Kocalarina nasil istedigini yaptıriyor bu bazı kadınlar

Tüm kocalar böylemi bu diğer kadınlar nasıl kocasına istedigi gerekli gereksiz şeyleri yaptırıp aldırabiliyor yoksa odunluk bnim kocamda mı? Ne ypsam bilemedim

8aylık hamileyim diğer anneler bebek alışverisi yaparken özenir tatlı telaş içindedir bense stres içindeyim sürekli ağlıyorum bn cinsiyet ögrenilir ögrenilmez alınacak listesi yaptim ve internetten filan hep araştirdim fiyatları ben her alisveriste boyleyimdir herseyin ucuzunu uygununu almaya çalisirim hep a101 bim burlardan alisveris yparim hep ucuza kaçarim toptan fiyatli filan o yüzden uygun fiyatli ve iyisini güzelini almak için bebek ürunleri satan yerleri arastirip kaydettim ve bebegime cok fazla birsey almiyorum hediyede gelir diye 5tane 5li set 4zıbın 2tulum filan yani kıyafeti eşime cinsiyet ögrenince dedim hamilelik boyunca yavas yavaş almaya başlayalim diye eşimse son aylarda herseyi birlikte alır geçeriz diye aldırmamisti bende bi anda alıninca masrafli gelir sana demistim rahat ol aliriz demusti takmamisti simdiyse alisveris yparken herseyin fiyatina bakiorum internetten alacaklarim yaşadigim sehirde alicaklarim ayriydi ama her anne gibi her genç gibi bnimde heveslerim var aşiriya kacmamak uzere ypmak istediklerim internetten daha uygun oldugu icin sabahlikli 3lü pijama takımi istemistim 170tl bulabildim eşim pahali diye almiyor ama bn o takimlara özenip istiodum hep takı yastigi bizim külturumuzde olan birsey isimli uygun fiyata buldum onada olmaz bizimkiler bebegin ustune atar parayi filan dedi taç terlik seti begendim 60tl taç takilmiyo bizim sülalenin kadinlari takmiyo ayip diyo taktirmiyor 10lu bebek seti begendim bebegin ismi yazan 150tl cok tatli guzel onada hayir dedi oturdugumuz sehirde pazara ciktigimizda pazardan zibin ve 5li set alcaktim 2tane 5li set aldik yeter hediyede gelicek biz cocukmu dogurcaz cocukmu evlendircez diyor besik bebek arabasi puseti toptanci gibi bi yerden aldik 1400tuttu toplam süt vermek istedigim icin biberon filan almadim bebek telsizi vs.. almadim cok gerekli seyler almaya calistim yinede eşime yaranamiyorum sinir oluyorum bizlerde bebek dogan evin kapisi süslenir hosgeldin bebek yazisi ve tülle bn masraf cikmasin sadece tül alalim bn yparim evde gerisini balonumuz filan var demustim ayip olmaz canımi sıkma bnim yeter artik kapi süslenirmiymis dedi bogazimi sıktı ne var ki bunda normal birsey o gece cok agladim aglayarak istedigini yaptirmaya calistirmayi kim ogretti sna diyip durdu
Bebek dogunca hosgeldin bebek yazili magnet yaptirilir addettir bizde eşim oyle seymi olur bizim sulalede kim yapmis ki diyo kendim yptircam diorum 100tane fazla degil diorum hyr diyo herseye hayir gereksiz diyor abartili birsey istemiyorum ne ypacagim bn bu adamla
Lohusa serbeti yerine limonata veririz diorum bizimkinler çay verip geciyo dio

Diger anneler gerekli gereksiz sey yptiriyo hastane odasi süsletiolar şerbetlik bardaklıkları oluyor elbise giyiyorlar video fotograf cektiriyorkar sabahliklarina isim yazdiriyorlar çöpe atilcak çikolata kağitlarini bile özel yaptıriyorlar vs.. bn bunlara gerek bulmuyorum ama bnim istediklerim ufak tefek ve herseyin uygun fiyatlisina kaçiorum eşimin yapması gerekmez mi bu kadar gereksuz şeyleri yapan bile kocaysa benimkisi ne acaba maddi yönden sıkıntımızda yok şükür bn mutfak masrafını kısıyorum yinede hamileligimde hamile kiyafeti aldirmadim masraf çikmasin diye sadece 1tane bayramlik almistim yinede eşim masraflisin diyor kendi param olsa ypardim alirdim ama almiyim gereksiz para harcamiyim diye harçlik neredeyse hic vermiyor evde oturuyorum hep gezersem eşimle geziyorum o yüzden sadece haftalik 20tl filan veriyor o parada sabah ekmek aliyorum kendime ya da birsey eksik lluyor evde acil bir malzeme gerekiyor öyle gidiyor o yüzddn biriktiremiyorum da açıktan üniversite okuyorum çalişmak istemistim hamile olmadan önce ve hamileligimin başlarinda eşim izin vermemisti şimdi katalog ürunu bari satayim diyorum farmasi ersağ orflime gibi ona da izin vermiyor zaten çevremde yok onu satacak ne ypabilirim kendi ailemdende bi destek yok heekes eşlerine nasil istedigini aldiriyor ve yaptiriyor bn niye yaptiramiyorum en basit birseyi bile hayir olmaz diyor bi kapi süslemeyi bile bu kadarda olmaz ama sigaraya zam geldi halen daha günde 2-3paket sigara içmeye para buluyor maddi sıkıntimizda yok ama bna masraflisin diyor pazara cikiyoruz 1kg alinacak desem 2kg aliyor gerekli olmayan listede olmayan şeyler aliyor masraf ypma boşa ihtiyac yok diorum bogazimizdan kısitlama diyor ama bn abur cubur yemiyim diye harçlıgimi az veriyor ne ypacagim bn Allah ın aşkına..
Ben senin yerinde olsaydım eşimin zafi olan şeylerden vurarak yola getirmeye çalışırdım, kendi eşim uzerinden degerlendiriyorum; kendisi bilgisayar ve teknoloji hastasıdır habire harddisk ram vs. Alır, senin eşin gibi çocuğuna alacağın şeyleri kisitlasaydi bende onun zevki olan zafi olan şeyleri kisitlardim, onu alttan alttan gozetlerdim sevdiği şeyleri alacağı sıra bundan daha önemli şeyler var bu pahalı almiyalim derdim, böyle diyince tabikide ' ben kendime alıyorum ihtiyacım var, seviyorum ' vs saçmalıklar uydurur. O an yapistiririm cevabı 'evladın için pahalı dediğini vermedigin parayı saçma sapan uğraşlara veriyorsun, senin can parçanmı önemli kıytırık oyuncakların mı 'derim ve vicdanıyla oynarım. İnsansa buna tepki verir suratı asılır ben ne yaşıyorum der yani😄

Bende yeni evledim dugun yapmadım ama ailem bana dugun yapmak istiyor 4 aylık evliyiz ama benim kocam dugun istiyorsan ayriliriz diyor istemiyor cok seviyormuş ama dugun istemiyor bey efendi bende istemiyorsa yol verdim bacim dune kadar cocuk için çirpiniyordum konu bile açtim ama bugun bu olay olunca boyle adamdan iyi ki olmamis diyorum

Boğazınızı sıktı ve siz hala neden almıyor yapmıyor nasıl yaptırıcam mı diyorsunuz. Hay eli kırılsın onun. Bu yontulmamış odunları balta girmemiş ormandan mı topluyorsunuz?? Haftalık 20 tl nedir?? Aahhh ya ahhh.. Diycek çok şey var da çok geç artık.

Ben de yeni döndüm ama o kadar şaşırıyorum ki burda okuduklarıma. Şaşkınlığımı anlatmaya kifayet edebilecek kelimeleri ararken amacımdan sapıyorum, sonra üsluptan ceza alıyorum.

Ama bence söyleyene değil söyletene bakmali.

Valla kuzu konu sahibinin cevabi cok basit
İnsan deger verdiginin istedigini yapar
Konu sahibinin kocasi karisina deger vermiyor ki yapsin istediklerini
İnsan deger verdigine siddet uygulamaz
Kocaniza nasil istediginizi yaptiriyorsunuz demis , bunun cevabi cok basit , adam beni seviyor ve deger veriyor ve her istedigimi yapiyor , ben bunun icin ekstra bir caba gostermiyorum yada sihii kelimelerim yok bunun icin
Ama konu sahibinin benim soylediklerimi anlayacagini hic sanmiyorum
Cidden ne hayatlar , ne insanlar var , aklim almiyir

Yontmak gerek o zaman :sinirli:
Maalesef... yontamiyorum... siniri cok fazla. Sevgiliyken boyle değildin diye hep diyorum. Her yolu denedim kavga ettim olmadı. sabırla hep iyi yaklaştım olmadı. küstüm olmadı. Bendeki çareler tükendi artık onu boyle kabul ettim.. aşkin gözü kör olsun :KK70:

Ayrica hayret ettigim bir durum daha var ki; hasta olsaniz acil ihtiyaciniz olsa haninizdq taksi paraniz yok. Bebeginiz olunca nasil olacak?

Boğazımı sıktıdan sonrasını okumadım.
Yahu kapıyı altından varak kaplatsa ne olacak?
Güzel kardeşim, şuan hamilesin seni üzmek istemiyorum, bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah.
Bu hareket ya da benzeri tekrarlandığı anda ne yapman gerektiğini biliyorsun, kendin değil evladın için!!!

8 aylık hamile karısının boğazını kapı süsü gibi b.ktan bir sebepten sıkan herife çocuk doğuruyorsanız bu zaten çok acı bir durum tüylerim diken diken oldu, diğer anlattığınız şeyler çok çok uzun olmuş hepsini okuyamadım Allah yardımcınız olsun bazı şeyleri tutumluanne den bakın temiz ikinci el fiyatlar daha makul maddiyatiniz sınırlı ise herşeyi sıfır almak zorunda değilsiniz.

Valla kuzu konu sahibinin cevabi cok basit
İnsan deger verdiginin istedigini yapar
Konu sahibinin kocasi karisina deger vermiyor ki yapsin istediklerini
İnsan deger verdigine siddet uygulamaz
Kocaniza nasil istediginizi yaptiriyorsunuz demis , bunun cevabi cok basit , adam beni seviyor ve deger veriyor ve her istedigimi yapiyor , ben bunun icin ekstra bir caba gostermiyorum yada sihii kelimelerim yok bunun icin
Ama konu sahibinin benim soylediklerimi anlayacagini hic sanmiyorum
Cidden ne hayatlar , ne insanlar var , aklim almiyir
Kk yı okuyunca gerçekler çok acı gelmeye başladı ya.
Bunlar gerçek olsun istemiyorum resmen. Ama böyle hayatlar var.
Konu sahibi ufak yaşta evlenmiş ve bunun bedelini ödüyor.
Baksana kuzu 20lira ile haftalık yaşamaya çalışıyor. Eşi diyor ki ; sen benim kölemsin, ne istesem yapacaksın al bu da sana süt parası...
Düşünsene dışarıda canı bir şey çekse alıp yiyemeyecek.
Of okurken üzüldüm ya.
Ps; HOŞ GELDİN SEN ❤️

Kabalaşmak :) Ortaya yazılmış mesaj değildi benim yazdığım aynen böyle cevapladım , bakın şu an kime yazdığımı biliyorum mesela , o yüzden siz anladığınızdan sorumlusunuz ben yazdığımdan , iyi akşamlar .
Yine de uslubunuz hic hoş değil. Biraz daha anlayışlı olmayı deneyebilirsiniz. Size de iyi akşamlar

bogazimi sıktı ne var ki bunda normal birsey o gece cok agladim aglayarak istedigini yaptirmaya calistirmayi kim ogretti sna diyip durdu
Bu cumlenizden sonra gerisini okumaya gerek var mı sizce ?boğaz sıkmak ne demek hemde hamile bir kadının ? Para alışveriş şundan bundan çok daha önemli sorunlarınız var bence .şiddet !

Konu başlığınıza yorum yapacak olursam,
Evet Alttan girip,üstten çıkan insanlar var.
Ama bunun da ötesinde bişey var ki,saygı.
Karşılıklı birbirine saygı duyan insanlar,
İstekleri karşısında olduğu kadar destek verirler.

Sizin eşiniz ile aranızdaki durum çok çok farklı.
Siz bişeyleri isterken nasıl istiyorsunuz?
Eşiniz size hangi konumda bakıyor ki?
Bir hayatı paylaşıyoruz.
Öyle evde çocuk var gibi, abur cubur almasın az vereyim. Kafası inanılmaz zor.

2 hamileliğimde de bende benzer şeyler istedim.
Elim süs püs şeyleri ile ilgilenmedi.
Fikir istediğimde, ben hiç görmedim böyle şeyler.
Fikir verebilecek son kişiyim. Demişti.
Herkes farklı yaşıyor. Zevkler,renkler,arzular sorgulanmamalı.

Şiddet konusuna gelince,
Kötü bir yanını bilip,hemen iyi taraflarıyla kapatmaya çalıştığınız sürece,sorunları asla çözemezsiniz.
Kadınların en büyük hatasıdır bu.

Ve hep genel söz;
Gidecek yerim yok. (Gelirken gökten geldik sanki)
Çocuğum babasız kalmasın. (Boşanınca ölmüş olunuyor sanki)

Kk yı okuyunca gerçekler çok acı gelmeye başladı ya.
Bunlar gerçek olsun istemiyorum resmen. Ama böyle hayatlar var.
Konu sahibi ufak yaşta evlenmiş ve bunun bedelini ödüyor.
Baksana kuzu 20lira ile haftalık yaşamaya çalışıyor. Eşi diyor ki ; sen benim kölemsin, ne istesem yapacaksın al bu da sana süt parası...
Düşünsene dışarıda canı bir şey çekse alıp yiyemeyecek.
Of okurken üzüldüm ya.
Ps; HOŞ GELDİN SEN ❤️

Hosbulduk canim , ben bu duzende kadina mi kiziyim , onu kole olsun diye yetistiren ailesine mi kiziyim yoksa kendisine kole olarak mal gibi almis adama mi kiziyim
En iyisi bu konudan cikmak , elim ayagim titriyor boyle konularda

İstediğini bazı şeyleri gereksiz görsemde heveslenmenizi anlayabiliyorum. Eşinizin çok gaddar ve duygusuz olduğunu düşünüyorum. Ne var yani heves ettiğiniz birkaç parça eşyayı alsanız.

Evleneceğim kişi nasıl olmalı diye açılan konular çok oluyor. Cevabı MERHAMETLİ, VİCDANLI...

X