Kocaeli üniversitesi tüp bebek

Colorfulforblack

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2017
48
25
34
Merhaba arkadaşlar ben bu ayın somunda tedavi için gideceğim ilaçlarımı yazdılar Kocaeli üniversitesinde . İlaçlarım şu şekilde
Gonal f 450 ıu 10 paket
Meriofert 150 ıu 30 paket
Ovitrelle 1 paket
Cetrodite 1 paket
Biz bir kaç eczane gezdik ancak 4500 ünite tedavi karşılandığı için ya tek gonal girebiliyorlar yada meriofert. Yada 8 tane gonal 6 tane meriofert şeklinde giriş yapabiliyorlar. Daha doğrusu 4500 ünite olucak şekilde ilaç ayarlaması yapabiliyorlar.sistem 4500 üniten fazla ilaç girilemeyeceği uyarısını veriyor. Ben şimdi ilaçların hangilerini almam gerektiğini bilemedim. Gonal f daha pahalı bir ilaç 1700 TL gibi bir fiyatı var. 10 tane aldığımda ve devlet bir kısmını karşıladığında sadece gonal için 5-6 bin TL gibi ek ücret ödeyeceğim. Meriofertin ise 330 TL gibi bir fiyatı var.Sadece 30 paket meriofert alsam 2-3 bin gibi bir fiyat ödeyeceğim. İkisini birlikte kullanmam gerekiyorsa da 4500 ünite olcak şekliyle kaçar tane hangisinden almam gerektiği konusu biraz karıştı. Bu konuda bana bilgilendirme yapabilir misiniz? Üniversitede hemşire ısrarla raporumun bu ilaçları karşıladığını söyledi anca 4500 üniteden fazla girilmiyor yani. Benzer durumlar yaşayanlar oldu mu ne yapmam gerekiyor.

Merhaba ilaçlarınızı aldınız mı bilmiyorum ama raporun hepsini karşılaması lazım. Rapora dozları yanlış yazmış olabilirler.

Merhaba ilaçlarınızı aldınız mı bilmiyorum ama raporun hepsini karşılaması lazım. Rapora dozları yanlış yazmış olabilirler.
Çok teşekkür ederim yazdığınız için sonradan öğrendim 4500 ünite olcak şekilde almam gerekiyormuş o şekilde aldım. Şimdi ki sorum da şu aslında transfer yapılmazsa devletteki hakkım gitmiş oluyor mu? Yumurta toplandı ama sağlıklı olulşmadığı için transfer yapılamadı

Benim bildiğim rapor çıkınca bir ay içinde ilaçlar alınıyor ve 6 ay içinde tedavi başlanıyor. Umuttepe'ye gidince Ercan Bey'e sorarsınız. Ya da direk Emek Hoca'yla görüşün.

Merhaba tüp bebek ilaçları zor bulunuyormuş siz kolay bulabildiniz mi acaba ? Benim en son 2020 de yumurta toplama işlemim olmustu. Tekrar deneyeceğim ama ilaç bulunmazsa diye onun endişesini yaşıyorum. Bir de yumurta toplama ücreti ne kadar olmuş bilginiz var mı?

Merhabalar şuan da cetrodite bulunmuyor. Ama onun için de tarlusal kullandırtıyorlar. Benim çok çekincem olmuştu üzülmüştüm. Ama gereği yokmuş tarlusal normal de adet söktürücü bir ilaç 25-30 TL lik bir ilaç onu yumurta çatlamaması için kullandırtıyorlar. Bir zararı yok sadece taze transferi önlüyormuş yani rahim duvarı kalınlaştırıp için iki ayTransfer için beklemek zorunda kalıyorsunuz. Rahimi hazırlamak için. Zaten donmuş embriyoların tutma olasılığı daha yüksek diye duymuştum. Onun haricinde bir sıkıntı yaşamadım ben.

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Benim rahim kalınlaşması sıkıntılı zor kalınlaşıyor zaten tarlusal yeterli olur mu acaba. 1 ay önce dış gebelik geçirdim suan dinlenmedeyim. İki ay sonra gideceğim umarım ilaç sıkıntısı çözülür . Zaten stres oluyor insan tedavi sürecinde bir de bu ilaç sıkıntısı çıkmış. Allah yardımcımız olsun. Sizin tedaviniz ne durumda

Evet çok doğru söylüyorsunuz. Tarlusal yeterli olur mu bilmiyorum ancak şuanda herkese tarlusal veriyorlar. Geçen gün gittiğimde eczanelere cetrodite gelmiş gibi bir konuşma oldu. Benim ilk tedavim başarısız yani iki yumurta toplandı. Bir tanesi boş çıktı diğeri döllendi. 4. Gün 8 hücreli olduğunu söylediler. 5. Gün yaşasaydı dondurcaktık ama malesef olmadı. Şimdi reglimi bekliyorum. Tekrar başlayacağım. Kontrole gittiğimde hocam biosteron ve saizen verdi tedaviye kadar bunları kullan dedi. Şuan reglimi bekliyorum.

Ben Şubatta toplama Ağustosta da transfer yaptırdım. İlaçları zor buldum. Raporum olmasına rağmen tek tek eczanelerden topladım. Hatta üç ilden topladım. Şu an elimde 3 tane Gonal F, 2 tane Meriofert 75, 2 tane Cetrodite, 1 tane Gonapeptyl var. İhtiyacı olanlarla görüşebiliriz.

Anladım çok geçmiş olsun Rabbim daha fazla uğraştırmadan nasip etsin yüzünüzü güldürsün inşallah.

Çok teşekkür ederim inşallahh Allah sizin de gönlünüze göre versin. İşimizi kolaylaştırsın inşallah. Sizin de amh düşük mü
Bende sorun pko . Tek tüpüm de çok az geçiş vardı sağlam olan tüpümde dış gebelik olunca o alındı. Şimdi tek çarem tüp bebek kaldı. Daha önce 7 denemem oldu iki kez tuttu ama düşükle sonuçlandı malesef. Kilo verdim emek hocayla görüştüm aşılama deneyebilir miyiz diye olur dedi. Aşılamam pozitif oldu ama oda dış gebelik oldu malesef

Hiç sıkma canını elbet olucak. Ben bazen şöyle diyorum olup olacağı bir tane o da olur elbet. Allahtan çok iyi doktorlarımız var çok şanslıyız

Hiç sıkma canını elbet olucak. Ben bazen şöyle diyorum olup olacağı bir tane o da olur elbet. Allahtan çok iyi doktorlarımız var çok şanslıyız
Öyle tabi Allah razı olsun onlardan Emek hocadan çok memnunum her zaman ilgilendi çoğu zaman kendisi muayene etti normalde aşılama yapmıyor kendisi sanırım aşılamamı bile o yapmıştı. Bende hakkı çok. Ama olmayınca olmuyor işte. Biz elimizden geleni yapıyoruz takdir Allah’ın sabrediyoruz napalım

bende aynı durumdayım hazıranda dıs gebeleık gecırdım canım..
kasım gıbı tup bebek dusunuyoruz... ıstanbuldayım

bende aynı durumdayım hazıranda dıs gebeleık gecırdım canım..
kasım gıbı tup bebek dusunuyoruz... ıstanbuldayım

Çok geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmadın . Ameliyat oldunuz mu ? Doktorunuz mu kasıma kadar bekletti kendiniz mi öyle düşünüyorsunuz? Umuttepe de mi tedavi görüyorsunuz siz de?

Çok geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmadın . Ameliyat oldunuz mu ? Doktorunuz mu kasıma kadar bekletti kendiniz mi öyle düşünüyorsunuz? Umuttepe de mi tedavi görüyorsunuz siz de?
Ameliyat olmadım kuzum .iğne ile düşürüldü..
Sanada çok geçmiş olsun..
Yok ben Kasım'da başlamak istedim.
Üç ay korunduk.
Aminnnn bir daha yaşatmasın Allah'ım

Ameliyat olmadım kuzum .iğne ile düşürüldü..
Sanada çok geçmiş olsun..
Yok ben Kasım'da başlamak istedim.
Üç ay korunduk.
Aminnnn bir daha yaşatmasın Allah'ım

Benim laparoskopi ile olacaktı ama açık ameliyata dönmüşler çok zor günlerdi . Siz iğne ile kurtulabilmişsiniz ne güzel. Rabbim yüzümüzü güldürsün daha fazla uğraştırmadan bizlere de nasip etsin inşallah

Aminnn
Çok küçüktü..
4.5 haftalık.
Çok sağol canım sana da çok geçmiş olsun.
İnşallah Rabbim sanada en kısa zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat versin yaşadıklarıni unutursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…