Konu BABAM

Kesınlıkle katılıyorum dını ıyı bilen yetkili kişiden bılgı alırsa bu srkılde konuşmanın yanlıs oldugunu guzelce izah ederse cok ıyı olur hatta bulundugunuz müftülüge gıdıp ırsad burosundan( halka acık her ısteyen gıdebılır yardım alır )iletişim kurabılır.

Bunama başlamış olabilir ya da psikolojik bir rahatsızlığı olabilir. Doktora götüreceksiniz bir şekilde başka ne yapabilirsiniz ki?

Yani adamın normal olmadığı çok belli ciddiye alan varsa onlarda normal değil bence

Her ilaca mi alerjisi var? Doktor doktor gezdirmekten başka çare yok, biz ilaç öneremeyiz sonuçta. Babanizin hali tavsiyeyle duzelecek gibi degil.
Babam pek dısarı cıkan biri degil diz kapaklarından cok rahatsız. En son halamın cenazesin de cıktı evden. O da cok zor yürüyerek ama cenesi asırı kuvvetli kimseyi dinlemeden sürekli konusuyor. Hatta gece kalkıp kendi basına da cok konusuyormus annem öyle söyledi

Psikiyatra götürdünüz mü? Psikiyatrik bir hastaligi olabilir

Ben yerinizde olsam babamın imansız ölmesini düşünmek yerine doktora götürmeyi düşünürdüm. Her ilaca alerjisi yoktur doktor bunun ayarlamasıni zaten yapacaktır. Ayrıca böyle bir rahatsızlığı olan birine kimse alınmaz üzülmeyin.

Malesef hicbisey yapamazsiniz degismez
Bu yaşta onlar her şeyi bilirim modundalar
Arkadaşın dediği gibi imamla gorusturun

Gençliğinden böyle konuşan davranışlar sergilemeden insanlarla iletişim halinde geçtiyse şimdi onu yadırgamayın,yaşlılıgına versin insanlar.
Babanız dışlandıgının farkında agresifligi bundan olabilir

Reactions: Z P
Benim babam şizofrendi ilaç filan kullanmadı zaten doktora amcamlar zorla götürdü onda bile ben hepinizden akıllıyım bunlara bak sen diye amcamları şikayet etmişti doktor artık tedavi için geç kalınmış zaten saldırganlığıda olmadığı için yatırmadı mecbur katlandık gerçi ben ve kardeşlerim ayrı şehirde olduğumuz için olan amcamlara ve halamlara oldu babam ölene kadar onlarla uğraştı durdu Allah razı olsun hep ilgilendiler kardeş en nihayetinde bence çevrenizdeki insanlar onun laflarını ciddiye almasınlar hasta ve yaşlı tek yapılacak şey he diyip geçmek ben papağan gibi evet evet haklısın diyip duruyordum sabahlara kadar beni esir alırdı vır vır vır dayandım babam çünkü sağlıklı zamanlarını biliyorum isteyerek yapmadığını biliyorum vefat etti sonra ölmeden önce Allah razı olsun dedi ya o bana yeter napalım kaderimiz böyleymiş Allah kolaylık versin sizede

Aminn canım benim. Çocuk gibi aynı. Şimdi de anneme küsmüş konusmuyormus. Allah annemin de yardımcısı olsun. Biz cok yakınız isterdimki babam güzel sohbetler versin insanlar onu saysın sevsin ama herkes kacmak istiyor yanından . Üzülüyorum. Eski arkadasları bildigi için eski halini cok takmıyorlar tamam diyip geçiştiryorlar

Dısarı cıkmıyor canım babam. İşte halam vefat etti yeni de öyle getirdik o da kolumda indirdim sokaga tek basına merdive falan cok zor iniyor. Kendisini imanlı görmüyor. Faizi destekleyenleri destekliyorsunuz sizde aynısınız diyor Allah a karsı geliyorsunuz namazlarınız kabul olmuyor vs gibi konusuyor

Babam önceden bu kadar degildi hele bu aralar okadar çostu ki. Daha dogrusu halam vefat etti herkes baş saglıgına geldi yanına insanları görünce de çenesi düştü de düştü ne konustgunu bilmiyor artık

Görüşmeyin.
Ben böyle babam olsa görüşmem.
Yalnız kalsın en azından abuk subuk konuşup can sıkmaz.
Aslında haklısınız annem de öyle söyledi. Gelmeyin aramayın dedi. Olmuyor işte baba insan özlüyor. Bana herseyi anlatsın dinlerim he tamam diyip geçiştiriyorum hep aynı seyleri konusuyor okadar ezbeledim ki anlattıklarını. Anneme söyledim kimseyi cagırmayın diye.Herseyi kabul edebilirim de okadar erkegin içinde benim hamile kalamadıgımı yada eşimi evlendirmeyi dusundugunu söylemesini unutamıyorum tamam cok boş konusuyor ama aklı basında . Deli degil sadece dengeyi kuramıyor ortamlarda sapıtıyor

Malesef hicbisey yapamazsiniz degismez
Bu yaşta onlar her şeyi bilirim modundalar
Arkadaşın dediği gibi imamla gorusturun
Kimseyi begenmiyor ki. İmam para almaz Allah rızası için yapar işini der bu seferde . Yani babamla kimse başa cıkamıyor. Bu aralar çok sessiz gidiyorum oraya konusmuyor hiç. Cocuk gibi aynı. Annem de okadar bunalmıs ki ölse aramam hiç diyor canım daha cok sıkılıyor

Z Z P mutlaka doktorun gormesi lazim alzaymir baslangicinda da boyle bisey olabiliyor
Kesin psikolojik bir sorun var ortada normal

Aynı dertten muzdaribim babam neredeyse tamamen böyle biri ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz onun adına çok üzülüyorum dua etmekten başka da elimizden bir şey gelmiyor

Babanız yanlis kaynaklardan bilgi ediniyor olmali . Çünkü böyle kolayca kafir diyen bir güruh var manyaklar resmen onların dediklerini savunuyor gibi..
Okuduğu kitaplara dikkat etmeli ,izlediklerine de.. Allah korusun imansız ölmeyi nasip etmesin elbetteki inananlara.
Sizin adınıza çok üzüldüm.. dediğim gibi okudukları yanlış bilgiler böyle olmasına sebep vermiş gibi geldi.
İnsanlar hatta ailesini bırakıp oralara katılıyor ailesine de kafirsiniz diyormuş. Onlardan olmuş olmasın babaniz. Nice aileler dağıldı deniliyordu.

Belli bir yaştan sonra insanların psikolojik desteğe ihtiyacı oluyor.
Bazen hayat yorgunluğu bazen nörolojik bazı sıkıntılar uç davranışlara sebep oluyor.
İmansız gitme meselesine gelince evet kafir olmayan birine kafir demek küfrün kendine dönmesine sebep ama bu aklı başında olan insanlar için geçerli.
Aklı başında gibi durmuyor burada yazdıklarınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…