Kocamdan geçen ocak boşandım?

He oturdukları da mı kira ben yanlış anladım. 😶‍🌫️
oturdukları ev kira -şu anda kiraları ne kdar bilemiyoruz
çocuklar var
okulları servisleri filan var

adam demiş ki : sen para biriktiremiyorsun. ben biriktirdim. ev alsak evin yarısı senin olcak ben öyle istemiyorum (paşama bak). boşanalım ben ev alayım, ev benim olsun. sonra tekrar evlenelim.

kadın da bi gurur yapmış boşanmış, sen misin böyle diyen diye

fakat adam o parasıyla ev alamamış, evler uçtu tabi. para duruyor ama anladığım.

ama şimdi kadın tekrar evlenmeyi istemese de
şöyle bir sorun var

ev tutsa 15 binden aşağı ev yok diyor (ki yoktur, burada da yok çünkü)
adam nafakar vermez, vereceği minimum tutar diyor
ben nasıl geçincem diyor...adam da zaten evlenek dediği için ne para veriyor ve evden gidiyor -diye anladım.

şimdi kadın geçinemem diye evi ayıramıyor, aynı evde kardeş kardeş yaşıyorlar.
e adam da zaten ayırmıyor, gitmiyor.

ne olacak bu iş böyle diyor.

benim tercümem bu.

oturdukları ev kira -şu anda kiraları ne kdar bilemiyoruz
çocuklar var
okulları servisleri filan var

adam demiş ki : sen para biriktiremiyorsun. ben biriktirdim. ev alsak evin yarısı senin olcak ben öyle istemiyorum (paşama bak). boşanalım ben ev alayım, ev benim olsun. sonra tekrar evlenelim.

kadın da bi gurur yapmış boşanmış, sen misin böyle diyen diye

fakat adam o parasıyla ev alamamış, evler uçtu tabi. para duruyor ama anladığım.

ama şimdi kadın tekrar evlenmeyi istemese de
şöyle bir sorun var

ev tutsa 15 binden aşağı ev yok diyor (ki yoktur, burada da yok çünkü)
adam nafakar vermez, vereceği minimum tutar diyor
ben nasıl geçincem diyor...adam da zaten evlenek dediği için ne para veriyor ve evden gidiyor -diye anladım.

şimdi kadın geçinemem diye evi ayıramıyor, aynı evde kardeş kardeş yaşıyorlar.
e adam da zaten ayırmıyor, gitmiyor.

ne olacak bu iş böyle diyor.

benim tercümem bu.
Allah razı olsun tercüme çabası için.

O zaman konuya hala elektrik alıyosanız evlenin gitsin diyorum tekrar. Amaaan kocanın iyisi kötüsü olmaz. Zamanla seversin.

Araba borcu ödediğinizi söylemişsiniz evliyken mi aldınız? Öyleyse şuan arabanın yarısı da sizin. Bu adamı postalayın gitsin. Bir insan bu kadar aç gözlü olamaz midem kalktı.

Boşanırken nasıl anlaştınız? Taksitlerini ödediğiniz arabayı adama bırakmadınız değil mi? Yoksa adam arabayı da mı aldı
Normalde boşanmada mallar yarı yarı paylaşılır. Ama hem anlaşarak boşanarak hata yapmışsınız hem de bayağı kandırılmışsınız. Aynı evde kalmaya devam edecekseniz mümkün olan her şeyi adama ödetin, siz gizlice birikim yapın. Belli ki adam da aynısını yapmış siz evliyken. Utanmaz bir de ben dişimden tırnağımdan arttırdım diyor. O gizli gizli para biriktirdiği için her şeyi siz ödemek zorunda kalmışsınız. Eşinden çocuğundan sakınmış yani. Ayrı eve çıkmayın para biriktirmeden. Her şeyi adama ödetin. Eve tek kuruş masraf yapmayın mümkünse.

yok mu gerçekten? emin miyiz?

adam dişinden tırnağından arttırıp biriktiren bir tipmiş, iyi bir nafaka vermeye zaten gönüllü olmayacak
mahkemeler de burada yazılıyor okuyoruz 2 çocuğu 3 bin lira filan veriyor nafaka olarak
24 maaş + 3 nafaka etti 27 bin, o da depozitodur aboneliklerdir, taşınmadır odur budur böyle şeyleri artık bir şekilde halletmiş olsun. nasıl olcaksa.

artı adam ilgilenmeyecek bu çocukları okula bırakacak-alacak ve işine yetişecek olan kadın
mecbur ev-okul(lar)-iş üçgenini idame ettirebilecek yerde, kadın ve çocuk olarak yaşanabilecek muhitte ev tutacak.

kiraya verecek 15 bin
ısınma, cep telefonu elektrik aidat su 1500den az gelmeyecek - antalyada yaz boyu tek odada klima açarsa sırf bin lira zaten elektrik gelir de geçiyorum klima filan gibi lüksleri.
kendisi 1 dolmuşla gitse gelse işe herhalde ayda bin lira filan tutar o da hiç taksiye filan binmedi, geç kalmadı varsayıyorum.

şu anda kaldı 10 bin liradan az bi' para:

çocuklar dediğine göre 2 çocuk var en az 3 kişi, yeme içme üst baş hiç hasta olmasalar hiç dışarıda yemek yemeseler sizce ne kadar tutar ? yani ben tek yaşıyorum binlerce lira tutuyor da. ne biliyim kıytırık bi ayakkabı olmuş 500 lira. çocuklara sürekli okuldan birşeyler istiyorlar.
bu çocuklar kreşe mi okula mı gidiyor tam gün mü gidiyor bakıcı servis vs. ne olay var onu da bilmiyoruz. eşyayı bölseler eksik eşyasını nasıl alacak bilmiyoruz falan filan.

hani hiç bir ekstra çıkmazsa ucu ucuna karın doyurarak yaşar anca kadın... keşke boşanmak için belli bir miktar para filan isteseymiş o zaman durum başka olurmuş şu anda tehlikeli bir pozisyonda. adamın evden gitmesi, eşyaları filan kadına bırakması lazım mesela, lazım da o da bu çakallıkla asla gitmez bence.

o değil de boşanmış zaten nafakayı şu anda da ödüyor olması gerek zaten normalde :KK70:

konu sahibi, mahkeme nafaka tayin etmedi mi? yasal olarak onu ödemek durumunda bu adam.
Maalesef hayatımın genel özeti 🙊her birine 1500 tl gibi bir para düşüyor yasal olarak. Onu da ben ne yapayım. Bende böyle olsın istemem ama ne yaoacagımı şaşırdım

Boşanırken nasıl anlaştınız? Taksitlerini ödediğiniz arabayı adama bırakmadınız değil mi? Yoksa adam arabayı da mı aldı
Normalde boşanmada mallar yarı yarı paylaşılır. Ama hem anlaşarak boşanarak hata yapmışsınız hem de bayağı kandırılmışsınız. Aynı evde kalmaya devam edecekseniz mümkün olan her şeyi adama ödetin, siz gizlice birikim yapın. Belli ki adam da aynısını yapmış siz evliyken. Utanmaz bir de ben dişimden tırnağımdan arttırdım diyor. O gizli gizli para biriktirdiği için her şeyi siz ödemek zorunda kalmışsınız. Eşinden çocuğundan sakınmış yani. Ayrı eve çıkmayın para biriktirmeden. Her şeyi adama ödetin. Eve tek kuruş masraf yapmayın mümkünse.
Öyle yapıyorum bende mecburum ama böyle yaşamak istemezdim. Cocuklar olmasa tekmenin alasını yerdi gununde.

Şu erkek milleti daha ne kadar küçülebilir, kk sayesinde haberdar oluyoruz.
Yazıklar olsun.
Defolsun anasının evine.

O sizi nasıl tehdit ediyorsa öyle tehdit edin adamı. Babalık görevini yerine getirmediği takdirde savcılığa şikayet edeceğinizi söyleyin. 3 aydan 1 yıla kadar yaptırımı var.

Koca da Dimyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan olmuş. Ev de alamamış.
Koca kişisi "cebinden tek kuruş çıkmadan nasıl boşanırım" düşünmüş ve bu çözümü bulmuş. Açıkçası ev lama işi hikaye gibi geldi bana. Velev ki doğru, böyle birşey nasıl kabul edilir de boşanılır? Resmen evde hakkın olmasın diye böyle yapcaz demiş adam. Sonrası daha fena 9 ay olmuş hâlâ aynı evdeler. Adam istediği gibi at oynatıyordur ne de olsa bekar. Sizin mideniz almıyor da eski eş evlenmek istiyor mu cidden konu sahibi?

X