Kök ailem ve bebeğim

Esrakalkanc1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2024
21
1
19
Merhaba hanımlar 1 yıl önce eşimle üniversite okurken evlendim . Evliliğime ailem özellikle annem çocuğu tanıyorum iyi insan olabilir ailesi iyi insanlar olabilir ama biz seni o kadar büyüttük paranı yemeden evlendiremeyiz dediler bu arada 2 kardeşiz tek kız çocuğuyum babamin durumu iyi şöyle diyim 1 dükkanı 4 evi var buna rağmen beni evlendirme diler ben zaten okulumun bittikten sonra evlenmek taraftariydim malesef ailem bana şiddet uygulayinca sığınma evine gittim ordan eşim biletimi aldı ve İstanbul'a geldim yerleştim derken eşimle maddi anlamda çok yol katettik ben okulu yariladim şuan staj yapıyorum . 21 yaşındayım anne olmak hesapta yoktu ama bebeğimizin iyi geleceğine inanıyorum . Bugün aileme mesaj attım hani torununuz oluyor anlamında ama malesef annem hep bana ve eşime Allah kucaginizi boş bitaksin evinize ateş düşsün derdi bu sefer de tepkisi aynıydı hayırlı olsun diycegim sadece insanlar bu olaya sevinir ama çok üzüldüm yazmış . Ben bu tavırları hak edecek bir şey yapmadım ki eşimi ailesi bı de az çok tanıdılar eşim dunyalar iyisi bı adam staja gidince işten gelip evi temizleyip bulaşık yıkayıp kıyafetlerimi katlayıp bana yemek hazırladığını bilirim .bebeğimiz olduğunu öğrenince hemen ilk iş birikim hesabı açmak oldu daha ben bir şey demeden bebisimizin cinsiyeti belli olsun bebek odası alalım dedi o derece . Ama ailem beni çok etkiledi. Biraz da ağladım. Bebeggim şuan 8 haftalık. Sizce ben uzulunce bebeğim de ağlamış mıdır?

Okul bitmemiş evlenmişsin, yetmemiş hamile kalmışsın. Hayatını kurmadan bunlara kalkışınca kim sana alkış tutar ki?

Ayrıca,
bebisimizin cinsiyeti belli olsun bebek odası alalım dedi o derece .
bu zaten olması gereken. O derece diyecek bir şey yok.

Sizce ben uzulunce bebeğim de ağlamış mıdır?
Evet ağlamıştır, sümüğü de akmıştır 8 haftalık bebeğin.

X