Kolejde öğretmenlik ve sözleşme teklifi

Arkadaşım aynı kolejde 6 yıldır çalışıyor, branşı resim ilk ve orta okula giriyor. Her yıl yeniden sözleşme yapılıyor eğer beğenilmezse o yıl bitince ertesi sene devam etmiyorlar, sistemleri bu. Yani kıdem tazminatı yok gibi bir şey. Bu önümüzdeki eğitim yılı için 39 bine anlaştı. Evine okul yakın, her gün programı neredeyse dolu. Öğrencilere biraz velilerin gözünü boyamalık heykeldir, çamurdur o mod şeyler de yaptırması bekleniyor tek ekstrası bu. Sizin branşa göre o para çok az olmalı. Bu okul da İzmir'de.

Arkadaşım aynı kolejde 6 yıldır çalışıyor, branşı resim ilk ve orta okula giriyor. Her yıl yeniden sözleşme yapılıyor eğer beğenilmezse o yıl bitince ertesi sene devam etmiyorlar, sistemleri bu. Yani kıdem tazminatı yok gibi bir şey. Bu önümüzdeki eğitim yılı için 39 bine anlaştı. Evine okul yakın, her gün programı neredeyse dolu. Öğrencilere biraz velilerin gözünü boyamalık heykeldir, çamurdur o mod şeyler de yaptırması bekleniyor tek ekstrası bu. Sizin branşa göre o para çok az olmalı. Bu okul da İzmir'de.
Çok iyiymiş. Bunları duyunca kabul edesim gelmiyor işte

Çok iyiymiş. Bunları duyunca kabul edesim gelmiyor işte
Ama maaşını her zaman asgariden yatırıp üstünü elden veriyorlar. Bir de sanırım kırtasiye parası diye bir şey varmış MEB'in verdiği. Onun yarısını okul cepliyor, banka değiştirdiler promosyon almaları gerekti onu da okul cepledi. Arada 1 ders boşsa ona nöbet yazıyorlar. Asla 1 dksını boş geçirtmiyorlar böyle durumları da var.

Merhaba matematik öğretmeniyim 5 yıl önce mezun oldum. 2 yıldır özel okulda çalışıyorum, önümüzdeki yıl için görüşmeye çağırıldım. Bana yaptıkları teklif şu şekilde, okulun iki şubesi var ve iki okulda da derse girmem isteniyor. Haftanın iki günü ve kalan üç günü iki farklı okulda olacak şekilde. Okulların arasındaki mesafe uzak. Yani diğer okul bana uzak düşüyor trafik vs oluyor yıl içinde çünkü geçen yıl deneyimledim bunu ve zorlandım. Bu sene için iki okul olmamasını istememe rağmen yine aynı şeyi sundular. Maaş olarak da haftada 30 saat (bazen ek olarak üstüne de çıkabilir) için 29bin lira maaş. Ben biraz araştırdım okuldaki herkes benden yüksek ücrete anlaşmış. Siz olsanız kabul eder miydiniz maaş nasıl sizce? özellikle aranızda bu sektöre yakın olanlar varsa diye danışmak istedim
Hangi şehirde yaşıyorsun.Bende öğretmenim.Okullar genelde maaş olarak az veriyor.Alanda iyiysen dershane ile anlaş derim.

Ankara’dayım hocam
Ankara için de rakam düşük hocam.
Hemen kabul etmeyin pazarlık edin.
Aklınızdaki-sizi memnun edecek rakamın 3000-5000 üzerinde bir rakam talep edin.

İki ayrı kampüste görev yapmanız konusunda ısrarcı iseler bunun getireceği zorluklar için ne gibi kolaylıklar sunabilirsiniz? Diye sorun.
Bunun yorucu ve yıpratıcı olduğunu kurumu sevdiğiniz için bir yıl daha tolere edebileceğinizi ancak kurumdan da bir adım, iyi niyet göstergesi beklediğinizi söyleyin.
Ek bir ödeme almaya çalışın.
En azından yol ücretinizi karşılasınlar.

Bu konuda rakam düşük aman evet demeyin derken sizin maddi durumunuzu, işe girmezseniz ne kadar zorluk çekeceginiz hakkinda bir bilgimiz yok. Başka yerlerden seçenek var mi? Bu rakam düşük dediginiz hemen olumsuz deyip istemediginizde başka bi okulda iş bulabilecek misiniz? Buna gore karar verin. Rakam duşuk ama 1 büyüktür sıfırdan.

Bu konuda rakam düşük aman evet demeyin derken sizin maddi durumunuzu, işe girmezseniz ne kadar zorluk çekeceginiz hakkinda bir bilgimiz yok. Başka yerlerden seçenek var mi? Bu rakam düşük dediginiz hemen olumsuz deyip istemediginizde başka bi okulda iş bulabilecek misiniz? Buna gore karar verin. Rakam duşuk ama 1 büyüktür sıfırdan.
Çalışma zorunluluğum yok çok şükür, başkalarının sınırları kuralları ile çalışmak yerine kendi kafama göre free çalışmayı tercih etmek istiyorum bakalım ☺️

Merhaba matematik öğretmeniyim 5 yıl önce mezun oldum. 2 yıldır özel okulda çalışıyorum, önümüzdeki yıl için görüşmeye çağırıldım. Bana yaptıkları teklif şu şekilde, okulun iki şubesi var ve iki okulda da derse girmem isteniyor. Haftanın iki günü ve kalan üç günü iki farklı okulda olacak şekilde. Okulların arasındaki mesafe uzak. Yani diğer okul bana uzak düşüyor trafik vs oluyor yıl içinde çünkü geçen yıl deneyimledim bunu ve zorlandım. Bu sene için iki okul olmamasını istememe rağmen yine aynı şeyi sundular. Maaş olarak da haftada 30 saat (bazen ek olarak üstüne de çıkabilir) için 29bin lira maaş. Ben biraz araştırdım okuldaki herkes benden yüksek ücrete anlaşmış. Siz olsanız kabul eder miydiniz maaş nasıl sizce? özellikle aranızda bu sektöre yakın olanlar varsa diye danışmak istedim
Bu özel sektör sömürgeciliğinden gerçekten tiksiniyorum ya. Devlette 15 saat derse giren öğretmenin maaşı 50 bin nerdeyse. Ki öğretmenler en düşük memur maaşına sahip kesimlerden. Emek hırsızlığı resmen. Maaş iyileştirmesi isteyin

Milletin atıp tutmasına bakmayın siz? Kendi ilinize ve kendi koşullarınıza göre değerlendirin.

Neden? Ortanca çocuğum için ingilizce oyun ablası geliyor eve ve saatliği 600.
Özel ders genelde bir kurumda çalışınca bulunuyor bir sene götürebilir ama fazlası yok. Bir sene işi bırakıp özel derse yöneldim (o sene maaşımın 2 karı özel ders param vardı ama 12de evde oluyordum) sonraki sene her şey yolundaydı sonra özel ders azaldı ve pandemi patlak verdi hoppp sigorta yatmadığı için özel ders verilen sene elinde patladı kar.

X