Kolposkopi yaptıran var mı?

Kayip balik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
62
62
İlişki sonrası kanamam olduğu için muayene oldum bazı tetkikler yapıldı ve kolposkopi istendi randevu alacağım çok tedirginim ağrılı mı uzun bir işlem mi yaptıran var mı?

Hayır ağrılı bir işlem değil. Smear testi yaptırdınız mı daha önce? Smear testi yaptırdıysanız hemen hemen benzer prosedür gibi düşünün. Rahim bölgenizi yakından inceleyecekler. maksimum 5-10 dakikalık bir işlem.

Benzeri bir muayene, canınız acımaz emin olun. Yaklaşık 5-10 dakika kadar sürecektir. İçiniz ferah olsun. Smear testi sonucunuz ne çıktı tam olarak, doktorunuz sonuçlarınızla alakalı nasıl bir izahat yaptı?
Temiz çıktı ama ailede genetik olarak rahim ile ilgili sıkıntı olan çok anneannem yumurtalık kanserinden vefat etti annem ve teyzelerim rahimlerini aldırdılar halam da öyle bu rahatsızlıklar doktoru tedirgin etti

Yaptırmıştım. Ağrı sızı olmuyor. Sadece kasıklarım da baski hissetmiştim ben. 20 dk falan sürüyor. Umarım sonucunuz güzel çıkar

Temiz çıktı ama ailede genetik olarak rahim ile ilgili sıkıntı olan çok anneannem yumurtalık kanserinden vefat etti annem ve teyzelerim rahimlerini aldırdılar halam da öyle bu rahatsızlıklar doktoru tedirgin etti
o zaman sizi tebrik etmek istiyorum. Günümüzde çoğu insan çok bilinçsiz hareket ediyor bu konuda. Sürekli takipte kalmanızı öneriyorum. Genetik bir durumdan ötürü ekstra dikkatli olmanız çok önemli. İnşallah sonucunuz sağlıklı çıkar, aksi bir durumda da(Allah korusun) endişe etmeyiniz. Sürekli takip ederek ve dikkatli davranarak üstesinden gelebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

o zaman sizi tebrik etmek istiyorum. Günümüzde çoğu insan çok bilinçsiz hareket ediyor bu konuda. Sürekli takipte kalmanızı öneriyorum. Genetik bir durumdan ötürü ekstra dikkatli olmanız çok önemli. İnşallah sonucunuz sağlıklı çıkar, aksi bir durumda da(Allah korusun) endişe etmeyiniz. Sürekli takip ederek ve dikkatli davranarak üstesinden gelebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Çok teşekkür ederim 😊

Geçen hafta pazartesi yaptırdım bu islemi ben. Yaklaşık beş on dk sürdü uyutuldugum için pek anlamadım bişey ağrım sizim olmadı sonuçlarını bekliyorum bende. korkulcak bı işlem değil için rahat olsun umarım sonuclarimiz iyi çıkar🙏

Geçen hafta pazartesi yaptırdım bu islemi ben. Yaklaşık beş on dk sürdü uyutuldugum için pek anlamadım bişey ağrım sizim olmadı sonuçlarını bekliyorum bende. korkulcak bı işlem değil için rahat olsun umarım sonuclarimiz iyi çıkar🙏
Merhaba.nerede yaptırdınız acaba özel hastanemiydi.bende yaptıracağım ama korkuyorum anestezi yapmıyorlar.ucreti filan ne kadar acaba özeller de

Merhaba.nerede yaptırdınız acaba özel hastanemiydi.bende yaptıracağım ama korkuyorum anestezi yapmıyorlar.ucreti filan ne kadar acaba özeller de
Merhabalar mesajınızı yeni gördüm. Ben Medline Hastanesi'nde oldum özelde. O zamandan 1700 odemistik. Şuan ne kadardır bı bilgim yok şimdiden geçmiş olsun

Kolkoskopi işlemi , korkulacak kadar aci veren bi islemmi acaba , bende 21 de zeynepkamilde yaptiracam ama , aşiri korku içindeyim , sizin nasil geçti acaba 😔😏

X