Klomen kullanıp hamile kalanlar ya da kullanmaya devam edenler

bak canım yumurta milimi yok çatlatma iğnesi bunları ne kadar kafana takarsan o kadar zor geçiyor herşey. Klomen kullandığım ilk ay hamile kaldım hemde ne çatlatma iğnesi nede kontrol hiç biri olmadı. umarım kısa sürer seninde hiç düşünme olur mu?
Ben hiç beklemiyordum şok oldum :KK66:
Olur Allahın izniyle herşeyin zamanı var işte ..

bende bu klomen kullandım dr nin dediği günlerde çalıştık sonra eşimle bozuştuk çalışmadım:KK1:
bu ay için tabiki umudum yok inşallah senin gibi ummadığım anda hamiş kalırım..tebrik ederim cnm

bende klomen kullanıp hamile kaldım. ben hipotiroidi olduğum için ilaçsız adet bile göremiyordum 1 sene doktor doktor gezdim.Allah kimseye yaşatmasın. klomeni ilk ay günde 2 tane kullandım 1 tane bile yumurtam oluşmadı. sonra doktor duphaston yazdı adet olunca gel bu ay yumurta yok dedi. 2. ay günde 3 tane klomen kullandım ve çok şükür yumurtam oldu 16. gün kontrolde kendiliğinden çatladığını gördük. ve o ay hamile kaldım. şuan 4 aylık hamileyim çok şükür zor dönemleri atlattım. klomen bende kist falan yapmadı duphaston da ilk ay içmiştim o da işe yaradı diye düşünüyorum. sabırlı olmak lazım çok zor biliyorum ama Allah yardımcınız olsun.

duphaston ne ilacı klomenlemi kullanılıyo bana dr böyle bişey vermedii..:26:

kızlar selam.
ben bugünden itibaren başlayacağım klomen kullanmaya.
7 ay önce 3 aylık bebeğimin gelişememesi sonucu kürtaj oldum.
doktorum bana bu ay adetinin 3.günü gel yumurtlamana bakalım dedi.bugün gittim vajinal ult.dan bakacağını zannettim ama normal ult.dan baktı ve sana ilaç vereceğim kullan haftaya perşembe gel dedi.bi problemimin olup olmadığını sordum yok sadece daha hızlı gebe kalman için veriyorum dedi.
bu arada 11 aylık evliyim.kafam allak bullak neden bişey yokken ve yumurtlamama bakmamışken klomen verdi bana?

kızlar selam.
ben bugünden itibaren başlayacağım klomen kullanmaya.
7 ay önce 3 aylık bebeğimin gelişememesi sonucu kürtaj oldum.
doktorum bana bu ay adetinin 3.günü gel yumurtlamana bakalım dedi.bugün gittim vajinal ult.dan bakacağını zannettim ama normal ult.dan baktı ve sana ilaç vereceğim kullan haftaya perşembe gel dedi.bi problemimin olup olmadığını sordum yok sadece daha hızlı gebe kalman için veriyorum dedi.
bu arada 11 aylık evliyim.kafam allak bullak neden bişey yokken ve yumurtlamama bakmamışken klomen verdi bana?

cnm öncelikle geçmiş olsun..umarım kısa sürede tekrar kavuşursun bebişine...
klomen yumurta geliştirici cnm yani doktor sağlam olsun diye klomen ile yumurtalarının daha da gelişmesini sağlamak için vermiştir.bende kullandım geçen ay...klomenle yumurtaların gelişecek kontrolde bakıcak boyutlarına ayrıca yumurta için alttan bakmaya gerek yok ki karından usg yeterli bende..

hanimlar birsey sorucam..ben bu ay klomen kullandim....bugun regl olmadim,test yaptim negativ cikti...ama bu reglin gelmemesi niye oldu ki...klomen kullaninca ragl gecikmesi yasayan varmi?
birde hic goguslerim agrimazdi,klomeni aldigimdan beri cok kotu agriyorlar...ve regl agrilarim var ama bir turlu olmuyor...hamile kalmis olma ihtimalim olsa sevinirdim...ama boyle gecikme olunca,birde reglin gelsin diye ugras dur offfff yaaa niye boyle oldu:KK59:..bir fikri olan var mi??

hanimlar birsey sorucam..ben bu ay klomen kullandim....bugun regl olmadim,test yaptim negativ cikti...ama bu reglin gelmemesi niye oldu ki...klomen kullaninca ragl gecikmesi yasayan varmi?
birde hic goguslerim agrimazdi,klomeni aldigimdan beri cok kotu agriyorlar...ve regl agrilarim var ama bir turlu olmuyor...hamile kalmis olma ihtimalim olsa sevinirdim...ama boyle gecikme olunca,birde reglin gelsin diye ugras dur offfff yaaa niye boyle oldu:KK59:..bir fikri olan var mi??

cnm bende 2 aydır klomen kullanıyorum ve adetim gecikebiliyo....ayrıca sen kanda mı baktın yoksa idrardamı?geç döllenme olmuşsa idrarda henüz çıkmayabilir..

bende aranıza yeni katıldım.merhaba bnm birtane kızım var 7 yaşında bendede hormon bozukluğu var
bende klomene yarın başlayacağım acaba gerçekten bir faydası olurmu 5 aydır uğraşıyoruz hiçbir sorunumuz yok tek sadece adet düzensizliği var
allahım herkese hayırlısıyla bebek nasip etsin....

merhaba arkadaşlar bugün katıldım aranıza.10 aydır evliyim ve artık çocuk istiyoruz.şimdiye kadar 4 doktora gittim.2 si sorun var dedi 2si hiçbir şeyin yok dedi.eşimin spermelerinin hızı düşükmüş.ama ben kendi adıma içim rahat edemiyo bi türlü.yumurta takibinizi nasıl yapıyorsunuz.her doktor yapabiliyor mu?sanırım devlet hastanelerinde böle bi imkan yok.yaşadığım yerde fazla imkana sahip diilim.napcağımı şaşırdım.doktor eşime sigarayı bırakmasını söledi ama bırakmıyo pek niyeti de yok gibi.serephone die bi ilacı tavsiye ettiler.hatta görümcem gidip almış bile.kullansam mı kullanmasam mı bilemedim.sizler ne tavsiye edersiniz?epey yazılanları okudum.bu konularda bayağı bilgilisiniz.yardımcı olursanız çok sevinirim.Allah hepimizin yardımcısı olsun.şimdiden hepinizden Allah razı olsun!!!

Arkadaşlar ben klomen kullandığım ay hamile kaldım.Darısı hepinizin başına inşallah.

merhaba arkadaşlar bnm de beta hcg testim 15.96 çıktı sizce hamilemiyim bilgilendirirseniz sevinirim.....
adetime 7 gün var daha....

merhaba arrkadaşlar benimde bu 2.ayım klomen kullanalı..geçen ay çok ümitlenmiştim acayim kasık ağrım vardı sol kasıgım birde göğüslerim çok ağrıdı öncesinde böyle bi ağrı çekmedimğim için ümitlendim ama boş çıktı..neyse benim sorum şu olcak gitmiş olduğum doktor bana hiç yumurta takibinden bahsetmedi ilacı 5.gününde 5 gün boyunca kullan dedi ilk ay olmazsa 2.ayda kullan 2.ayda olmazsa gel rahim filmi dedi..ayrrıca gebelik şansının yüksek olduğu tarihlerdende bahsetmedi okumuş olduğum yaıların çoğunda belli tarihler arası ilişki diyolar ama benim doktorum bişey demedi sanki ilacı kullan hamile kalırsın ama nasıl:KK70:

klomen ile hamile kalamayan arkadaşlar lütfen kilo yaş ve hormonlarınızı yazarmısınız

bende klomen kullandım ve diğer ay hamile kaldım fakat düştü.eğer kilo ve hormonlar normal ise eşinizde bakılmış ise sorun olmaması gerekir ben glukofaj ile 21 kg verdim ve öyle hamile kaldım

ben ilk kullandığım ay kaldım ama düştü. hormonlar çok önemli kilo çok önemli ve yaş yoksa klomen işe yarıyor hormonlar düzügün olmadan klomen kullanıyorsan kalamazsın kolayca

slm bende kullandım bu ay klomen ilk kullanışım 1 yıldır istiyoruz bizde bebek inş. olur.
kendinize iyi bakın :)

merhaba arrkadaşlar benimde bu 2.ayım klomen kullanalı..geçen ay çok ümitlenmiştim acayim kasık ağrım vardı sol kasıgım birde göğüslerim çok ağrıdı öncesinde böyle bi ağrı çekmedimğim için ümitlendim ama boş çıktı..neyse benim sorum şu olcak gitmiş olduğum doktor bana hiç yumurta takibinden bahsetmedi ilacı 5.gününde 5 gün boyunca kullan dedi ilk ay olmazsa 2.ayda kullan 2.ayda olmazsa gel rahim filmi dedi..ayrrıca gebelik şansının yüksek olduğu tarihlerdende bahsetmedi okumuş olduğum yaıların çoğunda belli tarihler arası ilişki diyolar ama benim doktorum bişey demedi sanki ilacı kullan hamile kalırsın ama nasıl:KK70:

KEŞKE YAZINIZI ÖNCEDEN GÖRMÜŞ OLSAYDIM DA BİLGİLENDİREBİLSEYDİM SİZİ Herhalde artık bahsettiğiniz tedavi döneminiz bitmiştir ve belki rahim filmini de çektirmişsinizdir...
ben hiç öyle şey duymadım yani usg takibi olmadan klomen içilmez hele kontrol olmadan 2. aya hiç başlanmaz veya 3. aya bu ilaç ya kist yaparsa ve daha da büyütürse bunlar olası yan etkiler bu nedenle klomen kullanımının 3. ve5. günlerinde ve adetin 13-14. günlerine denk gelen günlerde doktor tarafından usg takibi yapılması ve gelişip çatlamazsa çatlatmayı sağlayıcı iğne vurularak yumurtanın çatlatılması sonra da ilişki günlerinin doktor tarafından belirlenmesi çok önemli...zaten 5-6 kere kullanma hakkımız olan bu ilaç için takipsiz kontrolsüz kullanımı veren doktoru merak ettim doğrusu...internetten küçük bir araştırma yaparsanız bu ilaçla ilgili ultrasona girmeden yani yumurta takibi yapılmadan içilmesinin doğru olmadığını görürsünüz...hatta yanında çatlatma iğnesinin de gerekli görüldüğünü içeren pek çok internet sitesi var...ayrıca doktor yazıları var bununla ilgili...
Sizin şu andaki durumunuz nedir... umarım sonuç alabilmişsinizdir...

Son düzenleme:
slm bende kullandım bu ay klomen ilk kullanışım 1 yıldır istiyoruz bizde bebek inş. olur.
kendinize iyi bakın :)

merhaba ben de bu ay başlıyorum klomen ile tedaviye sizin nasıl oldu geçen ayki süreç nasıl gitti tedaviniz?
inşallah bekletmeden sonuç alırsınız...

Bayanlar,

5 gün klomen kullanımı sonrası doktorumun istediği tarihte gidip bir de çatlatma iğnesi oldum.

İğneden 35 saat sonra birlikte olmamız gerekiyordu ancak elimizde olmayan sebeplerden ötürü olamadık.

Birkaç gün de olamayacağız.

İlacın ve iğnenin etkisi sadece 35.inci saat için mi geçerli yoksa bir süre devam ediyor mu.

Bu benim için önemli görüşlerinizi paylaşmanızı istiyorum lütfen.

Bayanlar,

5 gün klomen kullanımı sonrası doktorumun istediği tarihte gidip bir de çatlatma iğnesi oldum.

İğneden 35 saat sonra birlikte olmamız gerekiyordu ancak elimizde olmayan sebeplerden ötürü olamadık.

Birkaç gün de olamayacağız.

İlacın ve iğnenin etkisi sadece 35.inci saat için mi geçerli yoksa bir süre devam ediyor mu.

Bu benim için önemli görüşlerinizi paylaşmanızı istiyorum lütfen.

yumurtan oluşmuş ve belli büyüklüğe ulaştıysa kendide çatlayabilir....doktor bana bi ay klomeni iğnesiz verdi sadece kist yaptı bende umarım iğneye gerek kalmadan sonuç alırsın....

ilk kez kullanıyorum ve hamile kalmayı ilk kez deniyorum ama aksilik işte birlikte olamadık

o saati kaçırdım diye üzgünüm, bilmek istediğim uzun süre etkisi devam ediyor mu bu iğnenin inşallah öyledir

yoksa boşa gitti:KK43:

ilk kez kullanıyorum ve hamile kalmayı ilk kez deniyorum ama aksilik işte birlikte olamadık

o saati kaçırdım diye üzgünüm, bilmek istediğim uzun süre etkisi devam ediyor mu bu iğnenin inşallah öyledir

yoksa boşa gitti:KK43:

doktor bana 36 saat içinde ve yine bir hafta boyunca gün aşırı ilişki demişti iğneden sonra...

X