Kocalarina nasil istedigini yaptıriyor bu bazı kadınlar

Ben de bebek alışverişi yapıyorum zaman zaman . Ne çok pahalı ne de çok ucuz . İndirimleri hep takip ediyorum eşim hiç sevmez alışveriş yapmayı kendine bile zorla gider ama bebek için alacağım şeyleri gösteririm sen de beğendin mi fiyatı nasıl diye fikrini alırım .Çalıştığım için para konusunda bağımlılığım yok eline bakmıyorum istediğim zaman istediğimi alıyorum size tavsiyem biraz baş kaldırın katlanmaya devam ederseniz böyle devam eder hele hamilelikte böyle şeylerin içinizde kalması üzücü . Çalışmanızı istemiyorsa istediğinizi alacak

Adam herşeye bizim sülalede yok demiş durmuş nası sülaleymiş bu?? Böyle cimri adamlarla hayat geçmez boşanma sebebi bunlar

Instagram gebeleri veya instagram annelerine bakmayin siz bizim adetlerimizde taç takmak magnet dagitmak falan yok.Suslu balonlar kokos terlikler yok..Kirmizi bi taç 5liraya da var.1 gecelik 1 pijama ikisi 100 tl ye de var..Abartmayin simdiden biberon almanin amlami yok.instagramda kocalari gercekten cok zengin olanlar var bunlar surekli ana kiz ana ogul kombini ve dış cekimlerdeler evde hizmetci var muhtemelen yani zengin koca olmadan olmaz artik senin için geç..
Kendi adıma calistim aldim esime danışmadan sormadan 6.ayim ne ihtiyacim varsa hallettim bebek odasina kadar gönlümce ben zaten para isteyemem pek.
Sizin esiniz anlayissiz belli ki
zamanla duzelir umarim acımayın fazla..

Kadınlar çalışmalı.
Evet çalışmak bir tercih gibi görünebilir, ama değil bence. En azından bu ülkede değil. Bir meslek sahibi olsun olmasın her kadın kendi parasını kazanabilmeli.
Hamileyken~yada değilken ~ boğazı sıkılan bir kadının halâ eşime neyi nasıl aldırırım diye düşünmesi çok acı.
Bu kadar mı değersizleşiyorsunuz babanızın evinde de, böylesi bir evliliği normal görebiliyorsunuz ?
Haftalık 20 lira nedir? Muhabbet kuşu olsanız yeminiz, vitamininiz ve gaga taşınız bile daha çok masraf eder.

Yapmayın be güzel kardeşlerim, böyle evliliklere devam etmeyin, hamile dahi olsam o akşamdan sonra bekardım ! Asla şiddet affedilemez, üstelik siz hem maddi hem manevi şiddet görüyorsunuz. Çok yazık...

Bu adamin kafasina yolda giderken pencere falan mi düştü yoksa hep boyle miydi?
Mesela daha evlenmeden.
Sen nikah sekeri suslemesi yapacakken, dugun fotografi cektirecekken,foto icin aksesuar alacakken, gelinlik sececekken,gelin arabasi kiralayip susleyecekken... hatta daha oncesi , söz icin su bu yapilir dedigin zamanlar bu adam 'abartma, ne gerek var? Bizim orada kimse boyle yapmiyor, masrafa ne gerek var?' Seklinde cümleler kurmus muydu? Yoksa hersey kusursuz muydu?
Bence cevap coooook acik. Bugun boyle incik incik ozenli seyleri gereksiz bulan o zaman da bulmustur. Bugun "bizim sulalede yok" diye herseyi kendi geri kalmis-yasamayi bilmeyen sulalesinin kafasindan bir milim oteye gidemeyen o gün de gidememistir.
Peki siz ne yaptiniz?
Evlilik meraklisi gibi yine de evlendiniz. Terketmeyi,bunla yasanir mi demeyi dusunmediniz bile.
Bolum iki.
adamin bogazinizi sıkmasına abartili bir tepki vermemenizden anliyorum ki bu olay daha once defalarca gerçekleşmiş, artik sıradan olmus.
peki sizin bogazinizi sıkan -fiziksel psikolojik siddet uygulayan adamla neden evli kaldiniz? Hadi o an imkan el vermedi,bosanamadiniz, bir de neden cocuk yaptiniz??
Bebeğe yazik degil mi??
Bence yanlış kararlarinin, yanlis adamla evlenmenin sonuclari bunlar. Keşke konuyu okuyan - kotu iliskiye,sevmedigi bin tane ozellie sahip erkek arkadasi olan kadinlar da bir ders cikarir da sirf evlenmek icin,sirf birkac yilini harcadigi icin, sirf ailesiyle tanistirdigi icin boyle ayilari bir omur cekmezler

Bir ayıyla evlisin eşinle ilgili başka yorum yapmayacağım.
Ben diğer dediklerine takıldım . Her şeyden tasarruf etmeye çalışan insanım diyorsun ama isteklerin çok garip.
Doğumda magnet dağıtmak nerenin adeti? Üstelik 100 tane? Onları çok yakın akrabalar dışındaki herkes evine götürünce çöpe atıyor biliyorsundur umarım.
Tüylü terlik taç takımları vs vs. Heves edersin anlarım da bu anlatılanlar tasarrufla ilgili değil. Bu çöplüklere para harcayana kadar bebeğine 3 kutu bez alırsın.
Kurtulun şu instagram özentiliğinden Allah aşkına

Süsü püsü boşver arkadaşım artık , kocan olacak insan müsveddesi iki canlıyken senin boğazını sıkacak kadar karaktersiz.İnan hem sinirlendim hem üzüldüm.Bu adama muhtaç olma çalış dicem ama hamilesin , çocuğunu biraz büyüt 2. çocuğu hemen yapma mesela.

Boğazını sıkmış ki sindirmek için seni.Yazık şu adamlar baba olacak yazık.

Süsü püsü boşver kafana bir taç al , saçını tara güzelce.Ziyarete gelenlere de meyve suyu alsın bi' zahmet kocan olacak.Bana kalsa gelenler bişey içmesin.Boşver fuzuli masraf yapma , ama bebeğinin ve senin ihtiyaçlarından kısma.

Bir de eşin çok mu az kazanıyor? Hani yetiştiremiyor olabilir , o yüzden magneti falan almak istememiştir.Daha önemli ve öncelikli masraflar için parayı tutmak istiyor olabilir ama yine de boğazını sıkması kabul edilebilir bir şey değil.

Instagram gebeleri veya instagram annelerine bakmayin siz bizim adetlerimizde taç takmak magnet dagitmak falan yok.Suslu balonlar kokos terlikler yok..Kirmizi bi taç 5liraya da var.1 gecelik 1 pijama ikisi 100 tl ye de var..Abartmayin simdiden biberon almanin amlami yok.instagramda kocalari gercekten cok zengin olanlar var bunlar surekli ana kiz ana ogul kombini ve dış cekimlerdeler evde hizmetci var muhtemelen yani zengin koca olmadan olmaz artik senin için geç..
Kendi adıma calistim aldim esime danışmadan sormadan 6.ayim ne ihtiyacim varsa hallettim bebek odasina kadar gönlümce ben zaten para isteyemem pek.
Sizin esiniz anlayissiz belli ki
zamanla duzelir umarim acımayın fazla..
Instagramim yok zaten bu ypilanlar bizim cevremizde sülalemizde yapilan seyler ama eşimin sulalesi herseyi 10yil geriden yaşiyor

Bir de eşin çok mu az kazanıyor? Hani yetiştiremiyor olabilir , o yüzden magneti falan almak istememiştir.Daha önemli ve öncelikli masraflar için parayı tutmak istiyor olabilir ama yine de boğazını sıkması kabul edilebilir bir şey değil.
eşinin fabrika ve mağazası varmış az kazandığını sanmıyorum

Eşimin kendine ait 2fabrikasi 1mağazası 2arabası var ama babası ve 2kardesini paraya kazanca ortak ypti ama yinede hic borcsuz dugun yptik ve ayni yil icinde pahali bi ev aldik maddi sıkıntı yok

Süsü püsü boşver arkadaşım artık , kocan olacak insan müsveddesi iki canlıyken senin boğazını sıkacak kadar karaktersiz.İnan hem sinirlendim hem üzüldüm.Bu adama muhtaç olma çalış dicem ama hamilesin , çocuğunu biraz büyüt 2. çocuğu hemen yapma mesela.

Boğazını sıkmış ki sindirmek için seni.Yazık şu adamlar baba olacak yazık.

Süsü püsü boşver kafana bir taç al , saçını tara güzelce.Ziyarete gelenlere de meyve suyu alsın bi' zahmet kocan olacak.Bana kalsa gelenler bişey içmesin.Boşver fuzuli masraf yapma , ama bebeğinin ve senin ihtiyaçlarından kısma.
Lojusa şerbeti yerine limonata dedim zaten gerek yok bizim sülalede öyle seyler yok çay demle geç dedi

Tüm kocalar böylemi bu diğer kadınlar nasıl kocasına istedigi gerekli gereksiz şeyleri yaptırıp aldırabiliyor yoksa odunluk bnim kocamda mı? Ne ypsam bilemedim

8aylık hamileyim diğer anneler bebek alışverisi yaparken özenir tatlı telaş içindedir bense stres içindeyim sürekli ağlıyorum bn cinsiyet ögrenilir ögrenilmez alınacak listesi yaptim ve internetten filan hep araştirdim fiyatları ben her alisveriste boyleyimdir herseyin ucuzunu uygununu almaya çalisirim hep a101 bim burlardan alisveris yparim hep ucuza kaçarim toptan fiyatli filan o yüzden uygun fiyatli ve iyisini güzelini almak için bebek ürunleri satan yerleri arastirip kaydettim ve bebegime cok fazla birsey almiyorum hediyede gelir diye 5tane 5li set 4zıbın 2tulum filan yani kıyafeti eşime cinsiyet ögrenince dedim hamilelik boyunca yavas yavaş almaya başlayalim diye eşimse son aylarda herseyi birlikte alır geçeriz diye aldırmamisti bende bi anda alıninca masrafli gelir sana demistim rahat ol aliriz demusti takmamisti simdiyse alisveris yparken herseyin fiyatina bakiorum internetten alacaklarim yaşadigim sehirde alicaklarim ayriydi ama her anne gibi her genç gibi bnimde heveslerim var aşiriya kacmamak uzere ypmak istediklerim internetten daha uygun oldugu icin sabahlikli 3lü pijama takımi istemistim 170tl bulabildim eşim pahali diye almiyor ama bn o takimlara özenip istiodum hep takı yastigi bizim külturumuzde olan birsey isimli uygun fiyata buldum onada olmaz bizimkiler bebegin ustune atar parayi filan dedi taç terlik seti begendim 60tl taç takilmiyo bizim sülalenin kadinlari takmiyo ayip diyo taktirmiyor 10lu bebek seti begendim bebegin ismi yazan 150tl cok tatli guzel onada hayir dedi oturdugumuz sehirde pazara ciktigimizda pazardan zibin ve 5li set alcaktim 2tane 5li set aldik yeter hediyede gelicek biz cocukmu dogurcaz cocukmu evlendircez diyor besik bebek arabasi puseti toptanci gibi bi yerden aldik 1400tuttu toplam süt vermek istedigim icin biberon filan almadim bebek telsizi vs.. almadim cok gerekli seyler almaya calistim yinede eşime yaranamiyorum sinir oluyorum bizlerde bebek dogan evin kapisi süslenir hosgeldin bebek yazisi ve tülle bn masraf cikmasin sadece tül alalim bn yparim evde gerisini balonumuz filan var demustim ayip olmaz canımi sıkma bnim yeter artik kapi süslenirmiymis dedi bogazimi sıktı ne var ki bunda normal birsey o gece cok agladim aglayarak istedigini yaptirmaya calistirmayi kim ogretti sna diyip durdu
Bebek dogunca hosgeldin bebek yazili magnet yaptirilir addettir bizde eşim oyle seymi olur bizim sulalede kim yapmis ki diyo kendim yptircam diorum 100tane fazla degil diorum hyr diyo herseye hayir gereksiz diyor abartili birsey istemiyorum ne ypacagim bn bu adamla
Lohusa serbeti yerine limonata veririz diorum bizimkinler çay verip geciyo dio

Diger anneler gerekli gereksiz sey yptiriyo hastane odasi süsletiolar şerbetlik bardaklıkları oluyor elbise giyiyorlar video fotograf cektiriyorkar sabahliklarina isim yazdiriyorlar çöpe atilcak çikolata kağitlarini bile özel yaptıriyorlar vs.. bn bunlara gerek bulmuyorum ama bnim istediklerim ufak tefek ve herseyin uygun fiyatlisina kaçiorum eşimin yapması gerekmez mi bu kadar gereksuz şeyleri yapan bile kocaysa benimkisi ne acaba maddi yönden sıkıntımızda yok şükür bn mutfak masrafını kısıyorum yinede hamileligimde hamile kiyafeti aldirmadim masraf çikmasin diye sadece 1tane bayramlik almistim yinede eşim masraflisin diyor kendi param olsa ypardim alirdim ama almiyim gereksiz para harcamiyim diye harçlik neredeyse hic vermiyor evde oturuyorum hep gezersem eşimle geziyorum o yüzden sadece haftalik 20tl filan veriyor o parada sabah ekmek aliyorum kendime ya da birsey eksik lluyor evde acil bir malzeme gerekiyor öyle gidiyor o yüzddn biriktiremiyorum da açıktan üniversite okuyorum çalişmak istemistim hamile olmadan önce ve hamileligimin başlarinda eşim izin vermemisti şimdi katalog ürunu bari satayim diyorum farmasi ersağ orflime gibi ona da izin vermiyor zaten çevremde yok onu satacak ne ypabilirim kendi ailemdende bi destek yok heekes eşlerine nasil istedigini aldiriyor ve yaptiriyor bn niye yaptiramiyorum en basit birseyi bile hayir olmaz diyor bi kapi süslemeyi bile bu kadarda olmaz ama sigaraya zam geldi halen daha günde 2-3paket sigara içmeye para buluyor maddi sıkıntimizda yok ama bna masraflisin diyor pazara cikiyoruz 1kg alinacak desem 2kg aliyor gerekli olmayan listede olmayan şeyler aliyor masraf ypma boşa ihtiyac yok diorum bogazimizdan kısitlama diyor ama bn abur cubur yemiyim diye harçlıgimi az veriyor ne ypacagim bn Allah ın aşkına..
Daha önceki konuda da yazdım ama cevap vermediniz. Eski konulara bakıp ufak bi hesap yapılınca sizin eşinizle 18 yaşından önce tanıştığınız çıkıyor ortaya. Sizin bebek eşyasından, süsten daha büyük bir sorununuz var. Siz daha çocuk yaşta 30 yaşındaki koca adamda ne buldunuz da ailenizin karşınıza alıp kaçtınız. Ayrıca eşinizi buraya değil Karakola şikayet edin siz.

Bir ayıyla evlisin eşinle ilgili başka yorum yapmayacağım.
Ben diğer dediklerine takıldım . Her şeyden tasarruf etmeye çalışan insanım diyorsun ama isteklerin çok garip.
Doğumda magnet dağıtmak nerenin adeti? Üstelik 100 tane? Onları çok yakın akrabalar dışındaki herkes evine götürünce çöpe atıyor biliyorsundur umarım.
Tüylü terlik taç takımları vs vs. Heves edersin anlarım da bu anlatılanlar tasarrufla ilgili değil. Bu çöplüklere para harcayana kadar bebeğine 3 kutu bez alırsın.
Kurtulun şu instagram özentiliğinden Allah aşkına
Instagram kullanmiotum uillardir bizlerde bunlar ypilir

Sinirlerine hakim olamiyor ani sinirke bogazimi sıktı ama nornalde sürekli öpup sarilan biri zaten tepkili davrandim cok üzuldum ağladim çocugunu taşiyan hamile bi kadina nasil davraniyorsun filan dedim bir daha yparsan seni boşarim dedim

Benim sevgilim de normalde sarılıp öper ama sinirlenince boğazımı sıkmıyor. Siz bunu nasıl bu kadar normalleştirebiliyorsunuz?
Konu başlığına bak içeriğe bak!
Adam boğazınızı sıkmış, siz hala magnet peşindesiniz.
Sizin kendinize saygınız yok ki adamın olsun.
Ben olsam ben de böyle birine saygı duymam.

"Bizde adet böyle" dediğiniz şeylerin çoğu da son 5 senedir falan yapılıyor. Sanki nineniz de kapı süsü yaptırıp magnet dağıtmıştı.
Heveslerinizi gerçekleştirmek için "bizim adetimiz böyle" diye bahane bulmak zorunda hissetmeniz de acıklı bir durum.

Eşiniz, eşine fiziksel, ekonomik ve psikolojik şiddet uygulayan biri.
Böyle bir adamı tek hamlede boşayabilecek kadınların her istediği yapılır. Çünkü karşılıklı saygı vardır.
Ve öyle olan kadınların çoğu eşiniz gibi bir adamı koca diye seçmez zaten.
Siz bu kafayla devam ederseniz daha çok çekersiniz.

Eşimin kendine ait 2fabrikasi 1mağazası 2arabası var ama babası ve 2kardesini paraya kazanca ortak ypti ama yinede hic borcsuz dugun yptik ve ayni yil icinde pahali bi ev aldik maddi sıkıntı yok
bütün bu varlığa rağmen haftalık 20 tl harçlık veriyor ve siz de buna ses çıkarmıyor ve bu adamdan çocuk yapıyorsanız sorun çok daha derin demektir.
niye ben kocama istediğimi yaptıramıyorum sorusunu daha eskilere giderek sorun bence..
çok taviz vermişsiniz, hiç diş göstermemişsiniz..
her dediğine he denmiş adamın..
bu kadar kadın mevzularına niye karışır bir adam.. sabahlık, tül, zıbın bilmem ne.. bunları tek tek soruyor musunuz alabilir miyim diye.. erkekler ne anlar kapı tülünden..
işiniz zor ne diyeyim.. bira geç kalmışsınız ama sesinizi çıkarın bu varyemez amcaya..

Instagramim yok zaten bu ypilanlar bizim cevremizde sülalemizde yapilan seyler ama eşimin sulalesi herseyi 10yil geriden yaşiyor
Cok cimriler demek ki varyemezlik var genlerinde..Zamanla alistirin parasi varsa acımayın parasi yoksa orta yolu bulun..Hos cok param olsa da boyle seylerde mütevazı olurum ben.Saglikli dogsun da bence tartışmayın gerilmeyin bebeği de germeyin.

X