Klomen kullanıp hamile kalanlar ya da kullanmaya devam edenler

klomen ne arkadaşlar banada anlatın lütfen yemin ederim ilk kez duyuyorum

klomen ne arkadaşlar banada anlatın lütfen yemin ederim ilk kez duyuyorum

canım yumurta olgunlaştırıcı bir ilaç.. yumurtalamda sorunu olanlar.. yada yumrutası iyi gelişmeyenelr için dr veriyor .. ama bende meak ediyorum. dr önerisi olmadna kullnasak zararı olurmuki??

valla aynı seyi bende dusunmuyor değilim armagan. gittigim 4 ayrı dr da klomen vb ilac henuz erken gerek yok diyor. ama her ay yumurtam son dort aydır sagda ve benim sag tupum tıkalı. bu ay dra gideceğim ve yine sagda ise artık yeter veriyorsan ver yoksa baska dra gitcem yada kendim içecem diyip ütehtit etmeyi dusunyorum:)
çunku soldan yumurtam olması gerek
acaba soldaki yumurtalıgım calısmıyormu ilacla calısırmı bundan çok korkuyorum

aynen canım.. senin düşüncelerin bende de var.. ben dış gebelik geçiridğimdede sağ taraftan olduki dış oldu.. acaba soldada sorunmu var yumurtlaıkta yada yumurtalarda diye düşünüyorum.. acaba ne yapsakk.. benim bir arakdaşım dr a sormadan kullnadı.. kullnadığı ay hamile kaldı.. en fazxla kist tehlikesi var.. oda adetle atılıyor sanırsamm.. başka bir yan etkisi olduğunu düşünmüyorum. ne yapsak acaba ya

canlar bu ılacın yan etkısı kis yapabılıyo o yüzden ultrasyona gırmeden kullanmak pek dogru olmaz ama benım görümcem almanyada oturuyo turkıyedekı doktoruna demiş kullanıyımmı oda madem günde 1 defa al bı yan etkısı olmaz demiş akmanyada cok pahalıymışta

arkadaşlar bildiğim kadarıyla yumurtalar kendiliğin çatlarsa kist oluşmuyo
ilacı günde 1tane kullanın bizim gibi ilacı içmeye başaldıkdan 10 gün sonra doktora gidin böyle bi ilaç kullandım yumurtalıklarımı kontrol edermisiniz deyin mecbur bakacaklar eğer kendiliğinde çaatlamamışsa iğneyi yazarlar AMA DOKTORUNUZUN NEDEN VERMEDİĞİDE ÇOK ÖNEMLİ ama yinede siz bilirsiniz

canım yumurta olgunlaştırıcı bir ilaç.. yumurtalamda sorunu olanlar.. yada yumrutası iyi gelişmeyenelr için dr veriyor .. ama bende meak ediyorum. dr önerisi olmadna kullnasak zararı olurmuki??
anladım Şeniz
5 aydır bizde sabırla bekliyoruz,bakalım allah kerim,teşekkür ederim arkadaşım:asigim:

merhaba kıslar..bugun bende doktora gıttım.korunmayı bıraktıgımızdan bu yana adet duzensızlıgı yasıyordum..bundan 3 ay once doktorumun verdıgı progestan ıle duzeldı ama sonra yıne bozuldu..
banada doktor klomen verdı..adetın 3.gun baslıyacakmısım 5 gun ıcılecek gunde 1 kere.
sonrasında 14.gun kontrole gıdecem sızdemı boyle yaptırdınız?2 ay takıp yapıcakmıs .
ınsallah ıse yarar..

armagan ya napsak alıp içsekmi gunde bir tane oldukca dusuk bir doz bence ki ben zaten bu ay yumurtlama donemimde dr a gideceğim. dr vermiyor nedeni oldgundan değil gerek yok yumurtlaman normal daha 9 ay olmus bir yıl olsun acele etme sakin ol vs diyor dr huşuu içinde yani:)) o yuzden yoksa birs akınca anlatmadı bana. bu klomen peki eczaneden direk istenip alınıyormu bu arada ben alıp içersem esime bile soylemiycem:) kızar cunku kesinlikle kendi basıma is yaptıgım için napsam bilmiyorum:) armgan birsey soyle sen dusunuyormusun iç meyi??

kimi arkadas adetin 3. gunu baslamıs klomene kimisi 5. gunu bu adet dongusu yumurtlama zamanı ile ilgil isanırım. kullanan arkadaslar adetlerinin kac gunde bir oldugunuda yazarlarsa bize çok yardımcı olurlar. ben 27-28 gunde bir oluyourm ve bugun 4. gunum. yarın alıp içmeyi dusunuyorum en azından gunde bir tane.

CANIM BENDE KARARSIZIM..AMA DÜŞÜNMÜYORDA DEĞİLİM.. BENDE EŞİME SÖYLEMEM.. YENGEM DR BENİM.. OLMASSA ONA BİR SORAYIM. CVB INI YAZARIM.. SAKINCASI OLURMU??NE OLUR SORAYIM.. SANADA YAZARIM.. OK..

CANIM GENELDE BİLDİĞİM KADARIYLA ADETİN 3.GÜNÜ BAŞLANIYOR..ŞUAN REGLİSİN O ZAMAN SEN..BEN BUGÜN YENGEME SORAYIM.. BAKALIM NE DCİEK. ONA GÖRE KARAR VERELİM.. 5.GÜNÜ DE İÇİLEBİLİR.. AMA DEDİĞİN GİBİ BELKİDE YUMURTLAMA GÜNÜ TARİHİNE GÖREDİR BELKİDE..

armagan ya benim simdi aklıma geldi ben antibiyotige basladım bgun bes gun içeceğim. bogazım falan agrıyor birdesistit olmustum dr um ikisinede uyacak bir antibiyotik c vitamini vs yazdı su an risksiz donem diye hemen bu tdaviye baslamıstım aynı anda klomen almaya cesaret edemem su an baska bir ilac alıyor olmasaydım kesin kendi kendime alıp baslıycaktım çunuk dedigim gibi bu ay yumurtlama gunlerimde dr a gitcem zaten. sen yinede banayaz ogrendiklerini

ANLADIM CANIM GEÇMİŞ OLSUN.. BENCEDE O ZAMAN İÇME NOLUR NOLMAZ. KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARMAYALIM BİRDE:))HAYIRLSI BEN SORUCAM GENEDE YENGEMÖE.. BAKALIM NE DER?

kıslar yaa bu klomenı doktor tavsıyesı olmadan nasıl ıcmyeı dusunuyorsunuz sasırdım dogrusu..
bakalım vucudunuz ılaca ne tepkı verecek?hem klomen kullanıp yumurtlar buyudugunde catlatmak ıcın ıgne yapılıyor..yumurtanın catlayıp catlamadıgını nerden anlıyacaksınız??yınede karar sızın tabıkı..

rosem bu konuda haklı arkadaşlar ben tedavideyken ilk ay dr um klomen verdi günde 2 tane adetin 3.günü başladım 5 gün sonra kontrole gittim yumurtalar henüz büyümemişti..2 gün sonra yine gittim biri 11 biri 9.5 biri 12 mm filan olmuşlar ..yumurtanın çatlaması veya çatlatılması için en az 18 mm e ulaşması lazım yani 3 gündemi 10 gündemi büyüyeceği belli değil..mutlaka dr kontrolunde ultrasonla bakılıp ona göre karar verilmesi gerekiyor..hadi yumurtanın çatladığını bir şekilde anlarsınız akıntıdan filan ama büyüdüğünü ve gereken olgunluğa ulaştığını nereden anlayacaksınız ..bence kafanıza göre içmeyin..ben 2.gonophane takibinde hamile kaldım..

ya canım işte bende karaısım zten. yengem dr .. ona sorucaktım.. ona göre alıcaktım.. bende kokruyorum zaten.. ya kötü etki ederse diye.. saol uyarın için genedee.

ya ben içseydim zaten ilacın bitimi gib dr a gitcektim bakılcaktı yine usg de ve yine catlatma ignesi olurdum falan. ama antibiyotik içtgim iç in vazgeçtim.
gunde birtane almak çok dusuk doz o yuzedn deneyeyim dedim ama yok ya korkuyorinsan:)

kızlr selamlar bende klomen tedavisi ile hamile kaldım ilk ayda. şuan sekiz haftalık olduk.karar tabiki sizin ama sonuçta ilaç bu vearkadaşların dediği gibi sürekli dr kontrolü lazımk mesela ben adetten sonra 7. gün başladım çünkü geç yumurtlama varmış ve iğneyide yaklaşık 21. günmümde oldum yani ultrasonla sürekli kontrol ediyo dr benim 19. mm olunca iğneyi vurunmuştum bence dr değiştirin ve kaç aylık evli olduğunuzu söylemeyin söyleyince erken diyorlar sadece çocuk istiyoruz deyinşakkıdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…