Kolejde öğretmenlik ve sözleşme teklifi

Eşim çok tecrübeli matematik öğretmeni.
Özel ders konusu öyle okuldan ayrılayım özel dersle ihya olurum şeklinde ilerlemiyor maalesef.
Özel ders tamamen kişisel bağlantılarla yürüyor.
Bir kurumda çalışmak, etraftaki diğer hocalarla paslaşmak, kurumdaki öğrencilerle yakın ilişki içinde olmak, veliler tarafından beğenilen, takdir edilen hoca olmak getiriyor özel dersi.

Eşim çalıştığı kurumda üst düzey yönetici buna rağmen hatrını kıramadığı velilerin çocuklarına özel ders vermeye devam ediyor.

Arkadaşım aynı kolejde 6 yıldır çalışıyor, branşı resim ilk ve orta okula giriyor. Her yıl yeniden sözleşme yapılıyor eğer beğenilmezse o yıl bitince ertesi sene devam etmiyorlar, sistemleri bu. Yani kıdem tazminatı yok gibi bir şey. Bu önümüzdeki eğitim yılı için 39 bine anlaştı. Evine okul yakın, her gün programı neredeyse dolu. Öğrencilere biraz velilerin gözünü boyamalık heykeldir, çamurdur o mod şeyler de yaptırması bekleniyor tek ekstrası bu. Sizin branşa göre o para çok az olmalı. Bu okul da İzmir'de.
Okulun adını paylaşmanız mümkün mü merak ettim.

Merhaba matematik öğretmeniyim 5 yıl önce mezun oldum. 2 yıldır özel okulda çalışıyorum, önümüzdeki yıl için görüşmeye çağırıldım. Bana yaptıkları teklif şu şekilde, okulun iki şubesi var ve iki okulda da derse girmem isteniyor. Haftanın iki günü ve kalan üç günü iki farklı okulda olacak şekilde. Okulların arasındaki mesafe uzak. Yani diğer okul bana uzak düşüyor trafik vs oluyor yıl içinde çünkü geçen yıl deneyimledim bunu ve zorlandım. Bu sene için iki okul olmamasını istememe rağmen yine aynı şeyi sundular. Maaş olarak da haftada 30 saat (bazen ek olarak üstüne de çıkabilir) için 29bin lira maaş. Ben biraz araştırdım okuldaki herkes benden yüksek ücrete anlaşmış. Siz olsanız kabul eder miydiniz maaş nasıl sizce? özellikle aranızda bu sektöre yakın olanlar varsa diye danışmak istedim
Aynı işi aynı ders saatini devlet okulunda yapsanız geliriniz ek ders ile birlikte 60 bin olur.40 binden aşağı olmasın en azından ama bilmiyorum özellerin asgari ücret ödediği doğruysa yapacak pek bir şey de yok sanırım.

Aynı işi aynı ders saatini devlet okulunda yapsanız geliriniz ek ders ile birlikte 60 bin olur.40 binden aşağı olmasın en azından ama bilmiyorum özellerin asgari ücret ödediği doğruysa yapacak pek bir şey de yok sanırım.
İşlerine geldiği gibiler. Adamına göre muamele ediyorlar. Kime kaç vermek isterlerse veriyorlar. Bana 29 derken başkalarına 50 de veriyorlar

Eşim çok tecrübeli matematik öğretmeni.
Özel ders konusu öyle okuldan ayrılayım özel dersle ihya olurum şeklinde ilerlemiyor maalesef.
Özel ders tamamen kişisel bağlantılarla yürüyor.
Bir kurumda çalışmak, etraftaki diğer hocalarla paslaşmak, kurumdaki öğrencilerle yakın ilişki içinde olmak, veliler tarafından beğenilen, takdir edilen hoca olmak getiriyor özel dersi.

Eşim çalıştığı kurumda üst düzey yönetici buna rağmen hatrını kıramadığı velilerin çocuklarına özel ders vermeye devam ediyor.
Kesinlikle öyle katılıyorum. Ben de yıl içinde birçok öğrencimden özel ders teklifi aldım ama o kadar yoğun çalışmak istemediğim için reddetmek zorunda kalmıştım.

X