Kocalara işveli cilveli dayak :)

benim adam der ki:

" senden bir beklentim yok, namazını kıl, evi temiz tut, oğlumuza iyi bak, saygılı ol... ben bir sürü dertle uğraşıyorum.sana yansıtmıyorum. bari evde huzur ver."

bizimki geldiğinde yemek hazır olsun, bebeğe bakmak zorunda kalmasın, uzanıp tv izlesin ya da bana bir şeyler okusun. huzur anlayışı bu. eğer yemek yoksa, "sen şu oğlanı tut ben hemen hazırlarım" dersem,vs. çıldırır. "bütün gün evdesin. o uyurken yapamadın mı" der. ben de "54 dakika tutsan ölür müsün Allahtan kork" derim...büyür de büyür

Seni böyle görmek çok üzüyor beni.

Ben de geldiiimmmm...

haaa dogru o calismiyordu degilmi?

sende durumlar nasil canim?

bugün birsey yaptinmi mesaj v.b. birsey?

acaba garden akşam ne yaptı ..merak ettim doğrusu

selamm hanımlarrr,
kelebegim alıntılayamadım ama demişsin ya beyaz tülbentle melekler gibi karşılıycam,çok güzel bi fikir valla eşin sana yenıden asık olacak sen bu şekılde devam ettıkce maşallah:)
bana gelince,benım ılgıden yana cok sıkıntım yok bılıyosunuz,bneım derdım yasaklarla ksıtlamalarla..
ama bu konuları acınca hem kendımı gerıyorum hemde sonuca varamıyorum oyuzden aşama aşama gidicem yavas yavas..
dün eve girince kapıyı kapatıp sevkatle sarıldı öptü yemegı hazırladım yardım ettı masayı topladı,peşımde dolandı süreklı sevgi sözcükleri öpücükler.
bulmaca cözüyodu uzandım yanına twyi actım attı bulmacayı yaklasık 1 saat ilgilendi aralıksız ama yanlıs anlamayın sevgıyle sevkatle.böyle bebeklerın göbeklerini gıdıklarsınız ya agzınızla falan sevımlı sevımlı öyle.
sonra annesıne gittik orda oturduk falan.eve geldık,ben onun kısıtlamalarını düşündükçe daralıyorum durup dururken daraldım offlemeye pöfflemeye basladım.benı kısıtlaman hoşuma gitmiyo dedım.allahhh sonra ben sana nasıl davranıyorum sen bana ne dıyosun bktım artık yaaa falan diye söylenmeeye basladı.ben ona,o bana..sonra neyse tamam dedım öptüm iyi geceler dedım,dayanamadı sarıldı uyuduk öyle.
sabahta ben azcık suratsızdım aşkım biz gece barışıp sarılarak uyuduk hatırlıyosun dımı dedı,evet dedim.tamam surat asma ozaman hadi dedi..
amaannn dedım bende bugün iyi davranıcam..ben bişey talep etmeyınce yanı benı kısıtlama bana karışma bıktım kıskanclıklarından vs. yapmadıkca pamuk gibi bi ada,ama bunlar olunca canavara dönüşüyo.en azından şu aralar o canavarla muhattap olmak ıstemedıgım için bi süre rafa kaldırıyorum onun yasaklarını delme konusunu...:)

ne tür yasaklar canım?

bir de cemalnur sargut'un aşık olduğum bir sözü vardır:

EVLİLİKTE KARŞINIZDAKİNDEN NE KADAR AZ BEKLENTİNİZ OLURSA O KADAR ÇOK MUTLU OLURSUNUZ

ne tür yasaklar canım?

bir de cemalnur sargut'un aşık olduğum bir sözü vardır:

EVLİLİKTE KARŞINIZDAKİNDEN NE KADAR AZ BEKLENTİNİZ OLURSA O KADAR ÇOK MUTLU OLURSUNUZ

benım bana karsı olan ilgisiyle ılgılı bı beklentım yok yada ilişkiye dair,
benım beklentım tartısma anında küfür etmekten vazgecmesı
bide şu saçma sapan 5 yasında cocukların bile olm bak git diyebilecegi kadar saçma yasaklarından vazgeçmesi(kız arkadaslarınla dışarda evde görüşme,asıl sorun bu aslında bide ben varken neden süreklı bıyerlere tek gitme çabasındasın zihniyeti.ya onu yalnız bırakmamdan yada onun benı yalnız bıraktıgında yanlıs yapacagımdan korkuyo)
ama dedıgım gibi şuanda kendı sosyal hayatımdan daha önemlı bişey var evlılık hayatım önce şunu yoluna sokup sonrasında yasakları delme yolunda ilerliycem..
ayrıca evlenmeden önce gayet sosyal,gezen tozan,aktif,projelere dahil olan bi orda bi burda biriyken şimdi böyle inanılmaz kısıtlandıgımı ve kafeslendıgımı hissediyorum
kandırıldım:)

Yeni evlenicek gelincikler;
18 günlük evli olarak siz benden inciler ...
Kendizine 1 ay kala çok ayrıntı bir plan yapın.O gün giyeceğiniz gecelikten iç çamaşırına parfüm den en ufak makyaj malzemesine kadar.Hiç bir işinizi son dk bırakmayın.
Kuaför randevularınızı olabildiğince erkene çekin,önceden provaya girmiş dahi olsanız o gün çok farklı oluyor hiç beklenmedik aksilikler yaşanabiliyor.Nişanlınızda arabayı erkenden süsletsin.Biz az daha nikah memurunu kaçırıyorduk.Çevrenizde size yardımcı olabilecek çok güvendiğiniz birileri olsuun mutlaka son kontroller için.
EEEEn önemlisi hanımlar,en son düğün bitipte evinize dönerken siz siz olun asla ailenizle vedalaşma işini çok detaylandırmayın.HEle de duygusal bir insansanız.
Ben tüm gece ağladım.Kına gecenizde ağlayın bitsin.O en özel gece size kalsın.
Ve şunu unutmayın hiç birşey o gün o an gibi kalmıyor,ailenizde o an ağlıyor ama birkaçgün içinde herşey eskiye dönüyor.
Herşeyin tadını çıkarın asla gerilmemeye çalışın.Nasıl başlarsa öyle gider sakın unutmayın.Evinizde huzur olsun istiyorsanız,ilk günden başlayın.
Düğün günü,nikah anı hep bir telaş içinde yaşanıp bitiyor,tadını çıkarın.Nişanlınızı da sakinleştirin.Sürekli sarılın o gün ona biz öyle yaptık çok iyi geliyor.
Hepiniz çok ama çok mutlu olun.

canım belki hikayemi bilmiyorsundur ama şunu bil, ben kısıtlanmanın ve yasakların en uç sınırında biriyim.

"O"NDAN ÖNCE

* Gayet kaliteli bir grupta solisttim
* Türkmen düğünü ve Lütfen dokunmayın oyunlarında başroldeydim(haskız ve katerina)
* üniversitede bir toplulukta başkandım(çok aktiftik, bir çok yazarı, hocayı getirttik)
* boluda okuyordum, ailem çanakkaledeydi. kafama eser kimseye demeden istanbula giderdim akrabalara falan annemi arar "istanbuldayım" derdim ve sorun olmazdı.
* bir çok dergide yazıyordum, bitirmek istediğim ve yayınevinin beklediği ahıska Türklerini anlatan bir romanım vardı.

bunlar belli başlı olanlar. tabii ki sınıfımdakiler, dayı-teyzeoğulları dahil tüm erkek arkadaşlarımla görüşmem yasaklandı, hatta beğenmediği, "sonunu iyi görmediği" kız arkadaşlarla da...

face hesabımın önce şifresini aldı sonra tüm erkekleri sildi sonra tüm resimlerim için kavga etti sonra hesabımı kapattı.

çanakkaleden, bozkırın ortasında telefonun bile zor çektiği, küçük bir ilçeye bağlı hayalet kasaba gibi diriden çok ölünün yani mezarın olduğu bir köye geldik. kendi köyü. kendi köyünde öğretmen.

şimdiiiii, tek komşum yok. zaten köyde göçmeden kalan ender insanlarla da küsler. odamın camındaki tüm evler terk edilmiş ve boş. bir de eski mezarlık.

ha tabii unutmadan, internete girmem de yasak. ben ctrl+shift+n den gizli modda giriyorum. geçmiş falan çıkmıyor.

ama ben bu adamı seviyorum.

şimdi kendi yasaklarını düşün bakalım.

Son düzenleme:
Kaç gündür gözüm ilişiyo kelebeğin konusuna :) bittim ama ya :) süpersiniz :)

adam fır döndü desene 2 günde, ama bende şu tülbentli planını beğendim.hiç aklımıza gelmez.

hep mini etekler makyajlar vs hazırlıklar olur buda farklı bi fantezi olsun.

bende burdan kocama teşekkürlerimi sunayım okuymasada.

valla ben ne mikropmuşum adam bakıyo ağzımın içne ben dönüyorum arkamı.

ama bu taktikleri bende kullancam.geçen bi dedim ki ayy senin ne kadar güzel gözlerin var bakmaya doyamıyorum ..

herif şaşırdı.noldu dedi, hep kendini övüyodun ilkkez duydum senin ağzından şaşırdım dedi.

tabi koltuklar kabardı. dedi yaa yazık arada şımartayım bari seni. bende başka çeşit. o kadarda kendi güzelliğimle bütünleşmişim ki :))

çok mu güzelim tabi ki hayır :) ama ben beni beğenmezsen kim beğensin beni değil mi ?

ha ben mükemmel miyim?

tabii ki hayır.

berbat ötesi yemek yaparım. ilk evlendiğimde çook pistim. bulaşık 2 gün beklerdi. ben depresyondaydım(neden acaba:) evi haftada bir süpürürdüm. yıkadığım çamaşırın asmadığım için makinede koktuğunu baştan yıkadığımı bilirim. her gün aynı yemeği yapardım makarna hazır çorba...onu da beceremezdim. ki benim adamı köy anası her sabah ezanında kalkıp börek açarak büyütmüş.

her şeyi sorun ederim. her şeyden şikayet ederim. sürekli beni seviyor musun diye sorar, hiç bir cevabından tatmin olmam.

kendime pek bakmam. eskiden nasıl bakımlı süslüydüm. şimdi kaşımı gözümü zor alıyorum. aynaya pek bakmıyorum. adam gelip şakayla bıyıklarımı burunca anlıyorum ki kuaför zamanı gelmiş...

yani herkesin kusurları var.

ola ki güzel şeyler pişirsem, bakımlı olsam, kavga çıkarmasan adam "inşallah bu kez uzun sürer" diyor

canım ya ama sen resmen başkalaşmışsın. tabi evlilik çocuk i bşzi kendimize unutturu ama bu kadar aktifken akşama kadar çocuğa bak yemek yap namz kıl huzur ver seni zaten gerer ki.ve sevdiğimiz için değil mi gözü kapalı başka hayata varım diyoruz.tebrik ederim seni ben yapamazdım.

Üzüldüm desem demiycem çünkü "AŞK Kİ GERİSİ VESAİRE" anladım ki herşeyin var olsada ailen aşkın yoksa eksik kalıyorsun.

kac yasındasın canım sen?
senın yasaklarından zıyade bence en kötüsü yasadıgın şehri bırakıp başka biyere gitmek olmuş..
ben aileme gidicem akrabalarıma gidicem dedıgımde bişey diyemez götürür zaten keyıf alarak.
erkek kuzenlerımle basbasa gecer biyere konusurum dışarıda çıkarım o konularda hayatta sorun çıkarmaz.
face konusuna gelince aynen şifre alındı erkeklerden arındırıldı ancak kapatamaz okadarda değil..
kız arkadaslarınla tlfnda konuş,ee zaten calışıyorsun bayan erkek yemeklere cıkıyosunuz öglen ee daha ne ıstıyosun ekstradan ne gerek var haftasonu kızlarla buluşmaya(zihniyert bu)
he bide kılo meselesi var ben kılo vermeye başlıyım inanılmaz bir destekçidir,ama kendımı azcık salayım aladıgımı görsün incitici kırıcı ne varsa söyler ona göre bu motıvasyon seklıymış hırs yaparmışım..
işliyorum canım bende işliyorum napayım.
mesela ben sigara içiyorum o içmiyo,bide sigara bıraktırma ilacı çalışıyo artı babasını sigaraya baglı rahatszlıktan kaybetmıs
nefret edıyo yanı
bunu bırakacaksın dıyemıyo çünkü en bastan söyledım ancak hamıle olursam içmem dedim
benım çocugum anasını kurtaracak diyo.
içimden diyorum tabi senın gibi bi adamdan çocuk yaparsam

Evliliklerde ne çok çeşitli sorunlar var malesef.. bu topik sayesinde herkes yalnız olmadığını gördü, moral buldu.. İnşallah herkes sorunlarını tatlılıkla halleder.. mutsuz olmasın kimse

Seninle davranışlarımızı zaten çok benzetiyorum.
Huylarımız da öyle...
Aynı zamanlarda aynı tepkileri vermişiz.
Ben de dün akşam benim için yaptığı fedakarlıkları güzel güzel pohpohladım.
Böyle eridi bizimki resmen.
Keşke hep öyle olabilsek...

Demek ki neymiş, tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış...
Bu kulağıma daha büyük küpe oldu.

Üzüldüm desem demiycem çünkü "AŞK Kİ GERİSİ VESAİRE" anladım ki herşeyin var olsada ailen aşkın yoksa eksik kalıyorsun.

canlarım kocam aradı geliyormuş o yüzden toplu yazıp çıkacağım:

25 yaşıma girdim. evet çok sosyal bir hayatım vardı. şimdi diyorum ki "her şeyi doya doya yaşadım, şimdi eşimin tayini merkeze çıkana kadar inzivadayız. geriye baktığımda üniversitem harika geçmiş. o anlattıklarımı zaten mezun olunca bırakacaktım. face falan hikaye. zaten eşimin de yok. bakın bir sürü sorun çıkıyor kullananlarda. eskilerden biri çıkıp bulacak, cinayet sebebi:))

günümüze bakıyorum, harika bir bebeğim var. onun sesini, gülüşünü, sabahları yüzümü tırmalayıp uyandırışını bin tane sahneye değişmem. e herife zaten hastayım yoksa burada işim ne?

yeterince alkışlandım. şimdi evcilik zamanıııı

slm herkese... yeni gördüm burayı çok beğendim... bende 1 yıldır evliyim artık banada akıl verirsiniz ... benimde kocam çok kıskanç ve sinirlidirde.. bazen o sinirlenince bende sinirli oluyorum.. olmuyor ozaman çok kırıcı oluyoruz. ama allahtan hemen barışıyoruz içimizde kin tutmuyoruz...

hayırlı ramazanlar bu arada..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…