komşuluk,arkadaşlık ölmüş mü sizce?

bu zamanda ne arkadaş gerçek arkadaş
ne dost gerçek dost
ne komşu gerçek komşu...
dünya menfeat dünyası olmuş canlar ötesi yok varsa yoksa aile derim ben
uzak olanlara allah sabır versin

bizim apartmanda da yok. olmasın zaten. bu dönemde kimseye güven yok. zaten çalışıyorum zamanım yok. taillerde evime eşime zaman ayırıyorum.
ama yardım gerekirse yardım ederim. yan komşumun bile ne iş yaptıklarını bilmiyorum.
üst komşum çok garip. nerede çalışır ne yaparlar çözemedim. :uhm:
bana da annem ve abimler yetiyor. dost desen o da tam değil maalesef.
kendi ailen en güzeli canıma.s.

bizim buralarda ölmedi valla geçen haftasonu hastaydım yatıyodum eşimin işi vardı çıktı, annem şehir dışındaydı hiçkimse yoktu yanımda ev sahibimiz zorla kahvaltı yapmaya götürdü sonra yan komşum çorba yapıp getirdi sonra ıhlamur kaynattı getirdi ...sürekli gelip sordular tabiki muhatap oluncak insanlar var olunmucak insanlar var orası ayrı.......

25 senedir aynı yerde oturuyoruz ama çevremdeki insanların çoğu çıkar için ve dedikodu için komşuluk yapmayı tercih ettikleri için artık bir çoğunla görüşmüyoruz.annem öldükten sonra anladım ki hepsi yemek için çevremizdeymiş annem gitti kekler poğaçalar bitti hepsi çekildi etraftan gelenlerde aile sorunlarımızı alevlendirmek için dedikodu yapmak için gelir oldular o yüzden aman kalsın diyorum böyle olucaksa hiç olmasın daha iyi ben bir laf söylüyorum üstüne 10 katılıp bütün mahalleye anlatıyorlar

X