Kollajen Kullananlar Buraya

zumrutlubirkiz

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2022
67
36
28
Merhaba arkadaşlar 26 yaşındayım.Benim yaşımda olup kollajen kullanmaya başlayan var mi? ve etkili sonuç aldınız mı? Ne gibi takviyeler kullanıyorsunuz?
Bir yazıda 25 yaşında ki bayanın kollajen kullanmaya başladığını, 25 yaşına girince vücudun her yıl %1 kollajen kaybettiğini öğrendim.Doğru mudur?

35 yaşından sonra kullanılması daha doğru diye biliyorum ben 37 yaşındayım yeni kullanmaya başladım. 26 çok erken değil mi?
Bende şuna için fikir topluyorum.Bazı bayanlar 26 yaşında başlıyormuş.Bazıları serum takviye, bazıları vitamin hapı ile başlangıç yapıyor.Bakalım başka bilgisi olanlar görüp yazacaklar mi ? 😄

ben de kolojen kullanmayın ilikli kemik suyu için diye denk geliyorum hep 🙈🧐

Bende yeni başladım 27 yaşındayım bir kaç ay sonra 28 olacağım. Voonka Kolajen kullanıyorum şase. Tıp 1 tabi cilt için . Henüz yeni başladım ama çok kuru bı cildim var dolayısıyla erken kırışmaya başladım alnımda hafif çizgiler vardı sanki siliklestler doldular gibi hissediyorm ama tabi şuan için çok erken iki aylkkur olarak kullanacagm

Gündüz günes kremi, aksam temizleyip nemlendirici kullanmak en etkili antiaging yöntemi. Sizin yaslarinizdayken, cildim karma, sivilce cikar göz cevremde beze cikar diye yüzüme dogru dürüst krem sürmedigim icin simdi cok pismanim. Yüzünüzü her gece yag bazli ve su bazli temizleyiciyle temizlerseniz kremler sivilce yapmaz. Kolajen takviyesi >50 yasindakilerde etkili oluyor. Ben 35 yasindayim, "c vitamini + kolajen tozu"nu süte ya da yogurda karistirarak yiyorum her gün ama bende bile gözle görünür bir etkisi yok, cünkü günes kremi kullaniyorum ve bu yasta hala günes hasarindan koruyacak kadar yeterli kolajeni üretiyorum. Yasi gösteren tek sey cilt degil (yani sadece kolajen eksikligi degil), kemik yapimiz da degisiyor. 30'lu yaslardaki birinin yasini cildinden degil de yüz kemik yapisindan da anlayabiliyoruz.

Arkadaşlar ben 38 yaşındayım ve dün vonka Multi kolojen tiz tip123 aldım ama bir yerde okudum dört beş kişi aşırı kalp çarpıntısı kötü koku kide bulantısı nefes darlığı yazmış ama başka yerde boyle yorumlara rastlamadım sizce ürünü kötülemek olabilirmi bu yada sizlerin arasından bunu kullanıp yan etkiyi yaşayan oldumu cesaret edip baslayamadim

Ben de kolajen konusunda kararsızım,40 yaşındayım,cilt bakımı rutini nasıl olmalı,serum vb kullanmalı mıyım,kolajen almalı mıyım pek bilgim yok açıkçası.

Arkadaslar bende kollajenin toz seklini kullandım tip 1-2-3. Ben hem yaşımdan dolayı hemde dizimde meniskus yirtilmasi ve sivi azlığından dolayı kullandım ve cok memnun kaldim.Kullandığım ürün bitkisel oldugundan en az 3 ay kullanılması lazimki işe yarasın

bende vonka ananaslı olan ürününü kullandım iki ay bütün eklem ağrılarım geçti saçlarım inanılmaz derecede çok çabuk uzadı tırnaklarımda kırılmalar vardı onlar geçti fakat bne devam ettirmedim. Normal de 3 ay şase olarak 3 ay da tablet olarak toplam 6 ay kullanılması gerekiyormuş daha sonra 6 ay ara verilip tekrardan şase ve tablet olarak devam edilmesi gerekiyormuş bu bilgiyi hem doktordan hem de eczaneden aldım netten de araştırırsanız bu şekilde bir bilgiye ulaşırsınız.

Tatlım toz formda kolajenler yaklaşık olarak 10gr kolajen içerirken tablet formda olanlar 1 gr kolajen içerir. bu yüzden ileri yaşlarda kolajen üretiminin azaldığı yaşlarda toz kolajene, senin yaşlarında ise tablet kapsül formda kolajene başvurulması gerektiğini düşünüyorum

X