Koltuk altında ki kitle

sema066

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2020
4
3
24
Merhabalar. Annem bir ay önce koltuk altında yuvarlak bi sertlik olduğunu sonrasında bu sertliğin büyüdüğünü söyledi artık yuvarlak da değil. Hastane de ultrason ve mamografi istedi bir ay sonrasına randevu verdi. Korkuyoruz meme kanseri olma ihtimaline karşı. Bilginiz var mı? Teşekkürler

Bende minik bişekilde çıktı bundan 5/6 yıl önce doktorum bişey yok büyüp acırsa alınır bu dedi .. sonra el alışkanlığı yerinden oynatıp hep oynardım bundan 7/8 ay önce aniden şişti ağrı yaptı .. acile gittim gece .. durumu anlattım doktor ameliyat haneye aldı neşterledi attı .. yeri belli ama sonrasında tekrarlamadı en azından şimdilik allaha şükür .. şüphelenmedi heralde ne o ozamnki doktor ne şimdiki doktor nede cildiye doktoru ama tam koltuk altında deği altının kol kısmında yanı omuz hızasından 2 parmak aşşa diye bilirim .. umarım sizinde önemli değildir aniden mi belirdi yoksa varmıydı zaten

1 ay önce belirdi öncesinde yoktu top gibiydi dağıldı sertlik haline geldi ve büyüdü

Fibroadenom da olabilir hemen kötüyü düşünmeyin.. ben daha 26 yaşındayım 22 yaşımdan beri var bende.. takip ediliyordu evlendim başka şehire geldil kaldı takibim. Fibroadenomda büyür ve belli bir boyuta gelince alınır.. korkulacak birşey değil..

Yani iyiyi çağırın iyi olsun.. benil halam göğüs kanseri oldu çok yayılmadan doktora gitti sadece kitle alındı göğsü duruyor mesela.. Siz yine de iyiyi düşünün..

Bir bilgim yok ama muhakkak muayene ettirsin anneniz. Rabbim şifa versin

slm hanimlar sanrim bende bu derten yakiniyorum koltuk altimda degil ama yakin dayilacak meme ustunde kucuk sert bir kitle tespit ettim bir kerr sinde yani 21 yaslarda dol gogsumd3 kus yuvasi buyukligumde kitle aldirmisti simdi sagda var ama ufak 1 2 cm anca vardir ama benim meme ucumda sanki farklilik varrr;(

Benim de 6 yıl önce sağ göğsümde kitle farketttim. Elledigimde yerinden oynuyordu. Ilk ultrasonda görünmedi bi dahq girdim bu sefer çıktı fibroadenom. Düğünden sonra aldırdım. Dün 6 yıl sonra yine baktım yine kitle var ayni yerinde oynuyor. Doktora gidicem. Ama yine fibroadenom se bu sefer aldirmicam kontrol ettircem cok büyürse aldırırım çünkü aldikca çıkıyormuş bide meme görüntüsünü de bozuyor. Bakalim sizde telaslanmayin ama ihmal de etmeyin takibi.

İhmal etmeyin derim, sadece mem kanseri olarak düşünmeyin başka rahatsızlıklarda olabilir. Genel cerrahiye başvurun.

Merhaba bende 22 yaşındayım 2019 Kasım ayında bendede bir anda koltuk altında ağrı başladı ellediğimde şişlik olduğunu farkettim doktora gittim doktor hem meme hemde koltuk altı ultrasonu çekti ve sadece memede fibraedonom koltuk altındakilerininde yağ bezesi olduğunu söyledi sadece 6 ay da bir kontrole gelmemi asla korkulacak bir şey olmadığını söyledi sizde içinizi ferah tutun

Meme ucunuzda nasıl bir farklılık var acaba

Canim meme kanseri belirtilerini okuyup annenin memelerini kontrol etmelisin tam hatirlamiyorum ama bir kacini soyleyim
Gogusun birbirinden buyuk olmasi
Portakal kabugu gorunumu
Siyah haalkayla alakali da birsey vardi ama hatirlamiyorum

Bunlar yoksa tedirgin olma arkadaslar da dogru soyluyor baska seyler de olabilir

o yasalarda bende alfirfim o kitleden ama brnim cok buyuktu patalojiye gitti koltuk da degil gogusteyd

bende bir yerde izlemisti sadecw kadin hareket edreken cani acidigi icin doktora girmis oyle fark edilmis hemde 4 cu evre

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…