Kocalarina nasil istedigini yaptıriyor bu bazı kadınlar

Bir ayıyla evlisin eşinle ilgili başka yorum yapmayacağım.
Ben diğer dediklerine takıldım . Her şeyden tasarruf etmeye çalışan insanım diyorsun ama isteklerin çok garip.
Doğumda magnet dağıtmak nerenin adeti? Üstelik 100 tane? Onları çok yakın akrabalar dışındaki herkes evine götürünce çöpe atıyor biliyorsundur umarım.
Tüylü terlik taç takımları vs vs. Heves edersin anlarım da bu anlatılanlar tasarrufla ilgili değil. Bu çöplüklere para harcayana kadar bebeğine 3 kutu bez alırsın.
Kurtulun şu instagram özentiliğinden Allah aşkına

Ayy cidden ya sacma sapan mavi ya da pembe "hosgeldin bilmem ne bebek" yazili şeyi buzdolabimda mi tutacagim. Cokta umrumdaydi 😂 sirf çöp. Boyle şeyleri sadece anneanne, babaanne filan sakliyor.

Oyyy amma tantana yapmışsınız bizimkiler sizinkiler, sizinkiler bizimkiler... 100 tane magnet yaptırmak istiyorsun ok ama katalog işi yapmak için de çevren yok'muş!!! Nasıl oluyo peki 😉 o 100 magneti kime takdim edeceksin peki? Sakın ol rahat takıl boşver sizinkiler ne yaparsa yapsın, sen yapmak zorunda değilsin. Nerden çıktı bu adetler bilmiyorum ki! Hastane odası süslemeler doğum fotosu çektirmeler filan. Git, doğur, gel işte hepsi bu. Zaruri ihtiyaçlar konusunda haklısınız, gerisi olsa da olur olmasa da. Yavrucuk sağlıkla gelsin.

Kırilmaz mı cok ağladım senin cocugunu taşiyorum bn utanmiyormusun dedim insanı deli ediyorsun dedi bi anlik sinirle yapti zaten farkindayim ama cok kırildim
Pazara birlikte cikioruz 20tl sadece bnim kendi htiyacim evde otururken
Mehirimi bileziklerim yptim bankada durduruyor ilerde bilezikleri satıp arabamı alsam kendime demistim o parayi harcayamazsin zor zsmanlar için o para dedi
Anlık sinirle boğazınızı sıkarken ölebilirdiniz zira ölümde anlıktır, üstelik hamilesiniz kusura bakmayın ama eşinizde zerre vicdan ve merhamet duygusu yok.
Her yere eşinizle gidiyormuşsunuz, haftalıkta 20 lira harçlık veriyormuş size, eşinizin kızı mısınız karısı mı? Ev kadını olabilirsiniz, ben de çalışmıyorum ev kadınıyım ama çocuğa verilir gibi cep harçlığı verilmedi hiç, hayat müşterektir, fabrikaları, mağazası, arabaları olan eşiniz size kendi kartına bağlı ek kart çıkartsaydı da 2 parça bebek kıyafeti yüzünden boğazınız sıkılmasaydı, ki olması gereken budur, eşe rahatça harcama yapabileceği doğru dürüst bir para verilir.
Mehriniz olan altınlar tahmin ediyorum ki eşiniz adına kayıtlı banka kasasında ya da sözde"ortak" hesapta, siz o altınları unutun, ya çoktan harcandı ya da sizin harcamanıza izin verilmeyecek.

Evlenmişsiniz, hamilesiniz de, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin:nazar: ama gencecik bir kadın neden evlenmek için acele eder?
Bebek doğunca zor olacak ama ne yapıp edip okulunuzu bitirin ve bebeğiniz biraz büyüyünce çalışmaya başlayın, belli ki siz bebeğim babasız kalmasın, aslında eşim özünde iyi bir adam deyip evliliğinizi devam ettireceksiniz, en azından ekonomik özgürlüğünüz olsun.

Ekstra bir çaba göstermiyoruz valla. Normal hayat arkadaşlıklarında zaten ihtiyaçlarınız, ve butceniz el verdigi olçüde istekleriniz karsilanir.
Benim eşim gezmeyi giyinmeyi sever mesela bana da giysi siparisi verir gezme plani yapar. Ama kozmetikten anlamaz o yuzden krem serum vs almaz ama almayacaksin da demez onları ben hallederim.

Senin esinin bu tarz bebek seylerine hevesi yok o yuzden herseyi inadina yapar gibi esine soyleme. Adam zibin almiyor sen magnet diyorsun. Belli iste adam gereksiz buluyor ve pinti. Paran varsa eşine sormadan alacaksin yoksa susup oturacaksin.uzgunum ama hem calismayip hem boyle bi adamla evlenerek bu hayati sen cizmissin kendine. Hele de bi 20 tl verir olayi var ki sanirim 20 tl harclik aldigimda lisede flndim 13-14 yil once. Eşinle sana bi limit dahilinde insanca yasayabilecegin bir butce ayarlamaniz gerek.

Bogaz sıkma inan bebeginin zibinindan serbetinden cok daha onemli sorun ve sinir anına denk geldi diye geçiştirilemez. Eşimle benim de sinir anlarimiz oluyor birbirimizin boğazinı sıkmıyoruz, el kol temasına bile girmiyoruz normali bu

Karsindaki normal bir insansa eğer bak iyi demiyorum sadece normal! Eşinin bogazini sikmaz. Ne olursa olsun. Asla sikmaz. Sormussun ya su hasetlendigin kadinlar kocalarina nasil istediklerini yaptiriyor diye.. kocalarini kendi sahipleri gibi gormeyerek. Kocan sabah ise gidip calisip para kazaniyorsa, sen de kalkip kahvaltiyi onune koyuyorsun, ev temizliyorsun, yemek yapiyorsun, camasir,.ütü, derleme toplama, adamin donuna kadar da sen topluyorsun. Senin bu sarfettigin emegi calisarak sarfetsen sigortali olur asgari ucret alirsin farkinda misin?? Adamin parasi var diyorsun bana haftada 20 lira veriyor diyorsun. Sen bir insansin ya senin aklin fikrin kisiligin var. Sana haftada 20 lira vermeyi mi layik gormus paşam... Sen hala istedigimi nasil yaptiricam derdindesin. Karsinizdaki Sultan Sülüman degil. Siz de hürremcilik oynamayin allah askina.. bir erkegin karsisinda ondan daha degersiz hissetmeyin kendinizi. Siz aldigi parayi bolusmeyi hakediyorsunuzz. Dilenci gibi gonlunden kopani veremez! Onunla evlenmissiniz ortak bir hayatiniz var. Lutfen ozel kisilik haklarinizi ve sinirlarinizi koruyun. Alin karsiniza konusun. Bir daha birak elini surmeyi ne olursa olsun elini dahi kaldirirsan bosanirim diyin. Cocugunuz dogunca biraz buyusun calismaya baslayin bence. Esiniz belli ki sizi insan yerine koyup da saygi duymuyor. Boyle yasamaya devam mi edeceksiniz? O size yasaklar koyacak siz de surekli ilkokul cocugu gibi izin mi isteyeceksiniz? Neden calisip sizi gecindiriyor diye mi? Gecinmek ve yasamak icin baskasinin buyruklari ve yasaklariyla yasamaya deger mi?

O yazdıklarını hiç bir normal erkek maddi yönden zaten alamıyor, bu zamanda az olanla yetinmek zorunda olacaksın, çoğunluk o
Yazdıklarının çoğunu alamıyor, eşinde zaten tınlamamış çoğunluk öyle zaten erkeklerin çoğu birbirine akıl vep duruyor kadın çok şey ister sakın alıştırma diye bide son yıllarda bunlar türedi, aman adama güvenipte fazla çok doğurma derim şimdiden dıyarsızlığı ile seni ağlatıyor doğumdan sonrasını düşünmek dahi istemiyorum

Maaşı ne kadar? Ev kira mı? Yani asgari ücretle çalışan kirada oturan biri istediklerinizi alamaz tabii. Almaması gerçekten parasızlıktansa yapacak bir şey yok ama parası olup da almıyorsa lanet olsun o adama hamile kadını üzüp bir de boğazını sıkıyor . Her istediğini alan koca bende de yok, ben de sadece en gereklileri aldım , çoğu şeyi de annem, arkadaşlarım, aldı verdi . Onlardan destek iste mesela ateş ölçer ihtiyaç ama kocaya söylesem ne gerek var diyecekti arkadaşımdan istedim

Tüm kocalar böylemi bu diğer kadınlar nasıl kocasına istedigi gerekli gereksiz şeyleri yaptırıp aldırabiliyor yoksa odunluk bnim kocamda mı? Ne ypsam bilemedim

8aylık hamileyim diğer anneler bebek alışverisi yaparken özenir tatlı telaş içindedir bense stres içindeyim sürekli ağlıyorum bn cinsiyet ögrenilir ögrenilmez alınacak listesi yaptim ve internetten filan hep araştirdim fiyatları ben her alisveriste boyleyimdir herseyin ucuzunu uygununu almaya çalisirim hep a101 bim burlardan alisveris yparim hep ucuza kaçarim toptan fiyatli filan o yüzden uygun fiyatli ve iyisini güzelini almak için bebek ürunleri satan yerleri arastirip kaydettim ve bebegime cok fazla birsey almiyorum hediyede gelir diye 5tane 5li set 4zıbın 2tulum filan yani kıyafeti eşime cinsiyet ögrenince dedim hamilelik boyunca yavas yavaş almaya başlayalim diye eşimse son aylarda herseyi birlikte alır geçeriz diye aldırmamisti bende bi anda alıninca masrafli gelir sana demistim rahat ol aliriz demusti takmamisti simdiyse alisveris yparken herseyin fiyatina bakiorum internetten alacaklarim yaşadigim sehirde alicaklarim ayriydi ama her anne gibi her genç gibi bnimde heveslerim var aşiriya kacmamak uzere ypmak istediklerim internetten daha uygun oldugu icin sabahlikli 3lü pijama takımi istemistim 170tl bulabildim eşim pahali diye almiyor ama bn o takimlara özenip istiodum hep takı yastigi bizim külturumuzde olan birsey isimli uygun fiyata buldum onada olmaz bizimkiler bebegin ustune atar parayi filan dedi taç terlik seti begendim 60tl taç takilmiyo bizim sülalenin kadinlari takmiyo ayip diyo taktirmiyor 10lu bebek seti begendim bebegin ismi yazan 150tl cok tatli guzel onada hayir dedi oturdugumuz sehirde pazara ciktigimizda pazardan zibin ve 5li set alcaktim 2tane 5li set aldik yeter hediyede gelicek biz cocukmu dogurcaz cocukmu evlendircez diyor besik bebek arabasi puseti toptanci gibi bi yerden aldik 1400tuttu toplam süt vermek istedigim icin biberon filan almadim bebek telsizi vs.. almadim cok gerekli seyler almaya calistim yinede eşime yaranamiyorum sinir oluyorum bizlerde bebek dogan evin kapisi süslenir hosgeldin bebek yazisi ve tülle bn masraf cikmasin sadece tül alalim bn yparim evde gerisini balonumuz filan var demustim ayip olmaz canımi sıkma bnim yeter artik kapi süslenirmiymis dedi bogazimi sıktı ne var ki bunda normal birsey o gece cok agladim aglayarak istedigini yaptirmaya calistirmayi kim ogretti sna diyip durdu
Bebek dogunca hosgeldin bebek yazili magnet yaptirilir addettir bizde eşim oyle seymi olur bizim sulalede kim yapmis ki diyo kendim yptircam diorum 100tane fazla degil diorum hyr diyo herseye hayir gereksiz diyor abartili birsey istemiyorum ne ypacagim bn bu adamla
Lohusa serbeti yerine limonata veririz diorum bizimkinler çay verip geciyo dio

Diger anneler gerekli gereksiz sey yptiriyo hastane odasi süsletiolar şerbetlik bardaklıkları oluyor elbise giyiyorlar video fotograf cektiriyorkar sabahliklarina isim yazdiriyorlar çöpe atilcak çikolata kağitlarini bile özel yaptıriyorlar vs.. bn bunlara gerek bulmuyorum ama bnim istediklerim ufak tefek ve herseyin uygun fiyatlisina kaçiorum eşimin yapması gerekmez mi bu kadar gereksuz şeyleri yapan bile kocaysa benimkisi ne acaba maddi yönden sıkıntımızda yok şükür bn mutfak masrafını kısıyorum yinede hamileligimde hamile kiyafeti aldirmadim masraf çikmasin diye sadece 1tane bayramlik almistim yinede eşim masraflisin diyor kendi param olsa ypardim alirdim ama almiyim gereksiz para harcamiyim diye harçlik neredeyse hic vermiyor evde oturuyorum hep gezersem eşimle geziyorum o yüzden sadece haftalik 20tl filan veriyor o parada sabah ekmek aliyorum kendime ya da birsey eksik lluyor evde acil bir malzeme gerekiyor öyle gidiyor o yüzddn biriktiremiyorum da açıktan üniversite okuyorum çalişmak istemistim hamile olmadan önce ve hamileligimin başlarinda eşim izin vermemisti şimdi katalog ürunu bari satayim diyorum farmasi ersağ orflime gibi ona da izin vermiyor zaten çevremde yok onu satacak ne ypabilirim kendi ailemdende bi destek yok heekes eşlerine nasil istedigini aldiriyor ve yaptiriyor bn niye yaptiramiyorum en basit birseyi bile hayir olmaz diyor bi kapi süslemeyi bile bu kadarda olmaz ama sigaraya zam geldi halen daha günde 2-3paket sigara içmeye para buluyor maddi sıkıntimizda yok ama bna masraflisin diyor pazara cikiyoruz 1kg alinacak desem 2kg aliyor gerekli olmayan listede olmayan şeyler aliyor masraf ypma boşa ihtiyac yok diorum bogazimizdan kısitlama diyor ama bn abur cubur yemiyim diye harçlıgimi az veriyor ne ypacagim bn Allah ın aşkına..
O boğazını sıktı ya ..Diğer yapmadıkları silindi gözümde!

Çok özür dilerim ama eşiniz bu kadar varlığın içinde size bunları yaşatiyorsa yazık gerçekten. Eşim de ben de memuruz. Eşim bu bebek konusunda benden de heyecanliydi. Biz birçok şeyi eşimle yaptık. Bu insanın içinden gelen birsey eşinizin yaşam enerjisi bitmis

Maaşı ne kadar? Ev kira mı? Yani asgari ücretle çalışan kirada oturan biri istediklerinizi alamaz tabii. Almaması gerçekten parasızlıktansa yapacak bir şey yok ama parası olup da almıyorsa lanet olsun o adama hamile kadını üzüp bir de boğazını sıkıyor . Her istediğini alan koca bende de yok, ben de sadece en gereklileri aldım , çoğu şeyi de annem, arkadaşlarım, aldı verdi . Onlardan destek iste mesela ateş ölçer ihtiyaç ama kocaya söylesem ne gerek var diyecekti arkadaşımdan istedim
Yanlış anlamayın ama bu şekilde yaşamak zor değil mi ?
Sürekli sizi ve isteklerinizi yok sayan cimri bir koca ?
Sürekli ondan para dilenmenizi bekleyen bir koca ile nasıl yaşayabiliyorsunuz ?

Bnde boşanirim filsn dedim kotkmuyoda böyle bi konudan bosanmayi dusunuyosan simdiden git diyo yemeksiz biraktigim günde oldu zsytin peynir yedi ses etmedi
Böyle bi konudan derken???

boğazını sıkmış farkında mısın bi git bakalım seni kaybetmekten hiç korkmamış bu adam bakalım neler olacak sen gidince.

Çok özür dilerim ama eşiniz bu kadar varlığın içinde size bunları yaşatiyorsa yazık gerçekten. Eşim de ben de memuruz. Eşim bu bebek konusunda benden de heyecanliydi. Biz birçok şeyi eşimle yaptık. Bu insanın içinden gelen birsey eşinizin yaşam enerjisi bitmis
Ne guzel kendinizde para kazanabiliosunuz özgur iradenizle harciyorsunuzdur bnde calisabilseydim keske evet yaşam enerjisi bitmis ayni şeyi bnde söyluyorum eşime yaşindan dolayi diorum eşim 30yasinda bn 19yaşindayim senin taşindan dolayi yaşam enerjin hevesi bitmis ama bn gencim hayata dair heveslerim umutlarim var kendinle birlikte bnide yipratiyorsun bi yaşima bak birde yaşadigim hale diorum

Yanlış anlamayın ama bu şekilde yaşamak zor değil mi ?
Sürekli sizi ve isteklerinizi yok sayan cimri bir koca ?
Sürekli ondan para dilenmenizi bekleyen bir koca ile nasıl yaşayabiliyorsunuz ?
Zor işte kendim para kazNma imkanim olsa azda olsa bi kazancim olsa òzgur irademle harcarim

Hyr ailem vardi ama bekarken bile yüzlerini pek gormuodum ayni evin içinde olmamiza ragmen
En azından boğazını sıkmamışlardır değil mi?
Bak çok küçüksün, eski konularınu bilmiyorum ama belli ki bir durum var kaçtın mı, evlenmeden hamile mi kaldın da bu ayıya mecbur oldun sen? Canının bir kıymeti yok kocanın yanında, evlilik böyle bir şey değil . Git ailenin yanına ne kadar kötü olabilirler ki?

Işte çalışan kadın olunca bunları sormuyorsun bile gidip kendin alıyorsun.. bak kocacim bunları aldım diyorsun.ah ah evlenmeden önce keşke kendi ekmek paranızı kazanmaya başlasak.bu tip sorunlarla karşılaşmasak veya karşılaşınca sa sanane kendi paramla alıyorum diyebilsek. Toplumumuzun en büyük sorunu zaten kadınlarımızın çalışmadan okumadandirek evliliğe çocuğa yönlenmesi.

X