Kocamdan geçen ocak boşandım?

Turkish Delight

beni yaradan,elbet yolumu gösterir.
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2017
3.290
3.456
Beni burda tanıyan tanır bir ara çirkinim diye konu açıp linç yiyordum. Tabi hu benim elimde değildi. Neyse konuya döneyim, Eşim geçen sene ev almaya niyetli idi fakat boşanma karşılıgı ev alalım sonra evlenelim diye tutturdu. Sen yıllardır tek kuruş biriktiriyorsun ben dişimle tırnagımla biriktirdim dedi. Yıllarca aldıgımız arabanın taksitlerini, ev eşyalarını hep ben ödedim göz ardı etti. Bende gururla gittim boşandım. Ev almaya parası yetmedi sonra, Anneme engelli kardrosundan toki çıktı vs. Esas konuya dönelim. Tekrar evlenmeyi midem kaldırmıyor artık. Fakat 9 ay olmasına ragmen evleri ayıramadık. Antalya da kiralar 14 15 k. Benim maaş 24 k. Covukların okul masrafı, servisi, ev giderleri kirası karşılayamamaktan korktum. O ise gidecegi taktirde her birine bin iki bin tl nafaka verir yoluma bakarım diyor. Velhasıl ne yapacagımı bilmez durumdayım

Kocaniz ev almak icin bosanmak istedi. Yani yarin obur gun evde hakkiniz olmasin, sadece kendisinin olsun diye bosandi. Siz de bunu kabul ettiniz. Burayi bir idrak edeyim gerisine sonra bakarim.
insan neden böyle bir şey düşünür ki demekki boşanmayı zaten öncesinden de kafasına koymuş adam.

Kocaniz ev almak icin bosanmak istedi. Yani yarin obur gun evde hakkiniz olmasin, sadece kendisinin olsun diye bosandi. Siz de bunu kabul ettiniz. Burayi bir idrak edeyim gerisine sonra bakarim.
Ben yanlış anlamış olmalıyım dedim ama siz de öyle anlamışsınız.
Koca da Dimyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan olmuş. Ev de alamamış.

insan neden böyle bir şey düşünür ki demekki boşanmayı zaten öncesinden de kafasına koymuş adam.
Yani insan ev alirken kac yillik karisina kalmasin diye bosanmayi nasil teklif edebilir cok acayip. Konu sahibinin bunu kabul edip bosandiktan sonra evliligini(!) aynen surdurmesi daha da acayip.

Ben yanlış anlamış olmalıyım dedim ama siz de öyle anlamışsınız.
Koca da Dimyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan olmuş. Ev de alamamış.
Yani ev alacagim ama once bosanalim diyen kocadan bosanilir zaten de ev icin degil, boyle bir teklifle gelebildigi icin.

İyi olmuş kazığı yemiş şerefsiz
Hiç de iyi olmamış bence. Anlaşmalı boşanmışlar. Muhtemelen kontrat eş üzerine.
Bir gün evleri ayırmak durumunda kalacaklar ve eş kişisi o evden konu sahibine tek çöp vermeyecek. Ama alınan şeyleri ortak almışlar. Çocuklarına da bakmayacak doğru düzgün. Her türlü mağduriyet.

X