Kocalara işveli cilveli dayak :)

qarden;

Seni o kadar iyi anlıyorum ki...

En baştan taviz verdiğime o kadar pişmanım ki.Ama bu da yapı meselesi.Kimisi cazgırdır,alttan almaz,kimisi de belki daha kötü olacak herşey diye sessiz kalır,kavga da etse,yaptığının yanlış olduğunu anlatmaya çalışsa bile diğer taraftan bir sinirle dediğini yapar,belki haftalarca küser,ama karşıda ki anlamaz,yine yapar yine yapar.Ve hep kârlı çıkan o olur.Sense üzüldüğünle,yıprandığınla kalırsın.Ben şu an kendimden nefret eder hale geldim.Aptal,işe yaramaz bi varlık gibi hissediyorum kendimi.Hiç biryere gitmek istemiyorum,kimseyle konuşmak istemiyorum,çalışamıyorum,özgüven 0.Söylesen "hep başkalarına,özellikle bana kabahat buluyorsun" diyor.O beni anlamadıkça,ben onu hiç anlayamam...

Garden;
Aslında herşey olabildiğince açık bence...Ama sen şuan sınırlarının daraltıldığını düşünüyorsun ve sadece buna takılmış durumdasın.Kocan güçlü görünmeye çalışıyor ama aslında
seni kaybetmekten deli gibi korkuyor.Ayrıca sana hep güçlü herşeyi bilen zeki başarılı adam portresi çiziyor.Olduğu gibi olursa onu sevmemenden korkuyor bence.Her insanın en saf hali vardır ya çocuk gibi olduğu,senin onu yakalaman lazım bu adamda.Seni olduğun gibi seviyorum demen lazım ona.Çok iyi bir adamı olmasaydın da,çok bilgili olmasan da daha az para kazansan sa seni severdim.Çünbkü sevgi koşulsuzdur şartsızdır
Kendini ve seni korumaya almış,sürekli kendini sana ispatlamaya çalışıyor.Geçmişteki yaşanılanın etkisi büyük olsa da ,olay seni kaybetmemek bence.
Sadece tahmin ama geçmişte belki daha olduğu gibi bir adamdı.Böyle değildi ve kız onu arkadaşıyla aldattı.Ve o da kendince böyle bir savunma mekanizması geliştirdi.Kuralları koyan ben olmassam beni sevmez karım beni terkeder gibi.

sevgılıyken bikere neden benı böyle kısıtlıyosun boguyosun senı sevmeme ragmen bigün bu ilişki bu sebepten bitecek dedıgımde
bilmiyorum heran yanında olup gözümün onunde olursan benı aldatmazsın,az hata yaparsın canımı az acıtırsın gibi bişeyler demişti.onun kuyruk acısı var.bikeresınde de henüz söz dahi olmamısken ayrılalım dedım tlfnlarımı kapattım,geldi bankayı bastı resmen,alt katta wcler var oraya kaçtım geldi peşimden..
yengeç burcu cok delı yonlerı var duygusallıgıda var.
bikere kaldırımda bacaklarıma kapanıp tüm salyalarını pantolonuma akıtıp bırakma benı yaşayamam diye aglamıştı gecenın 11inde.
yanı çok yorucu yaaa,olgun değill çok cocukça çok uçlarda..
evlendıgımızın 1,ayında bi tartışmada itişip kakıştık sonra gittim eşyalarımı topluyorum abimi aramıs gibide blöf yaptım geldı ben dolduruyorum o boşaltıyo valızı,yüzümü avcuna almış,yok benım karım yapmaz gidemez,abını aramadın dımı dogru söyle,aradım dedım bagırdı cagırdı sarıldı,aramadım tamam dedım ohhh dedı bagrına bastı..deliyle deli olucam bigün:)
ya gerçekten ruh hastası yada sevgisi tutku boyutunda,bu ikilemi çok yaşıyorum..

güzelim mevzuları geldım darma duman ettım ya,taktıkler falan..
keyfınızı kaçırdım kızlar neolur kusura bakmayın:KK14::KK14::KK14:

merhaba ben 2 aylık evlıyım henüz ama 2 yıldır tanışıyoruz.
bide mesela nişanlıyken yada sevgılıyken dışarda görüşme çıkma gezme evlenınce eve alırsınarkadaslarını evde görüşürsünüz diyodu
simdi evlendık bu eve kımse gelemez dıyo(aile hariç)ee halıyle ınsan köpürüyo.
sabretmeyı düşünüyorum aslında bi yanım çek git daha yolun başındayken çok fazla yıpranmamışken diyo,bi yanımda sen 2 ayda vazgeçip mücadele etmeden savasmadan çekilirsen sonra pişman olabılırısn dayan diyo.bocalamam bundan..dedigim gibi kimse ne komple ıyı nede komple kötü olamaz.
iyi yönlerıde var ama kötü tarafı benım hayat sartlarımı etkıleyıp benı mutusz ettıgı için iyi yönlerıne şükredemıyortum

Benim sana naçizane tavsiyem dizginleri eline verme.. Sonradan o tartığınız zamanlar gibi hep kırıcı olur ve başedemezsin. MAdem o senin yanına sırnaşmak için geliyorsa sende biraz cilveli ol ve kalbinin kırıldığından bahset bağırıp çağırma.

bide mesela nişanlıyken yada sevgılıyken dışarda görüşme çıkma gezme evlenınce eve alırsınarkadaslarını evde görüşürsünüz diyodu
sabretmeyı düşünüyorum aslında bi yanım çek git daha yolun başındayken çok fazla yıpranmamışken diyo,bi yanımda sen 2 ayda vazgeçip mücadele etmeden savasmadan çekilirsen sonra pişman olabılırısn dayan diyo.bocalamam bundan..dedigim gibi kimse ne komple ıyı nede komple kötü olamaz.
iyi yönlerıde var ama kötü tarafı benım hayat sartlarımı etkıleyıp benı mutusz ettıgı için iyi yönlerıne şükredemıyortum

çok iyi anlıyorum. ben şuna inanıyorum evet kimse mükemmel değil kimbilir benim ne çekilmez taraflarım vardır başkaları tarafından sevilmeyen. belkide hata sizdedir. doğru bir yaklaşımla insan eşini kazanmak istiyorsa bunu başarabilir. biz yeni evliyken ben eşimden erken gelip sofrayı kurup beklerdim eşim bunu bildiği halde 1 saat boş yere babasının dükkanında lak lak ederdi. sinirim hoplardı. sonra ailesinden başka kimsenin sözünü dinlemezdi ben ne desem ''yanlış düşünüyorsun'' derdi. onlar büyük onlar ailem ıvır zıvır yani hayatının merkezinde sadece ailesi vardı ben yoktum. üstelik o kadar severek evlendik ki. gizli bi savaş açtım annesine gitmiyordum şikayetçydi mesela. hergün annesine gittim 2 ay sonra yeter artık biraz da evde otur dedi ne bu hergün hergün:)) gbi gbi gbiii örnekler çoğaltılabilir.

qarden;

Seni o kadar iyi anlıyorum ki...

En baştan taviz verdiğime o kadar pişmanım ki.Ama bu da yapı meselesi.Kimisi cazgırdır,alttan almaz,kimisi de belki daha kötü olacak herşey diye sessiz kalır,kavga da etse,yaptığının yanlış olduğunu anlatmaya çalışsa bile diğer taraftan bir sinirle dediğini yapar,belki haftalarca küser,ama karşıda ki anlamaz,yine yapar yine yapar.Ve hep kârlı çıkan o olur.Sense üzüldüğünle,yıprandığınla kalırsın.Ben şu an kendimden nefret eder hale geldim.Aptal,işe yaramaz bi varlık gibi hissediyorum kendimi.Hiç biryere gitmek istemiyorum,kimseyle konuşmak istemiyorum,çalışamıyorum,özgüven 0.Söylesen "hep başkalarına,özellikle bana kabahat buluyorsun" diyor.O beni anlamadıkça,ben onu hiç anlayamam...

aslında şuda var,biz hep o bizim sevdıgımız adam ne olcakkı onun dedıgı olsun diye fedakarlık yapa yapa bu tavızlerle geldık bugünlere
gerçi ben çok cazgırlıkta yaptım kapılardan kovdum yüzükleri attım 1 hafta konusmadım vs vs. ama bıyerden sonra kısmet işte.
bide benımkarsımdakı cok baskın bi karakter muhtemelen senın eşinde öyle.ben yine dirayetli görüyorum kendımı,belkı bıraz daha zayıf bı karakter olsam posamı çıkartabılırdi..
ama sana tavsıyem arkadasım,iş bulup çalışma ımkanın varsa bunu yap.çünkü ben evde huzursuz olsam yada bana kendımı kıymetsız hissettirese buraya geldıgımde rahatlıyorum.ınsanlara yardım edıp bişeyleri yaptıkca vede övgü aldıkca kendıme gelıyorum.özgüvenıme bişey olmuyo.tabı bu sosyal boyut.özel hayatta özgüvewnımı sıfırlamaya calısan bi kocam var..

gerçekten hem faydalı hem güzel bi konu açmışsın arkadaşım eminim bi çok insanın da işine yarayacak ve bu mübarek günlerde bolca sevaba gireceksın gibi görünüyo inşallah....
bundan 6sene önce ye dönsemde bende yapsam dediklerinizi eminim evliliğim yuvam daha mutlu olurduk şuan yapmaya çalıştıkça kendimi yapmacık hissediyorum.
19yaşımdaydım ve ben de eşim herzaman yanımda olsun arkadaşlarıyla görüşmesin bensiz biyere
gitmesin hep ilgi göstersın arasın istiyodum,çünkü sevgiliyken yapıyodu evlenince bırakınca
bocalamıştım ve öyle kavgalar ettıkkı,hep başkarından topladım eşimi şimdi ise o güleryuzlu davranıp
bişey diyo bense aklıma eskıler gelıyo terslıyorum hep morel bozukluğu oluyo senlede konuşulmuyo diyo
ozaman off nezaman bitcek bunlar bilmemkı..
mesala bugun hıç aramadı bende arayamıyorum biliyo tel kapalı ve ben bugün rahatsızım onun haberi yok işyerinden kızları ben kızdığım halde benden gizli arıyodu hep aklıma onlar gelıyo.....

gerçekten hem faydalı hem güzel bi konu açmışsın arkadaşım eminim bi çok insanın da işine yarayacak ve bu mübarek günlerde bolca sevaba gireceksın gibi görünüyo inşallah....
bundan 6sene önce ye dönsemde bende yapsam dediklerinizi eminim evliliğim yuvam daha mutlu olurduk şuan yapmaya çalıştıkça kendimi yapmacık hissediyorum.
19yaşımdaydım ve ben de eşim herzaman yanımda olsun arkadaşlarıyla görüşmesin bensiz biyere
gitmesin hep ilgi göstersın arasın istiyodum,çünkü sevgiliyken yapıyodu evlenince bırakınca
bocalamıştım ve öyle kavgalar ettıkkı,hep başkarından topladım eşimi şimdi ise o güleryuzlu davranıp
bişey diyo bense aklıma eskıler gelıyo terslıyorum hep morel bozukluğu oluyo senlede konuşulmuyo diyo
ozaman off nezaman bitcek bunlar bilmemkı..
mesala bugun hıç aramadı bende arayamıyorum biliyo tel kapalı ve ben bugün rahatsızım onun haberi yok işyerinden kızları ben kızdığım halde benden gizli arıyodu hep aklıma onlar gelıyo.....

arkadasım bak sakın sakın bunu yapma.sadece ben ben ben deme.ben şuan senın eşinin yerinde olan kişiyim aynı şeyler bana yapılıyo
ve inan onun haberı olmasa bıle içten içe ciddi ciddi onu bırakmayı düşünüyorum çünkü bunalıyorum bıkıyorum soguyorum lanet edıyorum..ve ben bayanım bayan için daha cesaret gerektıren bi iş
erkek için bukadar zor olmayabılır.oyuzden aman dıkkat dıyorum herşeyden önce karşındakının insanlıgına saygı duy,onun ihtiyacları oldugunu,baskalarıyla görüşüyo olması senden vazgectıgı anlamına gelmedıgını kavra.inan sana baglanıp evlılıgıne sahıp cıkmazsa hersey yoluna girmezse ben bişey bilmiorum.
şuan sana bu dedıklerimi eşim bana yapsa yuvama kocama oyle bı sahıp cıkarımkı ama bak ben kendımı guclu hıssetıgm ilk anda cekıp gideyim diyorum

dün bunun meyvelerını biraz aldım aslında,dedım ya o konustu ben dınledım sonuna kadar,sonra susunca cok sakın bi ses tonuyla anlattım yasadıklarımı hissettiklerimi oda dınledı,konusmalar uzun neyse sonunda bak demekkı sen konusunca dinleyebiliyorum dimii dedi ama ekledı arkadasa eve birini çağırmaya hayır:)

ezmek olayı şöyle,diyelımkı kavgalıyız o bana sırnaşıyo ben ya bagırıyorum ya kovuyorum ozaman başlıyo ya sen ne bıcım kadınsın sana yaranılmaz,ınsan biraz akıllı olur,ruh hastasıyla bile bile evlendım,sen birşeyide başar şöyle böyle..yaralayıcı oluyo gerçekten..
geçen kızdım mesela gittim salona puzzle vardı onu yapıyodum geçmış karşıma bak bakk sankı zeka varda oturmuş onla ugraşıyo dedı sırıtarak,bazende yarısma ızlerken işte ya sen bunu biliyo olsan ne olacak,önce koca idare etmeyi bil diyo..gerçi bunlar aramız bozukken ve ya o sinirliyken yada ben kızgınsam ve onun sırnaşmalarına tepkı verıyosam oluyo.
normal şartlarda,yukarıya resim çizip yollasam rabbim ancak bukadarını yollayabılrıdı bana,seın dışında biri ile evlenmeyi hiç düşünmedim,makyajda yapma giyinmede çuvalla ol sen benım için teksın,allah sana saglık sıhhat versın,sen nefes almazsan bende alamam,yaşayamam zaten evlenememde kim alırda ugrasır benım gibi huysuzu...böyle konusmalarr..dengesızlık diz boyu:)

eslerimizin huylari o kadar cok benziyor ki birbirine...

ilk baslarda benim esimde benzer sekilde davrandi...hem eski sevgilisi aldatmisti o bana bunu acik acik söylemesede...hem hic beklemedigi yegeni evli oldugu halde kacti gitti baska adamla...bunun ceremesinide ben cektim tipki sen gibi...ama sana tavsiyem bu konuda biraz sabretmen bunun icin yuvani yikmaman...bi zaman sonra degisiyor...

aslında şuda var,biz hep o bizim sevdıgımız adam ne olcakkı onun dedıgı olsun diye fedakarlık yapa yapa bu tavızlerle geldık bugünlere
gerçi ben çok cazgırlıkta yaptım kapılardan kovdum yüzükleri attım 1 hafta konusmadım vs vs. ama bıyerden sonra kısmet işte.
bide benımkarsımdakı cok baskın bi karakter muhtemelen senın eşinde öyle.ben yine dirayetli görüyorum kendımı,belkı bıraz daha zayıf bı karakter olsam posamı çıkartabılırdi..
ama sana tavsıyem arkadasım,iş bulup çalışma ımkanın varsa bunu yap.çünkü ben evde huzursuz olsam yada bana kendımı kıymetsız hissettirese buraya geldıgımde rahatlıyorum.ınsanlara yardım edıp bişeyleri yaptıkca vede övgü aldıkca kendıme gelıyorum.özgüvenıme bişey olmuyo.tabı bu sosyal boyut.özel hayatta özgüvewnımı sıfırlamaya calısan bi kocam var..

Ben daha çok bu sebepten gitmeye başlamıştım psikoloğa.Sosyal fobi,panik atak vs...
Ancak psikolog baktı nişanlımla sorunlarım var,bu konu üzerinde yoğunlaşmaya başladı,diğeri unutuldu gitti.Evlendikten sonra gittim psikiyatriste,2 kere.Ondada eşimin böyle alaycı tavrını görünce gitmedim.Aile danışmanımız ücretsizdi,çokta tatlı bir kadın.Uzak olmasına rağmen ona gittim.Çalışamamla alakalı.Herkes üstüme geliyor çünkü.Beni anlayan birinin olması rahatlattı beni.Oda dedi iyi bir psikiyatristle birlikte bana gelmeyede devam et dedi.Oda öylece kaldı...

Sonra sonra düşündükçe aklıma geliyor neden böyle olduğum.Tamam öncedende çekimser,utangaç biriydim ama,okul bittikten sonra herkes çalış derken o çalışmayacaksın diye kavga çıkarıyordu.Bi işe girsem sürekli arıyor,açmayınca kıyamet kopuyordu.Onun haricinde akraba ziyaretine gideceğimiz zaman bile kavga ediyorduk.2 dakika mesaja geç cevap versem aldatıyormuşum gibi saçma sapan şeyler söylüyordu.
Şimdi tek başıma dışarı bile çıkamıyorum mecbur kalmadıkça...

Neyse,konu amacını aşmasın :))

AHH AHH HANGİMİZİN KOCASI DÖRT DÖRTLÜK..KİMİMİZ FAZLA İLGİDEN SIKILIRIZ..KİMİMİZ İLGİSİZLİKTEN..GEÇMİŞE TAKILIP GEÇMİŞLE YAŞAYAN HANIMLAR GEÇMİŞE TAKILMAYIN..
SİLKELENİN KENDİNE GELİN VE BAŞTAN YENİ BAŞTAN BAŞLAYIN YAŞAMAYA NEFES ALMAYA..

NE OLURSA OLSUN NEŞENİZİ KAYBETMEYİN..BİZ GÜÇLÜ VARLIKLARIZ VE HERŞEYİ ÇÖZÜP HALLEDEBİLİRİZ..ÖLÜMDEN BAŞKA HERŞEYE ÇARE VAR..UMARIM BU BİRAZ TESELLİ OLUR SİZE..

İLGİYİ SEVMEYEN ERKEK VE KADIN YOKTUR..AMA BİR GERÇEK VARKİ KİMSE FAZLA İLGİYİ YADA HERGÜN ŞAPUR ŞUPUR DURUMLARINI SEVMEZ..KOCALARIMIZ İHMAL ETMEYELİM..SEVGİMİZDE ALAKAMIZDA CİMRİLİK YAPMAYALIM..BEN EMİNİM BU ŞEKİLDE YAPARSAK KAZANAN TARAFIN BİZ OLACAĞIMIZA..

UMARIM SORUNLU EVLİLİĞİ OLAN ARKADAŞLARIMDA EN KISA ZAMANDA ÇÖZERLER..VE MUTLU HUZURLU BİR EVLİLİKLERİ OLUR..ASLINDA DÜŞÜNÜLÜRSE BUNLARI BAŞARMAK ÇOKTA ZOR DEĞİL..YETERKİ ROTAYI DOĞRU BELİRLEYELİM..

CANLARIM BENİ MESAİ BİTTİ ÇIKIYORUM..SİZE İYİ SOHBETLER ,BU GECE DÜNKÜ GİBİ YİNE KOCALARA TRİP ATMAK SURAT ASMAK YOK OK..

VALLA BEN BU KONUDA KARARLIYIM KIZLAR :KK1:

ÖPÜYORUM SİZİ HOŞÇAKALIN En Büyük KK

arkadasım bak sakın sakın bunu yapma.sadece ben ben ben deme.ben şuan senın eşinin yerinde olan kişiyim aynı şeyler bana yapılıyo
ve inan onun haberı olmasa bıle içten içe ciddi ciddi onu bırakmayı düşünüyorum çünkü bunalıyorum bıkıyorum soguyorum lanet edıyorum..ve ben bayanım bayan için daha cesaret gerektıren bi iş
erkek için bukadar zor olmayabılır.oyuzden aman dıkkat dıyorum herşeyden önce karşındakının insanlıgına saygı duy,onun ihtiyacları oldugunu,baskalarıyla görüşüyo olması senden vazgectıgı anlamına gelmedıgını kavra.inan sana baglanıp evlılıgıne sahıp cıkmazsa hersey yoluna girmezse ben bişey bilmiorum.
şuan sana bu dedıklerimi eşim bana yapsa yuvama kocama oyle bı sahıp cıkarımkı ama bak ben kendımı guclu hıssetıgm ilk anda cekıp gideyim diyorum

haklısın arkadaşım bende anladım bunu,tabı kendısı yenı soyledı bunları bana baştan anlatmadı.. ozamanlar ben çok bocalamıştım evın tek kızıydım ve en küçüğüydüm annemin göz bebeği yanı ben evlendim yeğenim oldu ve bana olan ilgi sıfır oldu,eşimde soğuk davranınca çok bocaladım işte...şimdi olsa umrumda olmaz ama ozamanlar yarım saat bıle geç gelse olaydı benım için..

oda gizli gizli kız arkadaş edinceğine keşke arkadaşlarını arayıp onlarla konuşsaydı keşke oda burda hatalı bende çok sıkılıyorum şimdi ama gidip erkek arkadaş edinip gizli gizli konuşmuyorum..oda ayrı bi tuhaf işte naparsın öyle böyle 2çocukla yaşıyoruz....

dünkü yazışmalardan ve benım attıgım mesajlardan sonra tahmın edersınız kı gecemız guzel gectı hatta o kadar guzeldı ki bayramda tatile gitmeyi bile kabul etti yani :KK70::KK70:

işte benim konum. şu işveli cilveli dayak nasıl oluyor birileri banada ögretsin lütfen. ama bu gece yazılanların hepsini yapıcam inşl. işe yarar. bu kocaları yola getirmek çok zor çoook...

amanıın sabah çıktım şimdi kaç sayfa ilerlemiş ..kadınlar susuuuuun kadınlar susssuuun (bkz:eek:kan bayülgen):84::84::84::84:KK1::KK1:

kız garden çok tatlısın ha
ilk kez konuşucağın birine hemen meraba diyosun sanki özel bir sektörde cevap veriyor gibi hınzır (şaka yapıyorum ha alınmazsın umarım):KK34:

işte benim konum. şu işveli cilveli dayak nasıl oluyor birileri banada ögretsin lütfen. ama bu gece yazılanların hepsini yapıcam inşl. işe yarar. bu kocaları yola getirmek çok zor çoook...

X