kolumda ve bacagımda olusan morluklar

Zeynep7372

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2024
86
7
50
Merhabalar, 50 yasındayım. Vucudumda temmuz ayından beri morluklar olusuor kol ve bacaklarımda. sonra da bir sure sonra geciyorlar , darbeyle de kolay morluklar oluyor bir kan almadan bile. hematologlara gittim hep , kemik iligi biyopsisi bile yaptırdım. spesifik bisey bulamıyorlar. Benzeri seyler yasayanlar oldu mu_?

Merhabalar, 50 yasındayım. Vucudumda temmuz ayından beri morluklar olusuor kol ve bacaklarımda. sonra da bir sure sonra geciyorlar , darbeyle de kolay morluklar oluyor bir kan almadan bile. hematologlara gittim hep , kemik iligi biyopsisi bile yaptırdım. spesifik bisey bulamıyorlar. Benzeri seyler yasayanlar oldu mu_?
İyi de bunlar normal şeyler ,ben morlukların peşine düşsem 😅 ohooo hastaneden çıkamam

Çok sık ağrı kesici alıyorsanız ondanda olabilir demişti bizim doktorumuz

ama vücutta kendiliginden olusan morluklar nasıl normal olabilir ki, travma yok bisey yok. sizde de olusuyor mu peki=?
Valla morarma için özel bir travma gerekmiyor.Normal hayatta farketmeden bir darbe alıyorum herhalde gün içinde ,basit farkedilmeyen şeyler ama çabuk morariyorum

Valla morarma için özel bir travma gerekmiyor.Normal hayatta farketmeden bir darbe alıyorum herhalde gün içinde ,basit farkedilmeyen şeyler ama çabuk morariyorum
iste benim morluklarım travma olmadan olusuyorlar zaten. korkutucu olan da o kısmı. travma ile olusan morlukları bende onemsemem.

senelerce kullandım ama 4 yıldır kullanmıyorum bıraktım.
Sigarayı abarttığımda oluyordu bende, dolaşımla alakalı sanırım.

Bastırdığınızda acıyorsa çarpma morarmasıdır, korkmaya gerek yok. Acımıyorsa tehlikeli olabilir ama siz zaten hematolojiye gitmişsiniz bir şey çıkmamış.

Otoeritrosit sensitizasyon sendromu muhtemelen.
cok ilginc bir sekilde kan tetkiklerimde bir anormallik bulunamadı, kemik iligi biyopsisi yapıldı ve pet bt cekildi. yesil sarı ve mor sekilde olusuyorlar...ama gecmeleri bi iki haftayı buluyor tamamen silinmeleri. losemi korkusuyla hayata kustum inanın . asırı yorgunluk istahsızlık hepsi gelisti. ne yapabilirim sizce ?

iste benim morluklarım travma olmadan olusuyorlar zaten. korkutucu olan da o kısmı. travma ile olusan morlukları bende onemsemem.
Tamam ben de aynı şeyi söylüyorum,neden olduğunu ben de bilmiyorum.Doktora gittiniz ve bir şey cikmadiysa bazen de çok takılmamak lazım

Annemde oluyordu evet. Bence ileri yaşlarda olabiliyor. Zaten gerekli testleri yaptirdiysaniz onemsemeyin. Annemde de bişi çıkmadı. Net bir açıklaması olmadı.

Sigarayı abarttığımda oluyordu bende, dolaşımla alakalı sanırım.

Bastırdığınızda acıyorsa çarpma morarmasıdır, korkmaya gerek yok. Acımıyorsa tehlikeli olabilir ama siz zaten hematolojiye gitmişsiniz bir şey çıkmamış.
yok carpma ile degil bunlar. kendiliginden olusuyor. evet gittim ama bir care olmadı.

Belki biraz daha kas yapmaya calissaniz bu kadar olmayabilir. Belli dönemlerde cilt hassas olabilir. Kötü hastalık bir şekilde tesadüfen bile olsa teşhis ediliyor. Bir şekilde başka belirti ekleniyor. Ama günümüzde anksiyete halk tabiri ile hastalık hastalığı çok arttı. Ben de 2018 den beri var. Pandemiden beri çok arttı. Ama çevremde çoğu kişide var gibi. Yaşadığımız şeyler sanırım bizi toplumsal olarak böyle bir korkuya itti

Evet doktorum sordu ben hic almam agrı kesici . ama antidepresant kullandım tabi yıllarca. sakinlestirici de alıyorum hala bu durumdayken su anda mesela.
Pro- zac kullandınız mı? Kullanıyor musunuz? Mukoza kanamaları yapıyor. Bende yıllar önce kullandığımda yaptı. İlaçtan olduğu ortaya çıkana kadar yaptırmadığım test kalmadı. Bu ilacı kullanmıyorsanız bile antidepresanınızın içini iyicr oluyun. Mukoza kanamaları yaxıyorsa ilacı doktorunuza değiştiryin

X