Kocamın uyku düzeni

Birrbulutolsam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
2.729
6.658
Kızlar selam size birşey sormak istiyorum benim eşim nöbetli çalışıyor gece nöbeti 4de başlıyor sabah 8 de geliyor haftada 2gün falan böyle. Her nöbetten geldiğinde bir uyuyor akşam 6-7gibi uyanıyor ertesi günde bazen sabah 8de işe gidiyor bu akşam 6-7gibi uyandığı için hiç uyumadan işe gidiyor sonra 4de çıkıp eve gelince gecede uyumadığı için bayılıyor bildiğiniz sonra yine aynı döngü bi uyuyorgece yarısı uyanıyor ertesi gün işe gidecekse bidaha hiç uyumuyor.
Karışık oldu biraz ama bilmem anlatabildim mi ?
Çok sinir oluyorum bu olaya diyorum ki evet yoruluyorsun gece nöbette ama en azından 3 gibi uyan gece yine uyu sabah uykunu almış git işe. İşten gelincede uyuyakalma hep tamam diyor ama asla uyanmıyor evin içinde sürekli kocamı uyandırmaya çocuğumu uyutmaya çalışıyorum o kadar sıkıldım bunaldım ki bu durumdan mesela dün gece yine hiç uyumamış geldi şimdi uyuyakaldı. Kızımında 1aydır ayağı kırık alçıda yemek yapmak için onun gelmesini bekliyorum yarım saat bakta yemek yapayım diyorum gidiyorum 5dk sonra geri geldiğimde uyuyakalmış oluyor çıldırıcam

Varmı sizin aranızdada böyle nöbetli çalışıp bu şekilde uyku düzeni olan merak ettim teşekkürler şimdiden

2 Önce bizde boyleydik vardiyalı olunca öyle oluyor malesef

Eşim şuan manav sabah 3.5 gibi sebze almaya hale gidiyor öğlen 2 gibi geliyor yemek yiyor bi kahve ondan sonra bi bakıyorum uyumuş akşam 8 gibi kalkıyor

Dayanıksız olmaktan bunlar, uyku uykuyu çeker. Bende eşimde 24 saat calisiyoruz gelince 2-3 saat fazla uyumayiz alarm ile kalkariz. Senelerdir nobet calisiyoruz bu şekilde vucudu alistirmazsa senelerce evde uyuklayan biri olur döngüyü kirsin mesela uyudugu saati yarim saat ileri uyandigi saati yarim saat geri şeklinde bir hafta boyle deneyip diger hafta +1 -1 saat artik nasil duzende olmasini istiyorsaniz

Denicem bu dediğinizi o şekilde uyandırıcam. Bizim şöyle oluyor ben bi süre sonra patlıyorum kavga ediyoruz 1hafta 10gün falan düzene sokuyor sonra yine sil baştan oluyor. Adam evde sürekli uyuyor.

Denicem bu dediğinizi o şekilde uyandırıcam. Bizim şöyle oluyor ben bi süre sonra patlıyorum kavga ediyoruz 1hafta 10gün falan düzene sokuyor sonra yine sil baştan oluyor. Adam evde sürekli uyuyor.
Birden düzen degistirmeye çalisiyosaniz o yuzden sil bastan oluyodur sürece yayarak yarim saat ile baslayin tamamen aliskanlik oluyo bi sure sonra 2-3 saat uyumak yetecek kendisine hem daha zinde hisseder bu sekilde

Birden düzen degistirmeye çalisiyosaniz o yuzden sil bastan oluyodur sürece yayarak yarim saat ile baslayin tamamen aliskanlik oluyo bi sure sonra 2-3 saat uyumak yetecek kendisine hem daha zinde hisseder bu sekilde
Ayy çok mantıklı bu dedikleriniz ben direk erkenden uyandırıyordum deneyeceğim dediklerinizi

Eşinizi başka insanlarla kıyaslamayın lütfen. Herkesin bünyesi bir değil. Uykusuzluğa dayanamıyor demek ki. Evet yorucu bir hayatınız var. Ya iş değiştirecek ya da bir süre katlanacaksınız. Çocuğunuza da geçmiş olsun. Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…