını açıyorsunuz ya düzelmiyor bakın sizin kocaların kadın versiyonu

Anneniz evi verirse bir daha ev alamayacak bunun farkındasınız değil mi? Hayır evi verip borcunu kapatsa neyse de eminim ev abinin borçlarının çok küçük bir kısmını karşılar. Olan yine zavallı kadına olur

Annenizin evi borç ödemek için elden gidince sokakta kalsa onlar mı bakacaklar hiç sanmıyorum senin oğlun vermeseydin derler. Allah gerçekten hayırlı evlat versin sanmayın ki abinizin borcunu ödeyince bi daha olmicak insan alışırsa başkasından yardım alarak bişeyler yapmaya aynen devam eder. Hadi bu sefer ev gitti yarın öbür gün neyinizi alacak??? Bu sefer kardeşlerin malına mülküne göz dikecek.

Evi öyle para eden bir ev değil 300 en fazla 320 eder çok ücra bir semtte. Onu da verirse ya ben ya ablam bakmak zorunda kalır annemle kardeşime. Ve annem ablama yük olmak istemez bana kalır anlayacağınız. Zaten haftanın en az 3 günü kardeşim bende. Annem bir iki gün gelir

Arayacağım umarım ağlamadan konuşabilirim
Bakın piyasa düzelmiş değil, hiperenflasyon da oşabilir diyorlar. Her şey daha da zamlanınca ne yapacak anneniz? Kiralar şimdiden uçtu gitti bu kadın ne yiyecek ne içecek. Aklınızı başınıza toplayın. Bu gidişle siz sokakta kalacaksınız. Ağlamayı kesin ve gerekeni söyleyin.

Dikti zaten ben bir senelik evliyim altinlarimi istedi benden. Biz de borca harca satmıştık hepsini eşimle ufak bir iş kurduk. Yoktu paramız yok diyince de sanırım inanmadı

Zaten burada kiralar en düşüğü 1500 o da eski evler. Annemin kazandığı para 1700. Şu an kendisi doğalgazini ödüyor elektrik su telefon falan eşim ödüyor bir şekilde geçiniyorlar. Geçinmek denirse. Kendisi yarı aç yarı tok ama halen oğlunu düşünüyor

hanımlar annesine boşu boşuna üzülüyorsunuz yetmiş bin ayrı eline geçen birikmişini ayrı yolluyordu oğluşuna defalarca dolanndırdı bu oğlan babasını da 250 bin dolandırdı anne yastık altında 12 bin biriktirmiş yolladı kimden biliyor musunuz konu sahibimiz çalışıp evinin ihtiyaçlarını karşılıyordu annesi ve kızkardeşinin o da para biriktirip oğluşuna veriyordu. Burda üzülecek kişi konu sahibinin eşi konu sahibimiz hala kendi çocuğunu düşünmediğini annesini ve kardeşini düşündüğünü yazmış

Sizin abiniz normal değil. Abiniz memurluktan atılmadı mı hala bu borçla? Eşi terketmedi mi?

Abinin ne borcu varmış o kadar
Hayırsız demek ki
Kumar falan mı oynuyor
Arama sorma görüşme ne yapabilir ki

Abinin bu kadar sorumsuz olmasından belli zaten. Biraz daha toplasınlar arkasını hepsini aç bilaç sersefil olunca anlarlar

Haklisiniz size asla kizamam bu soyledikleriniz için. Hayatım böyle böyle bir insandım ben çocukken de boyleydim. Babamız başımızda yoktu annemiz de bizi kendisine o kadar bağımlı yetiştirdi ki anlatamam. ( Bakın bağlı demiyorum bağımlı) ise giderdim aylık cebime 400-500 lira koyardım gerisini anneme verirdim aksini düşünemezdim bile. Keza ablam da öyle. Yıllar önce staja giderdi 327 TL alırdı 10 liraya kontur yuklerdi gerisi hop anneme. Çünkü evde erkek yok biz bakmak zorundaydık sanki o kazandığımız bizim değil olamazdı gibi.

Sizin abiniz normal değil. Abiniz memurluktan atılmadı mı hala bu borçla? Eşi terketmedi mi?
Eşi terkedip Rusya'ya gitmiş sanırım iki aya yakındır orada. Memurluktan atilacakti birileri devreye girdi atılmadı ama sanırım durumu parlak değil atacaklar eninde sonunda

Abinin bu kadar sorumsuz olmasından belli zaten. Biraz daha toplasınlar arkasını hepsini aç bilaç sersefil olunca anlarlar
Zaten öyleler hamile kızlarına acımıyorlar gene ona yüklüyorlar her sorumluluğu bu konu sahibi en sonunda çocuğunu ve evliliğini kaybedecek gene anneğğğm diyor annesi sadece kullanıyor kendini acındırarak

Bu kadar abartı olmasa da benzer bir kardeş bende var. Yalnız anneniz evi satıp verse de 1-2 yıla yine borçla gelecek abiniz. O zaman ne yapqcak anneniz satacak bir şeyi de olmayacak. Üstelik damatların yanında çok özür dilerim ama sığıntı gibi olacak değer mi asalak abiniz için kusura bakmayın ağır konuşuyorum çünkü benzeri bizim başımızda konu da açmıştım onun için.. annenizin dik durması lazım ama malesef bizim anneler de iş yok. Biz de onlara kıyamıyoruz durum bu. Ben de her ay kardeşim için ödeme yapıyordum ücretsiz iznindeyim şimdi mecbur kestim. Kesmesem abla sen çalışmıyorsun nerden bu para demez bile yeter ki para gitsin ona nerden geldiği önemli değil

Dikti zaten ben bir senelik evliyim altinlarimi istedi benden. Biz de borca harca satmıştık hepsini eşimle ufak bir iş kurduk. Yoktu paramız yok diyince de sanırım inanmadı
Yok bacım inanmaz inanmaz siz elimizde yok deseniz bilerek vermiyolar bana diye düşünür sizi suçlar sizin yüzünüzden böyle oldum şöyle oldum diye daha ne acındırmalar yapacak size 20 kilo verdi daha başlangıç hatta önceki konunuzda demiştiniz bişeyler söylemişti diye şimdi işi fiziksel boyuta taşımış ben diyim kanser oldum yok böyle hastalığım çıktı vs de dicek hazır olun

iyi de o evden çıktınız siz annenizin abiniz için çalıştırdığı köleler olmuşsunuz hala nasıl göremiyorsunuz cidden bakın aklım almıyor sizden alıp ona yedirmiş hamile olmanız önemli değil yine sizi üzüyor siz bebeğinizi düşünmediğiniz için anneniz de düşünmüyor sonu ne sanıyorsunuz bunun? Hangi insan dayanır beş bin alan adam iki gün sonra demeyecek mi ehhh yeter be maddi manevi sizle mi uğraşacağım? Annen biriktirip oğluna verdi elindeki son parayı hiç kızım eşin var sizde zor durumdasın demedi gözünü aç bence hamilesin diye yüklenmeyeyim diyorum ama ana yoluna olan bebekten olacaksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…