Komşu gürültüsü

aynen cnm ya katılıyorum düşüncelerine ya biz ne oldugunu anlamadan adamlar kapıda bitiyolar şikayet için bu kadar seviyesizler yanı kendılerının cocugu yok ama seslerınden uyunmuyo sabah aksam masallah ama ben onların kapısına bi kere bile gitmedım onlar gibi degilim cünkü.. rahatsız olan apartmanda oturmasın

tabıı cnm zaten katlanmak zorunda olmayan hep karsı taraf nedense burda bizi düşünen yok onlar katlanmak zorunda degilse bizde değiliz hersey karsılıklı kim ne derse desınn

Benim komşu sabahın köründe son ses meyhane şarkıları açar, bunda ne var ki der. Yan komşu gece yarısı son ses tv izler ne yaptım ki der. Alt komşunun çocukları apartman boşluğunda bas bas bağırıp sürekli duvarlar top oyunca vs. atarlar bunlar çocuk ne var ki derler. Yani başkasının rahatsız olması sizi ilgilendirmiyor ki apartman adabı bunu gerektiriyor malesef. Normal olan "apartmanda oturmasın" dedikleriniz, siz değil... Alelade birisi gürültü yapacak diye apartmanda oturmaktan vazgeçecek değilim.

Eskiden kaç sene önce bile apartman görgüsü diye bişey vardı. Kimse kimseyi rahatsız etmez, bir sorun olduğunda güzellikle halledilmeye bakılırdı. Nereden geldik nereye gidiyoruz, hey gidi hey...

eviniz dubleksse üstünüzde oturan yok demektir. bizim çocuğumuz yoksa, ve halinizden anlamıyorsak, sizin de üstünüzde oturan ve illahlah getirten komşunuz yok demektir. yani siz de bizi anlamıyorsunuz.

ayrıca kim ne derse desin, kimseye katlanmak zorunda değilim arkadaş.

bembeyaz çamaşırlarımızın üstüne helva dökmeler mi dersin, balkonun içine kuruyemiş silkelemeler mi, gürültüyü hiç saymıyorm artık. şuan evde topuklu terlikle geziyo beyinsiz ya. ay hele gece gelen iğrenç sesler. öğğğğğğ yani.
kaç kere kulak tıkacı aldım da iyisine denk gelmedim be arkadaş. bulsam iyisini takçam kulağıma, çekçem sabrımı. en azından sinirlenmem.

Evin içinde topuklu... Küçücük bi görgü olsa yapar mıydı acaba...

hep müstakil evde oturmak istemişimdir. kimsenin gürültüsünü ve pisliğini çekmeden..

ALLAH ALLAH bu dediklerını yapıyormu gercekten yaa benm demek istedigim ben böyle seyler yapmıyorum yapmadıgım halde kapıda alıyolar solugu aslnda bi topuklu terlıkmı alsam napsam ya ben balkonunn içine silkeliyorum sofra bezını falan haketmeyen insanlara böyle yapılıyo ama benm altımdakı bunların hepsini hak ediyo da yapan yok sende onn sesını duyunca vur duvara yaa okadarda terbiyesiz olmasnlar işte siz iyi davrandıkca böyle oluyor bende ilk zamnlar sabrettım hep ama artık aynı dilden konusuyoruz onlarla

Evin içinde topuklu... Küçücük bi görgü olsa yapar mıydı acaba...
I
her zamanki hali..
bigün terlik alıp hediye mi etsem.. aman buna bile değmez o.

Valla biz kucukken babamla annem evde tp oynanmaz komsularimiz rahatsiz ilur ziplama filan derlerdi. Cmasir bulask makinsni isten gelnce hemen calistirilardi ki aksam komsular rahatsiz olmasin. Lakiin bir komsumz var ki sormayin. Bizim aprtmanmz 2 blok bitisk seklde. Yan bloktaki bitisgmz insan degildi resmen. Ses cikarmyz normlnde cok da dikkat ederiz. Eve ilk tasindigmz gun ses cikardik e tasiniyorz normal birsey bu kornisler takiliyorapar topar ki en azndan perdeler takilsin. Site guvenligni gondermisti kapimiza ses cikaryorz diye. Bir gece de kardesm rahatsizlandi agliyor cocuk bbek de degil 8 yasnda ama hastalndi yani cani yaniyor. Ona bile guvenlik gondermisti. Biz cocugu gecenin yarisi zevkten aglatyorz sanki.
Amma kendisi son ses muzik dinler dinlemekle kalmayip o berbat sesiyle bagira bagira sarliya eslik eder., mac gunleri ayri bir durum mars acar kendi kendine kopar, internette msn e girer her ileti geldignde dit dit oter istedgninyapnister duvarinparcala susmaz.

Bu arada evde topuklu ile gezilir ta,am gece degil ama benim annem her sabah ise gitmeden hazirlanir ayakkanilarini giyer bu gorguszluk degil. Ise kumas pantlnla gidiyor ve o pantlnlarn hepsnin pacasi topklu ayakkabya gore ayarlanmstr annem de ince uzun topklu gydgi icin hrp pacalari uzun geli mecbur ustnu giynnce topuklularini da giyer yani.

topuklu terlikten bahsediyorum, ayakkabıdan değil. yani sürekli evin içinde tak tak.
ayrıca biz de topuklu giyiyoruz işe giderken, ama kapının dışında ayağımıza takıyoruz NORMAL olarak..

kavga da ettim, alttan da aldım, ama ben bunların dilini anlayamadım..

Aslında herkez kendince haklı arkadaşım eger o komşunuzun size zararı varsa şikayet edin derim eger yöneticiniz falan varsa şuan sitede oturuyoruz sizin anlattıgınız gibi bir komşu vardı gerçi hala oturuyorlar bizim apt degil ama karşı blokda oturan biridiydi gündüz uyuyorlar akşam 7 den sabah ezanına kadar balkonda oturuyorlardı balkona son ses müzik sistemi kurulmuş gırgır şamata vur patlasın çal oynasın tabiri var ya onu yapıyorlardı resmen yaz günü herkesin kapısı penceri açık işe gideni var kendileri çalışmıyor ya alt katlarında yaşlı çift oturuyor yönetici kaç kere kapısına gitti apt görevlisi kaç kere gitti şimdi kış geldi bakalım yaz gelince aynısı yine yapacaklar mı eger sizde de böyle bir sorun varsa şikayet edin biz eski oturdugumuz yerdeki kişiyi şikayet edecektik aslında ama kocası babamın en iyi arkadaşı sırf onun hatırı için bişey demedi sitede oturunca bile bazı kurallara uymayan komşular oluyor genellikle çocuklar yüzünden oluyor yaşları 12 ile 14 yaş arasında degişen 5-6 çocuk var çift asansörlü bloklar elimde erzaklar yukarıya evime çıkacam 15.kat 2 asansörde farklı katlarda tutulmuş belli oluyor 15 katı yürüyerek çıkmak zorunda kaldım inmesinde bişey yokta çıkması zor oluyor apt görevlimiz kaç kere uyardı aileleri hastası var yaşlısı var ama aileler asansör parasını biz veriyoruz diyorlar adama kızıyorlar apt görevlimiz sırf o çocukların yüzünden 15 katı yürümek zorunda kalıyor aslında herkez kendince haklı sizde haklısınız aslında en ufacık seste yukarı çıkmak zorunda olunmaz elbette bizde parke konusunda şöyle yaptık aşağı ses gitmesin diye yaz kız eve komple halı seriyoruz artık yazlık kışlık terlik giyerken de altı plastik olandan giyoruz yoksa digerleri takur takur ses çıkartıyor beni yanlış anlama canım sanada hak veriyorum eger sizinde şikayetiniz varsa şikayet edin

Son düzenleme:

Elbette arkadaşım sizde haklısınız rabbim çogunuzla birlikte iyi güzel günler nasib etsin inşallah en iyi şekilde sağlıksız sorunsuz bir şekilde çocugunuzu büyütürsünüz.En ufacık seste yukarıya çıkanlara elbette bende kızarım belki elimden birşey düştü neyse hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun rabbim hayırlı kimselerle karşılaştırsın.

Arkadaşlar size bir soru...:)))?

Gürültü yapan komşunuz size söylenip söylenip, lafı kira parasını ödüyorum istediğimi yaparıma getirirse nasıl sakin kalırsınız??

Cocugu terbiye etmenin tek yolu dayak degil. Basedemiyorum diye komsulari rahatsiz etme hakkina sahip degil hicbir insan. Cocukla basedilemiyorsa mustakil eve cikilsin.

Tekrar soyluyorum kararli davranilirsa cocuk terbiye edilir.

Masallah ust kattaki ve yandaki komsularimdan cok memnunum. Cocuklari var ama hic sesleri gelmiyor. Komsularim gurultu yapmiyorlar. Bazi hafta sonlari misafirler geliyor onlara. O zaman gurultu oluyor haliyle ve bu gormezden geliniyor. Cunku her zaman olan bir durum degil.

Arasıra olan gürültülere asla laf etmeye hakkımız yok bunlar doğal haller.Şikayete sebeb olan,bizleri sabırsız hale getiren süreklilik ve müdahalesizlik.İlk olarak rica edilip söylenir insanca kibar bir şekilde...karşılık olarak kaba ve lakayıt bir tavır alırsanız düzelme olmazsa ne yaparsınız? çocuklara söz söylemek kızmak gibi bir lüksümüz yok çocuk çünkü ve bizede düşmez... söz edilecek kişi anne-baba dır.Çocuk sürekli top oynarsa,ip atlarsa,koşturursa,eline geçirdiğini yerlere vurursa,anne gece ev süpürürse (8-9 gibi değil saatler) hafta sonları tatillerde saat 7 gibi temizlik yaparsa tangır-tungur ev süpürme,eşyaları gürültüyle çekme,evde koşturmacalı oyunlar,yere oyuncakları attırmalar, hoplamalar vesaire vesaire...vicdanen söyleyin yaratanınızdan korktuğunuz ya da sevdiğiniz kadar dürüst olun normal mi? peki bunları ilk ricanızdan sonra devam ettirse ve düzeltme eğilimi olmasa normal mi? dur yapma demese devam etse hiç utanmadan doğal mı? birkaç ricanızda tehditler savursa ağır kelimeler konuşsa doğal mı? duvara vursanız karşılık verse ben mi edebsizim o mu? ben mi haksızım o mu? vicdanen verdiğiniz cevaptan rahatlık duyuyorsanız öyle yorum yazın... çocukların suçu yok ,onları yetiştirmeyi beceremeyen insanların tavırlarıdır suç olan.Ne yapalımlara sığınarak bizim gibi kişileri sıkıntıya sokmaları suçtur.Komşu hakkı şu bu geçtim vicdan meselesi bu.Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma düsturudur.Ben müstakil evde oturdum apartımanda da... yazın müstakil eve gidiyoruz kışın apartımana geliyoruz iki hayatıda yaşadım.Öyle bir yaşam şeklimiz var ki müstakil evde dahi alt kat yatak odamız olmasından dolayı çocuklarım kendi odalarında aynı terbiye ile hareket ederler.Babaanne ve dedeleri de rahatsız olmasın diye.Apartımanda yetiştim terbiye aldım aynı terbiyeyle evlat yetiştirdim.Çevrede gürültü konusunda bize burada karşı gibi yazan arkadaşlar yok mu? var ... onlar da gürültü yapan kişiler ve kendileride hatalarını bildikleri için hatalı olana destek olarak olacak tabiii,ne var ki? benim üstümde ki altımda ki sabırlı şikayet etmez diye kusurlarını örtme çabasında normal gibi düşünüyorlar.Asla normal değil zaten normal olsa kanunen maddeler halinde yasak olanlar belirtilmez.Site apartıman kurallarını panolara asmazlar.İnanıyorum ki bugün bunları söyleyenler yarın çocuklar büyüyüp evde sessizlik hakim olduğunda yaygarayı koparıp komşusuyla birbirine girecektir.Hatta kendisi ev süpürüp çamaşır yıkadığı halde dinlenme zamanlarında çocuğun sadece ağlam sesine bile tepki gösterecektir.Bu böledir ne yazık kii... Kötülük takdir edilecek kıyamet zamanında der kayınvalidem aynen bu durum söz konusu.Haklı olanların haksızlığa karşı konuşması suç o yüzden en iyisi suyun üstüne çıkma becerisi olanlarla uğraşmamak yaradaana havale edip cezalarını seyreylemek kalsın bize... ne diyelim sürç-i lisan etmiş isek affola

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…