Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öz kardeşler de sonra doğanı kıskanır, huyu değişir bir süre. İdare edip, anlayış gösterip daha çok sevgi ve ilgi gösteririz. Azarlamak bir kenara, daha çok ilgiye sevgiye ihtiyacı var. Benim oğlum kardeşi doğdugunda o zaman dek hiç yapmadığı şeyleri yaptı. Sevgiye ve sabrq boğduk onu resmen. Ancak öyle atlattık o süreci ki kısa da sürmedi. O cumleyi bana söyleyecek adamı: tabi ki tahammül etmek zorunda değilsin.. Deyip kovardım ben evden.

Kız dur belki doğru söylüyordur, anası nüfusa gidip bu çocuk bu adamdan değil deyince siliyolardir belki ama bu da sacma...Nüfustaki adam da e bundan değilse kimden diye soracak mecburen baba hanesine bişey yazılacak....Bunu @Katibin Ruhu bilir @Katibin Ruhu gel bacım bı el at
O zaman da DNA istemezler mi?

Kız dur belki doğru söylüyordur, anası nüfusa gidip bu çocuk bu adamdan değil deyince siliyolardir belki ama bu da sacma...Nüfustaki adam da e bundan değilse kimden diye soracak mecburen baba hanesine bişey yazılacak....Bunu @Katibin Ruhu bilir @Katibin Ruhu gel bacım bı el at
Soyadını değiştirdim diyor ama baba adını değil. Baba hanesi boş kalmaz yani.

Gerçekten ben de merak ettim koştur koştur neden evlendiniz? Hem de kız çocuğunuz varken!
Ben de kızım bebekken ayrıldım kimseyi aynı evde yaşamaya layık görmüyorum henüz. Bir daha evlenirsem de çocuk düşünmüyorum açıkçası. Kızınız adına çok üzüldüm. Daha bu başlangıç. Zaman geçtikçe daha da büyük ayırmalar olacaktır diye düşünüyorum. İki çocuğum var ben de müdahale ediyorum bir problem olduğunda aralarında. Ama büyük olana daha dikkatliyim. Çünkü küçük olan anlamazken büyük olan anlayıp içselleştirir. İkisi de büyüdükçe denge kurulur.

Tamam babası bu değil desin. Sorarlar önce, kimin? Hem değil diyorsun getir bakalım dna testini. O işler öyle kolay olmuyor.

O zaman da DNA istemezler mi?
Yok kolundan tutup birini goturursen o da orda kabul ederse bu çocuk benim diye DNA ya falan gerek yok ama kimse de kabul etmez böyle bişey. Hem konu sahibi başkasının soyadını verdim de demiyor, kendi soyadimi verdim diyor...Dedeyi mi gosterdiler acaba baba olarak....Yasal olarak kızı değil kızkardeşi yani

😂😂 Olur mu kız öyle? Sarı çizmeli Mehmet Ağa gibi sade isim😂 ay kafamız çorba oldu
Yargıtay, 2018 yılı içerisinde Anayasa Mahkemesi kararlarına atıf yaparak, ananın müşterek çocuğun soyadını kendi soyadıyla değiştirme talebinde engelleyici hukuki bir düzenleme olmadığı, velayet hakkının çocuğun soyadını belirleme hakkına da bir dayanak verdiğini kabul etmiştir. Özetle, TMK 27’ye de paralel bir doğrultuda ilerleyerek, bir çocuğun soyadının değiştirilmesinde üstün bir yarar bulunduğu durumda velayet hakkına sahip olan ananın çocuğun soyadını kendi soyadı ile değiştirebileceğine hükmetmiştir.

Bak şöyle bir şey okudum şimdi. Ama konu sahibine hala inanmıyorum. 🤣

İlk doğum yaptığında kişi evli değilse baba ismini vermek istemiyorsa baba hanesine kadının baba adı yazılıyordu en son. Değişti mi bilmiyorum.

5 yasinda cocuk isirmamasi gerektigini bilir bir pedagoga danisabilirsiniz sizin ne yaptigini bilmiyor demediz normal gelmedi cokmu alttan alip simartiyorsunuz acaba esinizin soyeldigi cok yanlis ama siz cocuk yapana kadar taniyamadinizmi bu adami

Yargıtay, 2018 yılı içerisinde Anayasa Mahkemesi kararlarına atıf yaparak, ananın müşterek çocuğun soyadını kendi soyadıyla değiştirme talebinde engelleyici hukuki bir düzenleme olmadığı, velayet hakkının çocuğun soyadını belirleme hakkına da bir dayanak verdiğini kabul etmiştir. Özetle, TMK 27’ye de paralel bir doğrultuda ilerleyerek, bir çocuğun soyadının değiştirilmesinde üstün bir yarar bulunduğu durumda velayet hakkına sahip olan ananın çocuğun soyadını kendi soyadı ile değiştirebileceğine hükmetmiştir.

Bak şöyle bir şey okudum şimdi. Ama konu sahibine hala inanmıyorum. 🤣
Soyadını değişsin senelerce mahkemede bunu başarsın. Ama babalık düşmüyor.

İlk doğum yaptığında kişi evli değilse baba ismini vermek istemiyorsa baba hanesine kadının baba adı yazılıyordu en son. Değişti mi bilmiyorum.
Konu sahibi öyle demiyor ki... Biyolojik babayla evlenmiş, çocuk önce biyolojik babanın soyadını almış, sonra konu sahibi böyle baba olmaz olsun deyip nüfusa gidip kendi soyadını yazdırmış sözde....

Kızınızın isirmasina tepki vermesi normal ama söylediği cümle o kadar kırıcı ki.kiziniza çok üzüldüm ilerde belki hep bunu hissedecek.keske tanımadan evlenmeseydiniz

Eşim oğluna çok düşkün. Oğlumu asla bana vermez. Eli çok güçlü ve zengin. Velayet konusunda tereddütlerim var.
Bana bu daha mantıklı geldi. Siz kendi kızınıza da bakamamışsınız eşinizin annesi bakmış. Oğlana da o bakacak belli ki. E o zaman kızınızın geleceği sıkıntıdaysa kızınızı alın çıkın. Çok üzüldüm kız çocuğuna

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X