Kocamın babasının borçları

Aynen. Ben olsam kapının önüne koyarım adamı :) Ama eşin çabuk vazgeçebilir. Sonuçta babamın geliri, mal varlığı çoktu da bitene kadar verdi :) Eşin bir yere kadar sabreder yani. 20-25 yıl kanmaz babasına.

öyle tabi arkadaşım
sanki kadın çalışmak zorunda gibi dayatma yapıp
kv lütfeder gibi hareketler yaparsa konu sahibi arkadaş da böyle yapacak
ya da istediği kişiye baktıracak..

Esin babasinin huyunu biliyordur ama annesine kiyamaz borcta yapar öderde,yukarda bir arkadas yazmis kefil olamaz diye senin imzan lazim diye öylede olmasi gerekir bayanlarin cogu madur oluyordu bu yüzden.Sen bebek olduktan sonra calismiycam de ,cocuguna bak ,cift maas oldummu senden evvel hesabini yapanlar oluyor .

sorun eşinde ben esegim diyene semer vuran çok olur çünkü, ben burdan acıdım sana, eşin acımıyo demek ki, aksama sabaha doğumun var o halde işe gidiyosun 3 kuruş kazanayım diye o parada kp borcuna gidiyo aynısını senin baban yapsa eşin maaşını bu borca ortak eder miydi

Reactions: anu

Eşimin kabul etmediği şey şu " Babam bana söz verdi ödeyeceğim, artık kapıma kimseyi getirmeyeceğim toplayacağım kendimi ama bunun için bu krediyi almam lazım "diye ikna etmiş. Eşimde inanmış Babasına. Ben inanmıyorum ödeyeceğine ama eşimi inandırmışlar. Daha düne kadar yol parası bile istediğinde Babasına merhamet etmeyen, 20 lira vermeyen adam bugün çıkmış Babamın kredisine kefil olacağım diyor. Ne oldu bu adama anlamıyorum. Tek tesellim eşimin kendi kredisi var ve hep bir ay geriden gidiyor belki bu yüzden kefilliği kabul olmaz diye dua ediyorum.

Ben de bunu yazacaktım, siz yazmışsınız. Bildigim kadariyla es imzasi olmadan kefil olamıyor, gecen kredi cektik es imzasi istedi aynı sekilde acikladi bankacı.

Ama düğünden sonra eşimde kredi çekti hiç eş imzası istemediler bizden

Ben de bunu yazacaktım, siz yazmışsınız. Bildigim kadariyla es imzasi olmadan kefil olamıyor, gecen kredi cektik es imzasi istedi aynı sekilde acikladi bankacı.
bende bankacıyım her gün yaptığım işlemi anlatıyorum burda ama arkadaşlar inanmadı nedense. tekrar söylüyorum kişi kendisi kredi çekerken eş imzası istenmez, kefil olacaksa istenir.

bende bankacıyım her gün yaptığım işlemi anlatıyorum burda ama arkadaşlar inanmadı nedense. tekrar söylüyorum kişi kendisi kredi çekerken eş imzası istenmez, kefil olacaksa istenir.

greengirll eşim kredisini hep bir ay geriden takip ediyor, bu durumda kredi notunun düşük olmasına sebep oluyordur illa ki, böyle bir durumda kefilliği onaylanır mı peki sizce ?

Türk Borçlar Kanunu'nun 584. maddesi gereğince, eşiniz istisnalar hariç olmak üzere kefil olacaksa eş rızası aranır. Aksi halde kefillik geçersizdir bu yüzden eş rızasını hiç bir banka atlamaz; mutlaka alır. Ancak bu durum yüzünden eşiniz krediyi kendi çeker mi babası için? Bu durumda eş rızası aranmaz çünkü. Bir de şu var ki, emekli maaşı belli durumlar hariç haczedilemez. Eğer kayınpederiniz emekli maaşından otomatik ödeme vermez ise ki muhtemelen vermeyecektir ve icra işlemlerine geçilirse, emekli maaşı haczedilemeyecek, üzerine herhangi bir malvarlığı da yoktur muhtemelen sonuç olarak o krediyi de siz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Eşiniz muhtemelen babası için değil annesinin ricası dolayısı ile bu kefillik işine girişiyor. Allah yardımcınız olsun ancak anlattıklarınız dolayısı ile kp bankalardan kredi çekebilir mi şüpheliyim :S

greengirll eşim kredisini hep bir ay geriden takip ediyor, bu durumda kredi notunun düşük olmasına sebep oluyordur illa ki, böyle bir durumda kefilliği onaylanır mı peki sizce ?
Kocanin babasindan son bir kazik yemesi sizin icin hayirli olabilir.

Canini cok sIkmamaya calis.

ev kredisini eşim çekti ama benim imzamı istemişlerdi geçen sene

Eşim kendisi çekemez çünkü kendi üzerine bir kredisi var zaten hatta geç ödemelerinden dolayı bir ara bankayla ufak çaplı bir problem bile yaşadı tek umudumun bu nedenlerden dolayı eşimin kefilliğinin kabul olmaması. Kp zaten sigorta borçlanması için kredi çekip ödeme yaparak emekli oldu. benim bildiğim de maaşının 3/1'i kadar kredi çekebileceği yönündeydi Şuan maaşından eline 500 tl kalıyor o paraya kredi başvurusu yaptı. Ben çıkmaz diyordum ama adamını bulmuş sanırım kefil getirdiği taktirde maaşının tamamına kredi çekebiliyormuş.

Anasına babasına bakacaktı neden yeni bir yuva kurdu, madem yuvasını kurdu o zaman birinci dereceden bakmakla yükümlü oldukları siz ve doğacak çocuğunuzdur, bunu kendisine hatırlatın !

mrb arkadaşlar 3 senelık evlıyım düğünümüzü herseyı esımle beraber yaptık aılesının 5 kurus faydası olmadı oldugu halde yok yok dedıler benım saf kocamda ınandı hep neyse 2 sen gectı aradan kaynanam kayınbabam zamanında yemıs gzmısler bır daırelerı bıle yok 5 kısının zamanında calısmasına ragmen 1 senedır kırasını odeyemdı evını dagıttı cocuklarında kalıyo sırayla ve para ıstıyolar sureklı bıktım artık ben 1 yasında kızmım baskasına parayla baktırıyorum sankı keyfe calısıyorum bana maddı manevı hıçbır faydaları olmadı ben nıye vereyım işte duyunca kocamla kavga edıyorum elımd degıl napmamm lazım gercı kocam zor yetıstırıro destek olmuyorum artık maasıma zam yapıldı soylemedım hos degıl ama napayım

hakkaten tüy bitti kızın dilinde yahu.
Ben o yasa iptal edildi diye biliyorum (demekki yanlış biliyorum) ama kızın mesleği bu daha ne desin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…