Kocalara işveli cilveli dayak :)

akşam millet kocasıyla agani nigiyi yaptı..tamam iş bitti :KK1: :KK1: :KK1:

bunun içinmiydi herşey...

neoldu bizim planlarımız..silahlarımız taktiklerimiz..hani adamlar ağzımın içine bakacaktı bööleeee
her dediğimizi yaptıracaktık...
avucumuzun içine alacaktık...
o işi görene kadarmıydı lenn :KK52: :KK52: :KK52:

ama hergün hergün olmaz canım..
hele bi bu yaptıklarımızın karşılığını bi alalım...:KK47:

su ara biraz yogunuz türkiyeden misafirlerimiz var sadece kosusturma icersindeyim...bir oraya bir oraya...sabah da erken kalkmak zorundayim malesef...

o kadar güzel anlatmissinki yasadiklarimi düsündüklerimi...kendimi tutamadim icim dolup dolup geldi....eski günler gecti gözlerimin önünden...

ben bu olayi hala atlatamadim sanirim...huyum kurusun...cok fazla kafama takiyorum herseyi....

Lal,

2 yıl önce öyle zor şeyler yaşamıştım ki hayat bitmişti benim için. Eşimi gözüm görmüyordu nefret ediyordum. Görmek dahi istemiyordum onu. Ne aile olduğumuzu kabullenebilmişti nede benim eski sevdiğim adamdı. Sorumsuzdu, sevmiyordu beni eskisi gibi. Bende bıkmıştım, çabalamıyordum artık. Bir gün eski fotoğraflarımıza bakarken artık mutlu olamadığımı hissetmiştim. Hamileydim ve eşimi terk etmeye karar vermiştim. Herşeyimi hazırladım ona nefretimi anlatan bir ayzı da yazdım. Ve gelemsini bekledim gitmek için. Çünkü zorlanıyordum ve aslında özlüyuordum da onu. Yanımdayken bile eskisi gibi sarılamadığım için özlüyordum. Eşim yazdıklarımı okuyordu. Bende son kalan eşyalarımı alıoyordum. Kolumdan tuttu öyle bir sarılıp ağlamıştık ki öyle çok seviyorduk ki aslında birbirimizi yalvarıyordu bana bunaldım aşkım nolur üstüme gelme yaşayamıyorum nefes alamıyorum toparlanıcam seni daha çok mutlu edicem ama zaman ver dedi. üstüme gelme, kızma,küsme. Sadece sev ve bekle dedi bana. Sabrım taşmıştı aslında ama gidemiyordum da. Eşime sonra daha farklı yaklaşmaya başladım bunalımda ki bir insana nasıl davranırsın?Öyle davrandım. Anlayışlı,sabırlı ve sevgi dolu. Herşey kabulumdu bir süre. Öyle çok hissettiriyordum ki sevgimi ona onunda öyle çok ihtiyacı varmış ki buna. Şuan rabbime şükürler olsun çok mutluyuz. Her zaman bir zorluk yaşarsın sabretmektir önemli olan. Ve empati kurmaya çalış. Benden tavsiyeler
:KK14:

ama hergün hergün olmaz canım..
hele bi bu yaptıklarımızın karşılığını bi alalım...:KK47:

neoldu bizim planlarımız..silahlarımız taktiklerimiz..hani adamlar ağzımın içine bakacaktı bööleeee

su ara biraz yogunuz türkiyeden misafirlerimiz var sadece kosusturma icersindeyim...bir oraya bir oraya...sabah da erken kalkmak zorundayim malesef...

o kadar güzel anlatmissinki yasadiklarimi düsündüklerimi...kendimi tutamadim icim dolup dolup geldi....eski günler gecti gözlerimin önünden...

ben bu olayi hala atlatamadim sanirim...huyum kurusun...cok fazla kafama takiyorum herseyi....

Lal,

2 yıl önce öyle zor şeyler yaşamıştım ki hayat bitmişti benim için. Eşimi gözüm görmüyordu nefret ediyordum. Görmek dahi istemiyordum onu. Ne aile olduğumuzu kabullenebilmişti nede benim eski sevdiğim adamdı. Sorumsuzdu, sevmiyordu beni eskisi gibi. Bende bıkmıştım, çabalamıyordum artık. Bir gün eski fotoğraflarımıza bakarken artık mutlu olamadığımı hissetmiştim. Hamileydim ve eşimi terk etmeye karar vermiştim. Herşeyimi hazırladım ona nefretimi anlatan bir ayzı da yazdım. Ve gelemsini bekledim gitmek için. Çünkü zorlanıyordum ve aslında özlüyuordum da onu. Yanımdayken bile eskisi gibi sarılamadığım için özlüyordum. Eşim yazdıklarımı okuyordu. Bende son kalan eşyalarımı alıoyordum. Kolumdan tuttu öyle bir sarılıp ağlamıştık ki öyle çok seviyorduk ki aslında birbirimizi yalvarıyordu bana bunaldım aşkım nolur üstüme gelme yaşayamıyorum nefes alamıyorum toparlanıcam seni daha çok mutlu edicem ama zaman ver dedi. üstüme gelme, kızma,küsme. Sadece sev ve bekle dedi bana. Sabrım taşmıştı aslında ama gidemiyordum da. Eşime sonra daha farklı yaklaşmaya başladım bunalımda ki bir insana nasıl davranırsın?Öyle davrandım. Anlayışlı,sabırlı ve sevgi dolu. Herşey kabulumdu bir süre. Öyle çok hissettiriyordum ki sevgimi ona onunda öyle çok ihtiyacı varmış ki buna. Şuan rabbime şükürler olsun çok mutluyuz. Her zaman bir zorluk yaşarsın sabretmektir önemli olan. Ve empati kurmaya çalış. Benden tavsiyeler

aynı mesajlar tekrar tekrar mı yazılmış yoksa sayfamı hata verdi.. yoksa bende mi bi sorun var :KK52:

Lal,

herkesin bir hikayesi var iste...ne mutlu ki size dogru yolu bulmussunuz...esin birak kendine sana dahi itiraf etmis yanlis yolda oldugunu...benim esim bunu cok nadiren yapiyor...örnegin hakaret bazinda birsey söylüyor sonra özür diliyor bir daha yapmayacagini söylüyor ama kendini engelleyip sözünde durmuyor...

umarim bizde dogru yolu buluruz...

Allahim sizi korusun insallah...:nazar::nazar::nazar:

herkesin bir hikayesi var iste...ne mutlu ki size dogru yolu bulmussunuz...esin birak kendine sana dahi itiraf etmis yanlis yolda oldugunu...benim esim bunu cok nadiren yapiyor...örnegin hakaret bazinda birsey söylüyor sonra özür diliyor bir daha yapmayacagini söylüyor ama kendini engelleyip sözünde durmuyor...

umarim bizde dogru yolu buluruz...

Allahim sizi korusun insallah...:nazar::nazar::nazar:

İnşallah Lal, aslında sende çabala. Yanlış yapsın düzeltmeye bak geçecek emin ol geçecek cnm

başka taktik çıkmadı ki ama..
yani benim bugün uyguladığım taktik fazla üstüne gitmeme taktiğiydi...
sadece 1 tane mesaj attım o da normal bi mesajdı....
ilerleyen günlerde bişeyler yapmayı planlıyorum....
şimdi bi unutsun ki yapınca sürpriz olsun..

kızlar varmı kocalarına mesaj çeken..bugün ne yaptınız yada yapıyoruz :KK1:

Mesaj çekmedim,konuştuk telefonda,birbirimizi çok sevdiğimizi söyleyip kapattık :KK69:

BAKIN HATUNLAR CIVIMAYIN YAAA..Bİ CIVIMAYIN..YAVAŞ YAVAŞ EMİN ADIMLARLA RUHUNA GİRCEZ ADAMIN LANN..

avucumuzun içine alcaz..akıllı kadınlar böyle yapar..iki yatmayla iki sevişmeyle avuç içine girecek varlıklar olsaydı bunlar bütün kadınlar mutlu olurdu...demekki erkeğe giden yol yatak değil...

yatak , yemeğin arkasında tatlı yemek gibi bişey onlara göre..

adamlar huzur arıyorlar...sevgi arıyorlar..tabi sekste...

ama sırayla dimi yani..

Kesinlikle haklısın..Herşey gerçekten seks değil..Akıllı kadın kocasını nasıl elinde tutacağını bilmeli..Bazen öyle şeyler duyuyorum ki,kocam şöyle böyle diye çok şaşırıyorum.Evet kocalar öyle olabilir,ama inanın değiştirmek bizim elimizde.Biz kadınların istediğimiz zaman yapayacağımız şey yok kesinlikle.....

Herşey illaki oraya çıkmamalı,ilişkide sonlanacak diye bir kaide yok...İlk evlendiğimiz zaman vajinusmus sorunu yaşadım,yaşayanlar bilir ne kadar can sıkıcı birşey.Özgüveni yerle bir oluyor insanın.Ama ben o haldeyken bile,eşimin yüreği hoplardı.Adam yine ağzımın içine bakardı,şimdi de hala öyle :nazar: Herşey o noktada bitmez.

Bizim onları öyle hale getirmemiz lazım ki,adamı kapıdan uğurlarken akşam eve geleceği anı iple çekmeli.Huzur,sevgi dolu bir ortama kim koşa koşa ulaşmak istemez ki.Bunu başarabilmek işin püf noktası.. Ve ben bunu gerçekten başardım :nazar: Yapmacık davranmadım,öyle çok özel taktikte geliştirmedim.Kendim oldum.Adam cazgırlığımı da gördü,huysuzluğumu da her türlü halimi de..Hayır demesini bilmek gerek bazı yerlerde..Onun hatrı bunun lafı şunun şusu deyip taviz vermeyin kendinizden..

Azcık kaynaşalım mı :KK9:

Kısa künye okuyalım kızlar :KK9: Daha faydalı olabilir..

Yaş, Evlilik süresi, Çiftlerin burçları, Ev hanımı / Çalışıyor vs.

Taktikler de ona göre olur belki , ne bileyim :KK9:

Ben 24,eşim 26 yaşında.İkimizde aslan burcuyuz.Ev hanımıyım :KK6:

kızlar benim tek derdim.benim şu kocam suratımı asık gördüğünde insan gibiiiiii neyin var hayatım neden surat asıyorsun desin.bi ilgilensin istiyorum her zaman güler yüzlüyüm ona karşı bazen bişeye kızıyorum o kendine göre yorumluyor bana sorma gereği duymuyor yaw bi kerede neyin var canım deseeeee ne olacak sanki

Canım,eşinin tüm isteklerini karşıla.En güzel yemekleri koy önüne,evin her zaman tertemiz olsun.Bakımında kusursuz ol...Fakat hep bir mahzun halde ol.Afedersin yatakta da öyle ol;adama hayır deme,ama karşılık verme,o devam etsin,anlamışsındır :KK34: Dal git bir yerlere,konuşuyor mu konuşsun dinliyor gibi yap,ama dal ki aklının orda olmadığını anlasın... Biir süre sonra bakacak ki,bana hayır demiyor,evle ilgili bir sorun yok herşey normal,ama eşimin bir sıkıntısı var,neşeli değil diye dank edecek..Sıkıntını muhakkak sormaya başlayacaktır canım...

Günaydın kızlar,
Ben geldim. Dün adamı o kadar kışkırtırsam tabii akşamı zor eder. Akşam yemeğini yerken daha hadi çocuklar yemekten sonra duş alıp yatın der demez kızım baba saat daha 7.30 dedi tamam kızım işte yatana kadar 8.830 olur benim uykum geldi dedi. Bak annenizinde uykusu gelmiş gözleri kapanıyor demez mi :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: Adam çocukların yatmasını zor bekledi vallahi sonrası malum zaten tahmin edersiniz. :KK9::KK9::KK9::KK9:

Bu arada öyle uyumlu öyle sakindiki eşim tahmin bile edemezsiniz kedi gibi uysaldı. Seni çok seviyorum seninle çok mutlu ve huzurluyum dedi.

Maşaallah çok sevindim :21:

Ben 30 o 31 yaşında 20 günlül evliyiz.Bilişim sektöründe çalışıyorum,4 yıldır birlikteyiz.Hem canyoldaşım hem annem babam...Hem en yakın arkadaşım.Ondan başka kimseye çok ihtiyaç duymam aslında.Her kararı beraber alırız.Evlenesiye kadar onun olmadığıu yerde nefes alamazdım.Balayımızda süperdi.Ama son günlerde herkesden yabancı bana.Dün gece ilk kez hatamıydı bu evlilik dedim.Umarım çabuk geçer.BEn yengeç o akrep buarada.

Çok daha yeni evlisiniz.Boşanmayı düşündüğün zamanlar bile olacak.Sebepsiz ağlamalar falan.Hatırlıyorum da yeni evliyken,gecenin bir yarısı babamın hıçkıra hıçkıra ağladığı sarıldığımız o an aklıma geldi diye,deli gibi ağlamıştım,ailemi özledim diye...

Hepsi geçici bunların canım..Tartışmalarınız da olacak muhakkak,tartışın sonuna kadar ama saygıyı kaybetmeyin sakın.Alışma süreci tüm bunlar.Allah hayırlı geçim versin:KK16:

ERKEĞİ YOLA GETİRME DERSLERİ :) (Yayınlandı mı bilmiyorum ama biraz da işvesiz cilvesiz yöntemler sunalım :KK1:)

Bir dediğinizi iki etmeyen, itaatkâr bir kocanız mı olsun istiyorsunuz? İşte Tempo’dan ABD’li Amy Sutherland’in 4 adımda başarıya ulaşan yöntemi

Evin orasına burasına dağılmış kirli çamaşırlardan... Bir omlet uğruna muharebe alanına çevrilmiş mutfak manzaralarından... Randevu yerine sanki Yemen’den geliyormuşçasına geç kalmalardan... Anahtardan dosyaya, tıraş losyonundan cep telefonuna kadar ne kaybedilse, sizi sorumlu tutan tavırlardan... Uzun lafın kısası, tertipten, düzenden nasibini almamış, dağınık, aklı bir karış havada kocanızdan yorulup, sıkılıp, usandıysanız... “Bir mucize formül bulsam da şunu şöyle bir yeniden yaratsam.” diyenlerin imdadına yetişen bir kitap ABD’de piyasaya çıktı.

Tipik şikâyetler
Kitabın yazarı, ABD’li gazeteci Amy Sutherland, ne bir ilişki uzmanı ne de evlilik danışmanı. Kendisinin, “Savsak kocanızı nasıl hayallerinizdeki ideal eşe dönüştürürsünüz?” tarzında, bir çeşit Güzin Abla haline geliş macerası hem komik hem ilginç. Amy’nin 12 yıllık evlilik geçmişlerine rağmen hâlâ âşık olduğu kocası Scott, pek çok hemcinsi gibi unutkan, dalgın, ihmalkâr, her yere geç kalmayı seven, kararsız ve değişken bir mizaca sahipti. Amy de kimi zaman homurdanarak, bağırıp azarlayarak kendince bir yol tutturdu. Ancak bütün bu serzenişleri işe yaramadı. Evlilik danışmanı da derdine çare olmadı.

Tam umudunu kesmişken
Meseleyi çözmekten umudunu kesen Amy’nin hayatı ve erkeklere bakış açısı, konuyla son derece alakasız bir proje sayesinde değişti. O dönemde egzotik hayvan eğitmenleri hakkında yazması gereken bir kitap vardı. Bu nedenle hayvanların yaşadıkları değişimi anlamak amacıyla Kaliforniya’ya gidip gelmeye başladı. Bu eğitimler sonucunda, sırtlanlar bir emirle tek ayakları üzerinde dönüşler yapıyor, pumalar tırnaklarını kestirmek için pençelerini uzatıyor, denizaslanları burunlarının ucunda top oynatıyor, babunlar kaykay kullanıyordu. Amy uzun eğitim süreçlerini izlerken, kafasında sihirli bir ampul yandı. Yırtıcı, egzotik yaratıklar bütün bu imkânsız hareketleri, davranış biçimlerini yapabiliyorlarsa; bu tekniklerin, evdeki bambaşka bir tür üzerinde de olumlu sonuçlar verebileceğini düşündü. Acı ama gerçek... Bu farklı tür, inatçı ama sevimli kocası Scott’tan başkası değildi.

Film teklifleri aldı
Amy Sutherland, bu garip deneyini ve kendince elde ettiği başarıyı ilk olarak 2006’da, The New York Times gazetesinde kısa bir makale olarak yayımladı. Makalesi o yılın, elektronik postayla en çok gönderilen hikâyesi seçildi. NBC’nin ünlü ‘The Today Show’una konuk oldu. Hollywood’dan film teklifleri aldı, hatta bir tanesini kabul etti. Son olarak Şubat 2008’de ‘Shamu Bana Hayat, Aşk ve Evlilik Hakkında Ne Öğretti? Hayvanlardan ve Eğitmenlerinden İnsanlar İçin Dersler’ adlı kitabı piyasaya çıktı.

Koca eğitiminin temel kuralları ◦Olumlu davranışı takdir ettiğinizi belli edin. Kirli sepetine bir tek çorap bile atsa teşekkür edin.
◦Hoşunuza giden bir şey yaptığında bir öpücükle, sevdiği bir yemekle, vs. ödüllendirin.
◦Unutmayın! Tepkinin iyisi de kötüsü de davranışı körükler.
◦Hoşunuza gitmeyen tavırları sabırla görmezden gelin.
◦Sakın boşu boşuna dırdır etmeyin! İşe yaramaz.
◦Azarlamak, bağırmak sadece erkeğin sıkıcı huylarını müzminleştirmeye yarar.
◦Etrafa atılmış kirli çamaşır sadece kirli çamaşırdır. Kişisel olarak algılamayın!
◦Kocanızı sizden çok farklı, bambaşka bir tür gibi kabullenin. Böylece objektif olabilirsiniz.
◦Hatayı kendinizde de arayın. İşe yaramayan stratejileri değiştirin.
◦İlgisini başka yöne çekin. Örneğin, mutfakta dolaşmaması için salona cips ve bira hazırlayın.

Ders 1: Yaklaştır
Amy’nin egzotik hayvan eğitmenlerinden öğrendiği temel ders, beğendiği davranışı ödüllendirmek, beğenmediğini ise görmezden gelmekti. Dırdır etmek, azarlamak söz konusu değildi. Kaliforniya’dan Maine’deki sıcak ama dağınık yuvalarına döndüğünde, Amy, Scott’a tamamen farklı davranmaya başladı. Örneğin, Scott çamaşır sepetine kirli tişört mü attı, hemen teşekkür etti. İkinci kirli çamaşır için öpücükle ödüllendirdi. Bu arada yatak odasının yerinde duran kirli yığınının üstünden, tek bir ters laf bile etmeden usulca geçip gitti. Zamanla fark etti ki Scott, Amy tarafından takdir edilmenin keyfini çıkarırken etraftaki kirli yığınları da küçülmeye başladı. Bu yöntemin adı ‘yaklaştırma’ydı.

Ders 2: Sabret
Eğitmenin beğenmediği davranışlara en ufak bir tepki vermemesinin adı ise ‘en az güçlendirici sendrom’. Zira pozitif ya da negatif herhangi bir tepki, davranışı körüklemekten başka bir işe yaramaz. Oysa hiçbir tepki verilmediğinde, o davranış biçimi zamanla yok oluyordu. İşte bu nedenle Amy kendini çok zor tutsa da hoşuna gitmeyen tavırlara kayıtsız kalmaya karar verdi.

Ders 3: İmkânsız kıl
Uyguladığı üçüncü teknik ‘uyuşmaz davranış’ kavramıydı. Bu yöntem, dikkati başka bir noktaya çekerek, istenmeyen davranışın yapılmasını engellemeye, mümkünse imkânsız kılmaya yönelikti. Amy bu tekniği kendisi yemek pişirirken Scott’ı mutfaktan uzak tutabilmek için kullandı. Ayağının altında dolaşmaması için salonun uzak bir köşesine bir çanak cips ve salsa sos koydu, parlak fikri tabii ki işe yaradı.

Ders 4: Kişisel alma
Dördüncü kural ise hataları asla kişisel olarak ele almamaktı. Eskiden Scott’ın münasebetsiz tavırlarını hakaret gibi ya da değer görmediğinin işareti olarak algılayan Amy, buna da son verdi. Eğitmenlerin mottosunu benimsedi: ‘Hata hiçbir zaman hayvanda değildir.’ Böylece kendi tepkilerini ve yanlışlarını da tahlil etmeyi öğrendi. Scott’ın kimi içgüdüsel tavırlarının köklü ve değişmez olduğunu kabullendi. Artık eskiye oranla, sivri uçları biraz daha yontulmuş bir kocası ve daha hoşnut olduğu bir evliliği vardı. Üstelik bu durumu anlayan kocası, üzerinde böyle bir teknik uygulanmasından hiç gocunmadığı gibi, taktiği kapıp Amy üzerinde denemeye başlamıştı.

şöyle birşey yaptım bugün
A4 kağıdın üzerine el yazımla onu sevdiğimi kocaman harflerle yazıp kargoyla işyerine yolladım :-))
yarın alır eminim çok mutlu olacak ve şaşıracak bakalım karşılığı ne olacak kızlar:KK54::KK54::KK54:

X