Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Soyadını değişsin senelerce mahkemede bunu başarsın. Ama babalık düşmüyor.
Babalığını düşürdüğünü iddia etmemiş ki konu sahibi de zaten, soyadını değiştirdim demiş. Babalıkla ilgili bir durum yok yani. Ama saçma tabi inandırıcı değil. Doğum sırasında bekar önce kendi soyadını veriyor. Sonra evleniyor babasıyla, baba kendi nüfusuna alıyor. Boşanınca tekrar anne kendi soyadını veriyor olduuuğğ. Mahkemeler de jet hızıyla çalışıyordu

Konu sahibi öyle demiyor ki... Biyolojik babayla evlenmiş, çocuk önce biyolojik babanın soyadını almış, sonra konu sahibi böyle baba olmaz olsun deyip nüfusa gidip kendi soyadını yazdırmış sözde....
İlk başta baba belli değil deyip istediği ismi kendi soyismini yazdırsa sıkıntı yok. Soy bağı kurulduğu anda gerisi kolay değil.

Çocuğu nüfusundan çıkartamaz.

Sadece anne baba ayrıysa, annesi kendi kızlık soyadını kızına verebilir. Babalık haklarından vazgeçemez. Eğer vazgeçerse, ki bunun için dava lazım, bu dava sonucunda babaya değil dedeye kayıt ediliyor çocuk. Çocuk öyle babanın soyundan silinemez.

Kaynanam hakkı olan mirası almak için 8 senedir mahkemelerde. Soy bağı olayı çok derin bir konu. Kızı daha 5 yaşında.

İşte burda da olağanüstü bir durum gerekir diyor...konu sahibine göre severek evlenip anlaşarak bosanmislar. Adam sonradan seri katil, tarikat lideri, terör elebaşı filan olmadıysa çocugun soyadını değiştirecek ne olağanüstü durum olabilir ki?

Diyorum ki öyle olmuyor. Canım istediği an kafama göre soyisim veremem. Mahkemesi açılır ki uzun sürer, dna testi alınır. Ortada başka bir baba da yok, siz bölünerek mi çoğaldınız der mahkeme.
Işın Karaca kizina kendi soyadını verdi. Babası razı olmadığı halde

Olamaz. O yüzden inandırıcı değil, sallıyor

Orda annenin de işine geliyordu ondan olay karışıyordu bence. Burda kadın kendi talep etmişse bana imkansız gelmedi

Işın Karaca kizina kendi soyadını verdi. Babası razı olmadığı halde
Ay siz yazınca aklıma geldi şimdi, yakınlarda Angelina jolie ile brad pitt in çocukları da babalarının soyadını reddedip sadece annelerinin soyadını almışlardı. Onların yasaları daha farklıdır muhakkak.

Eşiniz şu an ne diyor o davranışı ve laflarıyla ilgili

Ne mantık yaa başka adamla mi unutulur illa hobi edinseydiniz ya bir erkekten daha çok mutlu ederdi sizi

Öyle bişey olamaz ya. Dava açılması lazım bunun için. İsim değiştirirken bile dava açıyon, baba sildirmek kolay mı öyle? Mevcut baba soybağı reddi yapınca babasız kalan çocuğun hanesine eskiden "Abdullah" yazılırmış, şimdi ne yapılıyor bilmiyorum.

Evet ama Türklerde örnek ışın karaca var işte. Bana hatta çok acımasızca gelmişti, o yüzden aklımda kalmış net.

Küçücük bebekle koştur koştur evlenip çok da lazımmış gibi 2. Çocuğu yaparsanız böyle olur , koca olmadan yaşanmıyor mu , bari kızın biraz büyüseydi, yazık değil mi şimdi o yavruya , bu konu benim psikolojimi aşıyor daha fazla yazmak istemiyorum , benim zavallı annem sırf üvey baba görmeyelim diye 20 li yaşlarda evlenmeden büyüttü bizi , böyle konular benim sinirlerimi bozuyor, tek suçlu sizsiniz !

Sen ne diyon konuya? Konu sahibi gayrimeşru kızını yeni kocaya paspas ediyor gibi geldi bize ama inkar ediyor gayrimeşru olduğunu...Kuzu da 5 yaşında daha, anasız babasız itilip kakılıyor, içimiz yandı bizim

Sen ne diyon konuya? Konu sahibi gayrimeşru kızını yeni kocaya paspas ediyor gibi geldi bize ama inkar ediyor gayrimeşru olduğunu...Kuzu da 5 yaşında daha, anasız babasız itilip kakılıyor, içimiz yandı bizim
Okumadım konuyu bakarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…