Kocama bisey diyemiyorum, kaynanaya mesaj atmam icin baski yapiyor

Türk kadınlarını niye gömdünüz şimdi anlamadım.
Mesaj falan atmayın. Ben istersem atacağım zamanı bilirim aklım var çok şükür deyin geçin
Ya gomdugumden degil ama turk kadini genelleme bir sekilde hele de eski kafaysa kaynana olunca kendini sanki dunyanin her haklarini kendine aitmis gibi goruyor, oglu kral, kizlarinin eslerini eline almis zaten, gelin koledir gozuyle goruyorlar, anlamsizca bisey sonucta kendide kadin kendininde belki kizlari var ama « elin » kizini toz gibi goruyor. Cekmiyormuyoz cogumuz su psikopat kaynanalardan..

Tartisma olmasin diye bu sekilde diyemem ama eger hala bisey atamazsam yine sorarsa soylerim « atacagim zamani bilirim » diye, tartismaktan depresyona giriyorum yani biktigimdan artik dalmaya gucum yok, tam projelerim vardi zaten simdide istemeden hamile kaldim daha kosede sikismis hissediyorum

Eski konundan pek farklı değil bu konuda değişen bişey olmamış eşin ana kuzusu anneci

Sabun koydum leğene bak başıma gelene ben kadar taş düşe kaynana senin tepene.

Eşinizin maruz kaldığınız davranışlardan haberi yok mu? Ayrılma noktasına gelmişsiniz yani sizden böyle bir şey nasıl beklediğini sorun bence önce.
Var tabikide ama ailesinden iyi kimse yok. Ben evet o noktadaydim da su hamilelik olayi cikti basima sikintilar icindeyim, beyfendiye cevap vermeye gucumde istegimde kalmadi.

Msj atma sen eşini senin ailene msj atması için zorluyomusun hayır

Daha çok Türk kaynanalar gorumceleri gömmüş gibi hissettim bende

Ki doğru bence
İnsanlar hem gelin hem görümce olabiliyor çoğu zaman. Empati kurarlar diye düşünüyorum.
Kaynana kısmı belki yaş ortalaması nedeniyle doğru olabilir ama onun da zamanla azalacağına inanıyorum ben.
Ama görümce kısmının genelde uğraşmadığını, uğraşan kısmın az olduğunu düşünüyorum.
En azından gerçek hayatta gördüğüm böyle.

Böyle bir mecburiyetiniz yok, kiminle görüşüp görüşmeyeceğinize eşiniz karar veremez.
Yahu ne kadar sindirilmiş kadın var bu forumda, aklımı kaçıracağım.
Sindirilmis degilde suan halim hem ondan hem onlardan hem tartismaktan yigilmis bir durumdayim. Onlar iyiymis gibi davraniyorlar ogullarina beni soruyorlarmis iste nasilim ne yapiyormusum gibicesinden, bide son olarak « hic aramiyo sorumuyo bizi » diye alttan oglani sikistiriyorlar. Bunlarin her oyunlarinin farkindayim coktan beride benimki ailesi oldugu icin hic farkinda degil onlara tozda kondurmuyo. 3 yildir hemen hemen evliyim yarisindan fazlasi kendimi savunmakla gecti, gucum kalmadi artik. Yani kendimi ezdirmek sindirlmrk degilde bikkinim bitkinim (ayrilacaktim tam hamilelik cikti basima)

Var tabikide ama ailesinden iyi kimse yok. Ben evet o noktadaydim da su hamilelik olayi cikti basima sikintilar icindeyim, beyfendiye cevap vermeye gucumde istegimde kalmadi.
İyde önceki gelin kaynana konusunu hamilelikten önce açmışsınız sonra hamile konusu açmışsınız
Yani bile isteye çocuk yapıp sonrada bide “şu hamilelik olayı çıktı başıma” demenizde tuhaf bu adamın önceki halini ailesini zaten nasıl insanlar olduğunu biliyormuşsunuz

Haklisiniz, en iyisinide yapiyorsunuz. Ama artik tartismaya gucum neyi kalmadi, istemedigim su hamileligin yuzunden dirlik olsun diye biseyler yapmak « istiyorum ».. tartisma kavga gurultu olmadan nasil diyebilirim ki suan bu dediklerinizi BENIMDE AYNI BU SEKILDE DUSUNDUKLERIMI, ama iste bikkinim bitkinim

Selamın aleyküm kaynana kocam için yazıyorum by

Kopypast
iyiymis bu
Kocam icin yaziyorum kismini biraz onun bildigi turden yani gizli sakli alttan alttan vurgulamam lazim, ki esimi arayip yine doldurmasin oglani
Cunku o esimile konustugu zamn (gorumcelerde) beni seviyormus gibi konusuyorlar, iste « nasil, ne yapiyor,.. » diye beni sorup sonundada « iyi olsun iyi olun, da bizi hic aramiyoRr sormuyoRr » yani anliyormusun hangi turden psikopatlarla karsi karsiyayimm?
Amac : ben kotu onlar iyi meskin durumunda

Istemediginiz birseyi yapmayin. Karsi tarafa baaak oglum payladi kuzu kuzu ariyor dedirtmeyin. Esinizede cok net tavrinizi sergileyin istemediginiz bi konuda ödün vermeyin.
Dogru tamam ama tartismak icin gucum kalmadi ayrilacaktim son anda istemedigim hamilelik cikti basima.. oglana baski yapiyorlar oglan hem benim hem onlarin arasinda kaliyor, cok tartistik, sabrim kalmadi artik.. su hamilelik yuzunden dirlik icin biraz bisey yapayim diyorum..

Çocuk sadece sizin değil ki böyle bi babası olacağına hiç olmasın daha iyi inanın size bunu yapan kendi çocuğuna da yapar. Yolunuzu değiştirince bence bu adam sizi hasta eder.
Edit: ben konuyu karıştırmışım pardon siz en iyisi mesaj atmak istemediğinizi beyan edin çekilin köşenize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…