Klomen kullanıp hamile kalanlar ya da kullanmaya devam edenler

Kızar klomene bugün ilk defa başladım. Bittikten 2 gün sonra gel dedi. Bu yumurta takibini nasıl yapıyor doktor? Ultrasonla mı?

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende bu ay başladım klomene ilaç biteli 17 gün oldu ama regle olcakmışım gibi hissediyorum ama mide bulantılarım var beklemek çok zor

ben ilacı ilk kullandığımda 13. gün hasta olmuştum şimdi 30 gün oldu halen hasta olmadım ama okuduğum kadarıyla herkes farklı günlerde hasta oluyor mide bulantısı psikolojik olabilir çünkü geçen ay bendede olmuştu

sevgili nesemes yumurtalık takibi vajinal ultrasonla bakılıyor benim sadece birtane oluşmuştu ilacın dozunu kontrole gidince artırabilir doktorum...yani umudum birdahaki aya kaldı canım

canım ya daha yenisin.takma kafaya kimseyi boşver.doktorun söylediğine bakma rabbim ne çaresiz dertlere derman veriyor.olmaz diye bişey yok.allah büyük.ilk başta kaynanalar öyle yapar hep.benimkiler söylemedimi sanki.boşver.sen kafa olarak rahatla gör bak nasıl geliyor bebişin.işallah rabbim nasip eder bir an önce.

dün dr. gittim tabi ben işden çıkıp eşimle buluşup dr gidene kadar benim dr. gitmiş başka doktor vardı hastanede ona gittim anlattım 2 ay kullandım dr hasta olursan eşinle gel onun sperm değerlerine bakacaz demişdi dedim ne kadarlık evlisin dedi 10 ay dedim acelenize ne oldu dedi olanları anlattım neyse o sizin özel sorununuz ama klomenin yan etkilerini biliyormusun diye sordu evet rahim duvarını inceltiyo dedim arıştırma yapmısın o zaman dedi evet dedim klomen herkesde aynı etkiyi göstermez ama dedi kisinde hamilelik olasılığını yükselttiği gibi kimisinde engelleyedebiliyo dedi ben bilmiyordum ayrıca dedi erken menopoza girmeniz gibi yan etkisi var dedi ve kafamı iyice karıştırdı sonra kontrol etti kist falan yok herşey normal dedi bu ay sana tedavi uygulamayalım dinlen dedi diğer dr. hormon testleri yapmamıştı test verdi eşimin sperm testini verdi dr. çıktım eşim hastaneyi sevmez beklemekdende bıkmış ben işe geç kaldım test falan yaptırmıyorum dedi ve GİTTİ canımı sıktı bende hormon testlerini yaptırmadım allahdan hastane kuzenim çalışıyo eşim moralimi bozdu gitti bende ağlaya ağlaya eve gittim sonra oda anladı hatasını tabi akşam bişey olmamış gibi geldi testlerimizi ne zaman yaptırıyoruz dedi neyse kadınların görevi yine alttan aldım yoksa bende yaptırmıyorum bebek falamda istemiyorum diyecektim ama velahavle dedim bugün testleri yaptıracağız bakalım ne çıkacak yine çok uzun oldu umarım okumakdan sıkılmazsın canım :çok üzgünüm:

dün dr. gittim tabi ben işden çıkıp eşimle buluşup dr gidene kadar benim dr. gitmiş başka doktor vardı hastanede ona gittim anlattım 2 ay kullandım dr hasta olursan eşinle gel onun sperm değerlerine bakacaz demişdi dedim ne kadarlık evlisin dedi 10 ay dedim acelenize ne oldu dedi olanları anlattım neyse o sizin özel sorununuz ama klomenin yan etkilerini biliyormusun diye sordu evet rahim duvarını inceltiyo dedim arıştırma yapmısın o zaman dedi evet dedim klomen herkesde aynı etkiyi göstermez ama dedi kisinde hamilelik olasılığını yükselttiği gibi kimisinde engelleyedebiliyo dedi ben bilmiyordum ayrıca dedi erken menopoza girmeniz gibi yan etkisi var dedi ve kafamı iyice karıştırdı sonra kontrol etti kist falan yok herşey normal dedi bu ay sana tedavi uygulamayalım dinlen dedi diğer dr. hormon testleri yapmamıştı test verdi eşimin sperm testini verdi dr. çıktım eşim hastaneyi sevmez beklemekdende bıkmış ben işe geç kaldım test falan yaptırmıyorum dedi ve GİTTİ canımı sıktı bende hormon testlerini yaptırmadım allahdan hastane kuzenim çalışıyo eşim moralimi bozdu gitti bende ağlaya ağlaya eve gittim sonra oda anladı hatasını tabi akşam bişey olmamış gibi geldi testlerimizi ne zaman yaptırıyoruz dedi neyse kadınların görevi yine alttan aldım yoksa bende yaptırmıyorum bebek falamda istemiyorum diyecektim ama velahavle dedim bugün testleri yaptıracağız bakalım ne çıkacak yine çok uzun oldu umarım okumakdan sıkılmazsın canım :çok üzgünüm:

Bitanem canımızı sıkmak da ne? Anlattıklarını dikkatlice okudum ve verdiğin bilgiler gerçekten çok değerli. Burada aylarca bu ilaçların yan etkilerini bilmeden kullanan arkadaşlarımız var. Bazen tek bir doktora gitmenin bazı sakıncaları olabiliyor. Eşin için de üzülme, iş kendilerine gelince hep yan çizerler zaten. İnşallah herşey gönlünce gider.

Kızlar doktor size klomenden başka ilaç da verdi mi? Benimkisi bana şeker düşürücü diaformin 1000mg verdi, acayip kusturuyor, hayatı zehir etti bana. Söyledim olacak o kadar dedi. Bir de dostinex kullanıyorum. Size neler verdiler? İçim dışım hap oldu.
Başak 35 ve eköseoğlu verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Bu tedavi işi beni gerçekten korkutmaya başladı...

Allah hepimizin gönlüne göre versinde ayrıca hepimize bol sabır ve dayanma gücü versin eşime gelince yanımda bana hep destek olan adam gidip yerine köstek olan gelince çokmoralim bozuldu o çok istiyo olmuyo diye gizli gizli ağlayan benim birden böyle bi tepki görünce canım çok sıkıldı bi an herşeyden vazgeçtim ama ben minik hayata benim sayemde gelmiş o meleği çok istiyorum o yüzden vazgeçmeyeceğim o olmasa bile onun olma ihtimalini bekleyeceğim ne zaman gelirse gelsin ama gelsin o mis kokusunu çekeyim içime daha ne isterim rabbimden

nesemese canım dr. sana çatlatma iğnesi verdimi. Ben ilk ay serephone adlı ilacı kullandım yumurtalıklar büyünce pregnyl adlı çatlatma iğnesini vurundum 2. ay klomen sonrasında ovitrelle isimli çatlatma iğnesini vurundum ama ilk ilacımda yumurtalıklarım daha iyi büyümüştü

Kızlar doktor size klomenden başka ilaç da verdi mi? Benimkisi bana şeker düşürücü diaformin 1000mg verdi, acayip kusturuyor, hayatı zehir etti bana. Söyledim olacak o kadar dedi. Bir de dostinex kullanıyorum. Size neler verdiler? İçim dışım hap oldu.
Başak 35 ve eköseoğlu verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Bu tedavi işi beni gerçekten korkutmaya başladı...

canım doktorum bana klomen ve crinone jel verdi...16. günde sabah akşam kullanmaya başladım...döllenme olursa tutunmasını sağlıyormuş...2 ay önce bende dostinex kullanmıştım prolaktinim düştü bıraktım...

günaydın arkadaşlar benimde hormon testlerim normal çıktı salı günü eşimde test yaptırıcak anlıyamıyorum zaten 5 yaşında dünya tatlısı kızım var ama neden ikinciye tedavi görmek görmek zorunda kaldım düşündükçe bunalıyorum...

başak 35 canım eşin neden salı günü yaptıracak onlar içinde bir gün varmı eşimde yaptıracakda yoksa hangi gün isterlerse yaptırabiliyorlarmı

nesemese canım dr. sana çatlatma iğnesi verdimi. Ben ilk ay serephone adlı ilacı kullandım yumurtalıklar büyünce pregnyl adlı çatlatma iğnesini vurundum 2. ay klomen sonrasında ovitrelle isimli çatlatma iğnesini vurundum ama ilk ilacımda yumurtalıklarım daha iyi büyümüştü

Doktor bana klomen bittikten 2 gün sonra gel dedi sadece. Henüz bişi vermedi. İlaçların yan etkileri beni gerçekten çok endişelendiriyor. Hepimiz için en hayırlısı olsun.

Doktor bana klomen bittikten 2 gün sonra gel dedi sadece. Henüz bişi vermedi. İlaçların yan etkileri beni gerçekten çok endişelendiriyor. Hepimiz için en hayırlısı olsun.

canım rahat ol herkesde aynı etkiyi yapmıyor sende yapmaz inş. iiyi düşün iyi olsun takma kafanaki meleğin gelsin biliyorsun sters YASAAAAAK:teselli:

bana başka ilaç vermedi sadece 3 ay ilaç kullanıcaz gebelik olmassa sşılamaya geçeriz dedi inşallah ona gerk kalmadan hepimiz hamiş oluruz canlarım

başak 35 canım eşin neden salı günü yaptıracak onlar içinde bir gün varmı eşimde yaptıracakda yoksa hangi gün isterlerse yaptırabiliyorlarmı

canım en az 3 gün perhiz süresi var yani 3 gün boyunca boşalmaması gerekiyor eşinin sonra teste gidiyor...

belinay sen ne kadarlık evlisin canım ve ne kadar süredir tedavi görüyorsun

Kızlar bilmediğimiz ne çok şey varmış? Hepinize çok teşekkürler. Doktorlar da açıklama yapmıyorlar ki, içimiz rahatlasın.

evet canım eşimin arkadaşı dr 5 gün perhiz verdi bugünden itibaren eşimi nadasa bırakıyorum inşallah sonuçlar iyi çıkar.

X