Onkoloji - Kanser ve Türevleri Koltukaltında Şişlik ?

Calma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
861
5
Kızlaar koltukaltımda küçük ceviz büyüklüğünde bir şişlik var 1 aydır fln galiba. Bunun kıl dönmesi mi yoksa başka bir şey mi olduğunu nasıl anlarım?Yani bu ne şişliği acaba,bununla karşılaşanlar var mı?

bu sorunu bende yaşadım ve çok korkmuştum.dr. gittim halk dilinde köpek memesi denen bir hastalıkmış antibiyotik kullandım geçti.sende dr. gitsen iyi olur çünkü ağrısı dayanılmaz oluyodu.

bu sorunu bende yaşadım ve çok korkmuştum.dr. gittim halk dilinde köpek memesi denen bir hastalıkmış antibiyotik kullandım geçti.sende dr. gitsen iyi olur çünkü ağrısı dayanılmaz oluyodu.

Çok ilginç ya nje hastalıklar var...benim ağrım yok ama sadece elleyince biraz acıyor.

Çok ilginç ya nje hastalıklar var...benim ağrım yok ama sadece elleyince biraz acıyor.

biraz daha beklersen hem büyür hemde sadece dokununca değil kolunu normal halde tutamazsın bile ağrısından mecburen havaya kaldırmak zorunda kalırsın.tabi senin ki belki farklıdır kesin bbişey diyemiycem.

benim kolumun altında şişlik vardı canım ama benimki kıl dönmesiydi 3-4 tane çıkardım çok kötüydü elimi bile değdiremiyodum,çok kötü ağırıyordu batık tüy olup olmadığını biraz incelersen anlarsın sanırım ama öyle bişey varsa hemen çıkarmaya bak çünkü ilerde çok sorun yaratır ve ameliyatla alınır sonunda baya uğraştırır seni bu değilsede başka türlü araştır çünkü göğüsten kaynaklanan bir sorun olabilir....

Korkuyorum ya inşallah göğüsle fln alakalı değildir=( içinde çıkamayan bir tüy göründüğünde mı kıl dönmesi oluyor?

bende de olmuştu koltuk altında şişme dr gitti lenf bezi iltahıbı dedi acaba seninkide olabilir mi ? bence bir dr ye görün cnm ...:uhm:

yarın ilk iş dr. git bence,kesin bi teşhis konsun

senağlama inşallah kötü bişey diildir ya...
çok sağolun kızlar ilgilendiiniz için

elinde, sırtında, ya da göğüs bölgende bir yara, kesik işte ne biliyim enfeksiyon kapmış bir yara varsa o da yapabilir. yoksa böyle birşey bence de bir doktora görün. umarım mühim birşey çıkmaz..a.s

Hiç geciktirme doktora git önemli bir şey olabilir sonuçta basit bir iltihap yada kıl dönmesi olabilecegi gibi.. hiç geciktirme git.. ne olursa olsun unutmaki erken teşhis hayat kurtarır.. !!

canım koltukaltında dokunduğunda hafif acıyorsa ter bezlerinin aşırı çalışmasından kaynaklanıyor olabilir geçmiş osun şimdiden

sağol tatlım evet dokununca hafif acıyor belki de dediğin gibidir

Canım ,bu tip şişlikler genelde bağışıklık sistemi bozulduğunda görülüyor .Yani grip gibi mikrobik bir hastalıkta bile böyle şişlikler görülüyor antibiyotikle geçiyor .Benim kızımda küçükken vardı aynı sende olduğu gibi koltuk altında ,ama o çok zayıftı tahlillerde birşey çıkmadı .Ölüp ölüp dirilmiştim ,Kilo alınca yok oldu .Sen zayıfmısın bilmiyorum canım .Birde 2 sene önce kızımın yine koltuk altında bir şişlik olduğunu fark ettik .Şimdi kızım 21 yaşında , ultrasona girdik , birçok genç kızda görülen olağan bir durummuş ,meme dokusunun yoğunluğundan kaynaklanıyormuş .Sadece görsel açıdan rahatsızlık yaratır dediler .Canım dediğim gibi durmun basit birşeydir ,bir de sen ameliyat oldun ya bağışıklık sistemin zayıf düşmüş olabilir .Bana kalırsa sen genel cerrahiye git ve ultrasona gir ihmal etme canım ,için rahat etsin .a.s.:1hug:Kendine iyi bak

öncelikle geçmiş olsun aynı sorun bende de oldu dr gittim eğer ağda yaptırıyorsan ondan oluyor dedi ...
daha sonra geçti....

Canım gecmıs olsun.Aynı sorunu ben yaklasık 11 yıl once yasadım.Ama dr len bezlerıyle ılgılı oldugunu ne zaman sıddetlendıgını vs sordu.Adetınle ılıskılı olabılır dedı.Soyledıgı gıbı adetıme bır hafta kala sıskınlık daha sertlesıyo daha cok kendını bellı edıyodu.Bana ıstersen alabılırız ama bu bezeler hemen her kadında olur.Bı cogunda dıs dokuya cok uzakdır farketmez ama sende kı dıs dokuya cok yakın dedı.Ben aldırmakdan korkdum.Aradan uzun zaman gecdı ben onunla yasamayada alısdım bu arada:)Hamıle kaldıgımda bırden kayboldu.Sonrasında emzırme donemınde cıktı ortaya ama daha ırı daha sıddetlı.Emzırme saatı gelınce dayanılmaz bı agrı verıyodu.Doktrum cocuguma kesın zarar vermez garantısı veremedı ve ben kızımı 3. gun emzırmeyı bırakdım.Neyse bıraz uzattım ama bıl ıstıyorum.Bı sure sonra tamamen kayboldu sevındım ama aslında kaybolmamıs hep sabıt olan sey gogsume kaymıs.Ustelık orada cogalıyolar ama dr yıne tehlıkelı olmadıgını ama agrı vermeyı bırakdıgında muhakkak sene de bır yaptırdıgım kontrollerı 6 aya dusurmemı ıstedı.Bence hıc vakıt kaybetme bı dr a gıt.En azından tehlıkesı olmayan bısey ıcın benım gıbı korku yasamassın.Tekrar gecmıs olsun canım....

X