Kocama bisey diyemiyorum, kaynanaya mesaj atmam icin baski yapiyor

Dökme su ile değirmen dönmez derler aldığınız değerin fazlasını vermeyin atmayın da msj lüzum yok eşinize de eşinizin size davrandığı gibi davaranin aman huzurumuz kaçmasın ali rıza bey dedikce ali ricalar ağzımıza s*****r
Aynen ki zaten annemi babami aradigini hiç hatirliyom, ama kendimi istemedigim bir hamilelik yuzunden dirlik olsun diye zorlamaya calisiyorum

Ya bir şey diyeceğim. Siz "eşimle aramiz bozuluyor" diye korkudan istemediginiz mesaji paşa paşa atmayi kabul ediyorsunuz ya, eşiniz sizi çok sevse, annesiyle, kardeşiyle mesajlaşmiyorsunuz diye kavgaya tutuşmazdi o da sizi kaybetmekten korkardi.

Sizin az daha ayriliyor olmanizin nedeni ailesi degil, eşinizin sizinle oluşacak huzursuzluktan korkmamasi, ayrilmanizdan korkmamasi. Siz bu ilişkinin çok seveni olmuşsunuz yani, eşiniz sizin kadar tutunmuyor bu evlilige

İyde önceki gelin kaynana konusunu hamilelikten önce açmışsınız sonra hamile konusu açmışsınız
Yani bile isteye çocuk yapıp sonrada bide “şu hamilelik olayı çıktı başıma” demenizde tuhaf bu adamın önceki halini ailesini zaten nasıl insanlar olduğunu biliyormuşsunuz :işsiz:
Cocuk hicbir sekilde istemiyordum, halada istemiyorum 🤷🏻‍♀️ O hamile konusu hatirliyorsam ilac konusu icin pek ilaclara guvenim felan yok o yuzden kullan hamile kadinlara sormak istemistim, ayrilma karari almak kolay degildi tam olarak benim icin o yuzden biraz surmus olabilir o sure icerisinde libidosu olan biriyim o yuzden dogal olarak iliski oluyordu😅 korunuyordum ama napim artik, aklima bu siralarda gitmek vardi, bikac projelerim vardi, bide elim bos gitmek istemedim iste karsi tarafa karsi, maalesef ne yapiyim, ailem karari hep bana birakti hicbiri sahiplenip beni silkeleyip alip goturmediler..

Selam kizlar, ya kaynanam ve gorumcelerim maalesef bulunmaz hint kumasi degiller. Genel turk kadinlari. Gelin dusmani vs vs.
Bunlarin butun yaptiklarindan sonra benim onlara tahamulum 0 bile degil, eksilerde yani. Nefret ediyorum, ettirdiler.
Bir suredir ( en fazla 2 ay ) aramiyorum mesaj atmiyorum. Sikayet etmisler benimkine ki benimki kac haftadir basimin etini yiyo mesaj at anneme ablalarima diye, neyse.
( kaynana tatilde daha donmedi, keyfine duskundur. Gorumcelerin birini zaten gecen gordum, digeride uzakta )

Ya soru su, icimden nefret kusmaktan baska hicbirsey gelmiyo, onlarin yuzunden ayriliyorduk vs neler cektim bir Allah birde tukenen sagligim bilir, ne diyecegimi bilmiyorum! Klasik bir mesaj olmasi lazim, yardim edecek biri varsa.. otomatik bir mesaj, birileri yazsa bende copy/past yapsam?

Tesekkurler
Sadece . Yazip gonderin ya da “mesaj” yazip gonderin 🤓🤓🤓

Özledilerse onlar neden aramıyor sana soruyorlar? Diye sorabilirsiniz. Sen benim anne babamı kardeşlerimi aradın mı? En son ne zaman aradın? Ben seni zorluyor muyum?
Cok sordum, bu konuyu cok tartistik, ama bunlar eski kafali, gelin olan benmisim kucuk olan benmisim ben aramaliymisim. Tartismak icin gucum kalmadi, bu oglanada zaten bisey denmez onlara soyluyor onlarda evin reisi sensin ne konusturyorsun diye ayar cekip baski yapiyorlar ona gazi verip ustume daha cok saliyorlar. Bende tukendim, tartisirken kendide diyor aranizda kaliyorum diye, o yuzden artik oyle olmasin diye su hastanelik psikopatlara bana karsi koz vermek istemiyorum. Ayrilacaktim, hamile kaldim.. 🤷🏻‍♀️

Cok sordum, bu konuyu cok tartistik, ama bunlar eski kafali, gelin olan benmisim kucuk olan benmisim ben aramaliymisim. Tartismak icin gucum kalmadi, bu oglanada zaten bisey denmez onlara soyluyor onlarda evin reisi sensin ne konusturyorsun diye ayar cekip baski yapiyorlar ona gazi verip ustume daha cok saliyorlar. Bende tukendim, tartisirken kendide diyor aranizda kaliyorum diye, o yuzden artik oyle olmasin diye su hastanelik psikopatlara bana karsi koz vermek istemiyorum. Ayrilacaktim, hamile kaldim.. 🤷🏻‍♀️
O zaman hemen şimdi atmayın, atarım ararım diyin, bari biz yaptırdık demesinler. Yada 1 kez çaldır onlar açıncaya kadar kapat açmadılar dersin geri dönerlerse onlar aramış olur. :KK45:

VAllah cok guzel, dirlik olsun diye maaaaaaaaaalesef diyemiyorum boyle 😣 bunlar eski kafadan biraz, zorluyo iste, guya tartisma olmasin yine aramizda diyor, atta kimsenin gonlu kirilmasin diyor GUYA. Ay kusacam geliyor of

Kocanıza dirlik olurken size de oluyor mu bari?
Bir mesaj için bu kadar sıkıntıya düşmüşken kocanızın huzurlu olmasının size ne gibi bir faydası oluyor? Siz iki türlü de mutsuzsunuz zaten.

Bende kaynanamın iğrencliklerinden sonra ne arar ne sorarim. Kendisi bana cuma mesaji atar karsilik veririm. Beni aramiyo ben onu seviyorum o beni sevmiyo gibi eşime şikayet etmisti eşimde herkes senin kadar samimiyet beslemek zorunda değil sıkı fıkı olmak zorunda degil bende onun annesini surekli arayamiyorsam bende ondan bekleyemem, ayrica o kadar yaptiklarinda ortada demiş. Tabi bunu bana anlattı ben sadece dinledim ve sevmedigim icin arayip sormuyorum dedim bana yapilanlari unutmadigimi soyledim. Sizde eşinize söyleyin size baskı yapamaz boyle bir lüksü yok ayrica siz aramiyorsaniz onlar arasın madem çok önemsiyolar bu durumu.

Ayrılma noktasına geldiğiniz adamla nasıl sevişiyorsunuz ya? Hiç mi soğumuyorsunuz? Bir de korunuyordum napayım demişsiniz basit bi olaymış gibi... Ayrılmaya gönlünüz yokmuş hamilelik de bahaneniz olmuş en azından kendinize karşı dürüst olun.
Ayrıca el üstünde tutulması gereken sizsiniz, beyefendinin çocuğunu taşıyorsunuz. Giderse çocuğumu da sürekli göremem diye üç buçuk atmalı, zorbalık yapmaktan kendini alıkoymalı. İstemediğiniz halde iletişim kurarsanız kendinize saygınız yok demektir. Sorunlarınız nedir bilmiyorum ama eşiniz aranızda sağlıklı bir köprü kursun ya da söyleyin sussun.

Bana bakın.
Ben kimseyle zorla konuşmam, görüşmem.
Bu mesajı da ümidinizi ve sesinizi kesin diye yazıyorum.
Kocam kişisi de bu mesajdan sonra anlar heralde. Anlamazsa da güle güle gidebilir.
İşinize ve hayatınıza bakın.
Beni öldü sayın.
Ben öyle yapıyorum.
Selametle.

Buyrun size mesaj.
Benden anca bu cikar.

X