Kocam sigarayi birakiyor!

hepgenc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2017
1.208
1.776
Kizlar kocam bugun sigarayi birakmaya karar verdi. 6 saat oldu ama dayanamiyor. Habire cekirdek, cips bir seyler yiyor. Daha basinda boyle. Ne yapabiliriz? Tavsiyeleriniz var mi?

İlk hafta zor olur biraz sabredin,sakız cignesin çerez iyi geliyorsa yesin şimdilik
6 saat olmuş hemen bıraktım deyince olmuyor illa aranıyor:KK43:
Tekrar icmesinde ilk hafta direnin
tebrikler

Nikotin sakızı işe yaramıştı eşimde...
Deneyebilir bence. Allah kolaylık versin ikinize de :KK66:

Benim kocam da bıraktım dedi bugün, hatta dün diyebilirim. Bilmiyorum eş olarak neler bekliyor bizi ama bıraktım demekle bırakılmıyormuş sevmiyorum demek ile bırakılıyormuş. Aksi takdirde sevdiği bir şeyden ayrılmış hissi yaratıyormuş ve yeniden başlama olasılığı çok fazla oluyormuş.
Eşimin bırakmasında öksürme şikayeti ile ciğer filmi çektirmesi etkili oldu. Doktor ileride kronik bronşit olabilirsin dedi. Sizin eşiniz fikrinden vazgeçecek olursa bir ciğer filmi çektirmenizi öneririm. Bir de sigara alışkanlığını yenmesi için dirayetli olur ve ilk 35-40 günü devirirse sonraki dönem giderek kolaylaşır. Sigarayı bırakma seminerlerinden birinde bahsediliyordu. Beyin alışkanlığını yerine getirmek için ilk başta daha fazla sinyal gönderiyor sonrasında giderek azalıyormuş. Ne diyelim; bu süreçte Allah eşlerimize ve bizlere yardım etsin... :)

Son düzenleme:
F
Cani her sigara istediginde bir yaprak feslegen atabilir agzina sigara isteginu azaltiyormus.

Benimki elektrikli sigaraya gecti bakalim.. birakirsa ikinci kez olcak

Dün bıraktım diyen kocam sabah balkonda pöfüüür püfür sigara içiyordu. Kızıp paketimi sakladığımda da kavga ettik. Yani bıraktım demesi hikaye gibi duruyor şimdilik :KK43:

El tiryakiliği var dudak tiryakiliği var kolay değil biranda bırakmak tabiki biseyler atistiricak benim eşimde öyleydi bir ay kadar sürdü bu kuruyemiş sevdası şimdi hiç öyle bir durumu yok 1 seneye yaklaştı birakali

Dün bıraktım diyen kocam sabah balkonda pöfüüür püfür sigara içiyordu. Kızıp paketimi sakladığımda da kavga ettik. Yani bıraktım demesi hikaye gibi duruyor şimdilik :KK43:
Benimki de daha 1 gun oldu. Kac kez vazgectim dedi. Hayir dayancaksin dedim. Simdilik anlastik. Gunde 2 sigara hakki var. Iyi mi yapiyoruz kotu mu bilemiyorum ama bi paket icmesinden iyidir. Bir de aklina gelmesin diye hic bos birakmadim bugun:) sabahtan beri perdedir, halidir bir suru is bulduk. Insaallah geri donmez. Bir yandan da dogumum cok yakin. Bebek doğduğunda icmese iyi olur.

Benimki de daha 1 gun oldu. Kac kez vazgectim dedi. Hayir dayancaksin dedim. Simdilik anlastik. Gunde 2 sigara hakki var. Iyi mi yapiyoruz kotu mu bilemiyorum ama bi paket icmesinden iyidir. Bir de aklina gelmesin diye hic bos birakmadim bugun:) sabahtan beri perdedir, halidir bir suru is bulduk. Insaallah geri donmez. Bir yandan da dogumum cok yakin. Bebek doğduğunda icmese iyi olur.

Bence iyi yapmışsınız. Dediğiniz gibi bir paket içmesinden iyidir. Ben de 5 ay önce Doğum yaptım. Eşim evlendiğimizde bırakmaya söz vermişti sonra başka bahaneler buldu sonra bebek olunca bırakacaktı derken hala bırakacak.. Üstelik koah olabilirsin ileride dedi doktor. En azından bebeğimize karşı sorumlulukları var, sırf bundan bile bırakması lazım ama içmediğim için mi bilmiyorum anlayamıyorum. İnsan sağlığını en değerli nefesini nasıl böyle tehlikeye atar anlamıyorum..

Bence iyi yapmışsınız. Dediğiniz gibi bir paket içmesinden iyidir. Ben de 5 ay önce Doğum yaptım. Eşim evlendiğimizde bırakmaya söz vermişti sonra başka bahaneler buldu sonra bebek olunca bırakacaktı derken hala bırakacak.. Üstelik koah olabilirsin ileride dedi doktor. En azından bebeğimize karşı sorumlulukları var, sırf bundan bile bırakması lazım ama içmediğim için mi bilmiyorum anlayamıyorum. İnsan sağlığını en değerli nefesini nasıl böyle tehlikeye atar anlamıyorum..
Malesef tamamen bagimlilik. Insaallah sizinki de benimki de birakir. Cok zor bir dönem olacak.

X