Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kuzenim de ilk evliliğinden olan kızını babası kabul etmedi yaşlarda küçüktü ikinci eşi için bu senin baban dedi. Kız halâ babası biliyor ama evde ki ilgisizliğin farkında kardeşleri daha fazla seviliyor çünkü. Geçenlerde bizim evde kaldı gece kalkıp üstünü örttüm sadece sonraki zamanlarda aileme anlatmış annem hiç böyle yapmadı,pozitif teyzem beni seviyor diye.o çocuğu yanıma alasim var o derece aile çok umursamıyor çünkü.bu çocukların suçu ne ya;(
Neyse o kızı koruyun lütfen...

İlk çocuk evlilik dışı. Çocuk için evlenilmiş ama soyadı yok? Konu nereden tutsak elimizde kalıyor.
Evet ya inkar ediyor ama ilk çocuk evlilik dışı besbelli, adam ne soyadını vermiş ne arayıp soruyor...İlk eşimi çok seviyordum filan demiş bikac kere ...Acaba onu da evlenmeye mecbur bırakmak için gebe kaldı da adam tınlamadı mı?

İlk çocuk evlilik dışı. Çocuk için evlenilmiş ama soyadı yok? Konu nereden tutsak elimizde kalıyor

Soyadını niye vermedi o zaman? Saçma değil mi çocuk için apar topar zorla nikah verip soyadını vermemek?
Biz ilk eşimle evlendikten sonra zoraki bir şekilde nüfusuna aldı çocuğu ama biz boşandıktan sonra seni de seni hatırlatan hiçbirşeyi de görmek istemiyorum çocuğu nüfusuna al dedi. Bende sonradan kızımı nüfusuma aldım

Bence tınlamamış, tınlamamış ki çocuğa soyadını vermemiş. Çocuk için evlendiği de yalan yani.

muhtemel maddi sebeplerden ötürü tekrar evlendiniz bebeniz varken, herif size "mecbur muyum senin kizinin" ile baslayan cunleyi kurduktan sonra bosanmaniz gerek ama yine maddi olarak evleneceksiniz bu sefer iki bebeyle, (bu arada yorumlari okumadim, belki isiniz gucunuz paraniz vardır) yani bebe yapmaktan vazgecip kendi kendinizi gecindirmenin (ki bunu tek bebeyle iki bebeli halinizden, varsa aile destegi ile de daha rahat yapardınız) yolunu bulsaniz?

Soy bağı kurulduktan sonra o olmuyor öyle...

Ben kendi isteğimle soyadımı verdim öyle bir babanın soyadını taşısın istemedim
Diyorum ki öyle olmuyor. Canım istediği an kafama göre soyisim veremem. Mahkemesi açılır ki uzun sürer, dna testi alınır. Ortada başka bir baba da yok, siz bölünerek mi çoğaldınız der mahkeme.

Nasıl ya? Yasal olarak mümkün değil ki böyle bişey? Ancak babalık davası açılıp DNA sonucu negatif çikarsa düşer çocuk nüfustan ... Öyle canım istedi ben attım olmuyor...

Ben kendi isteğimle soyadımı verdim öyle bir babanın soyadını taşısın istemedim
Bacım sen dalga mı geciyosun bizimle?...Wolfrogla aynı anda yazmisiz bak, öyle kolay mı sanıyorsun soy bağını değiştirmek? Hadi inandık diyelim sen babasını daxille sildirip kızına kendi soyadını verdin tamam. Baba hanesine ne yazdirdin? Quaresma mi?

Bi gün Müge anlı da bi adam çıktı. Çocuğu meğer başkasındanmış. Çocuğu kendi üzerinden atmak için yıllardır mahkemelerde sürünüyordu. Bu adam dna ile kanıtladığı halde becerememiş de konu sahibi mantar gibi ürediğini ispatlamış?

Kendi keyfiniz için kızınızı hayatı boyunca 2. planda bırakacaksınız
Valla yaş aralığı benim çocuklarla yakın ve büyük çocuklar küçükleri daha çok ağlatıyor. Sizinki daha yürümemiş bilinçlenip ablasıyla sürtüşmeye girmemiş bir de bu işin itiş kakışı oluşuyor yanlışla can yakması oluyor o zaman eşiniz çok daha ağır şeyler söyler.
Dediği laf unutulacak bir laf değil.

Bı de ilk kocamı şöyle seviyodum böyle seviyodum karşılıklı anlaşarak boşandık filan dedi karısından karşılıklı anlaşarak boşanan adam kendi çocuğundan çekişmeli boşanmış herhalde, soyadını bile vermemis

Evet iki öz cocuk da bile biz bu dengeyi kurmakta çok zorluk çekiyoruz. 5 yaş kıskanma dönemi. Çocuğun kıskanması çok normal. Eşinin bu konuyu senin kızın benim oğlum noktasına getirmesi sıkıntılı. Şunu diyebilirdi kendi kızım olsa da böyle kızardım olayı farklı yere cekme diyebilirdi. Veya o masum yavrunun masum olduğunu idrak edip farklı yontemler bulmali baba olarak.
Benim oğlum düz yolda bilerek düşmüş gibi yapıp bebek kardeşinin üstüne düşmeye çalışıyordu. İllaki kızdığımiz şeyler oldu ama özellikle ilk yıllar daha anlayışlı davranmak gerek. Kızınca daha da kıskançlığı pekismis olacak.
Şu an benimkiler büyüdü. Ne zaman birbirlerini kıskansalar ben aralarındaki sevgiyi pekiştirecek çözümler bulmaya çalışıyorum. Sürekli büyük olana kızsak çocuk içe kapanirdi. Ben kapanmisim mesela. 5 yaşında kardesim olmuş. Zayiflamisim bile. Benim hatırladığım kardeşimi çok sevdigimdi. Mesela kucağıma alırdım dusurunce kizarlardi falan. Ama ailem çok kiskandigimi söyler.
Benim çocuklarımla yaşıt yegenlerim var. Onlarda da büyük olana daha baskı uyguladılar. Bebekken dışa dönük olan çocuk daha içine döndü. Karakterini etkiliyoruz sonuçta bu davranışlarla.
Sizin için boşansaniz bile çok zor ama en azından kızınız bir tavır aldığınız düşünür..ben büyük oğlumu babasına karşı bile çok korudum. Küçüğü çok dayak yedi ama bir zarar görmedi. Hatta kendini savunmayı öğrendi.
Büyük olmanin da küçük olmanin da dezavantajları var. Küçük olan da bunun dezavantajini yaşayabilir. Küçük olanı korumak için büyük olanı paramparça edemeyiz.

Ya bir de yaban

Ya bir de şey demiş mesajımı alıntılayıp devir kötü kimseye güvenemedim ondan annesine baktırdım. Adama demezler mi iki yaşında konuşmayan çocuğu bu devirde nasıl yabancı insanla aynı evde nasıl yaşattın. Verilen cevapları okudukça acayip canım sıkıldı. Blonde yerine blind uygun olurmuş diyorum daha da bu konuya yorum yapmak istemiyorum.

Yasalarımızda çocuktan boşanmak yok işte konu sahibi bunu bilmiyor. Bilmiyor çünkü evlilik hiç olmamış ki.

Yasalarımızda çocuktan boşanmak yok işte konu sahibi bunu bilmiyor. Bilmiyor çünkü evlilik hiç olmamış ki.
Konu başından beri hep kız çocuğuna üzüldüm , artık sahipsizliğine daha çok üzülüyorum. Annesi hiç cesurca ben kızıma bakarım, ezdirmem diye yazmadı sanırım.(Tüm mesajları okuyamadım)

Ben de öyle düşünüyorum hatta belki de yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama ilk eşin başka birisi ile evli olduğunu düşünüyorum. Ya ne bileyim babalık davası felan açarsın hiç bildiğim konular değil boş laflar etmekte istemiyorum ama

Kız dur belki doğru söylüyordur, anası nüfusa gidip bu çocuk bu adamdan değil deyince siliyolardir belki ama bu da sacma...Nüfustaki adam da e bundan değilse kimden diye soracak mecburen baba hanesine bişey yazılacak....Bunu Katibin Ruhu bilir Katibin Ruhu gel bacım bı el at

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…