Klomen kullanıp hamile kalanlar ya da kullanmaya devam edenler

kıslar klomenı kullanıp catlama yapmadıgında kıst olusma ıhtımalıde var..o yuzden kendı basınıza kullanmayın demek ıstemıstım..
ben bu ay doktor kontrolnde kullanıcam bakalım ıns.faydasını gorurum.
sevgıler..a.s.

bilmiyorum.. bende dr a sormadan içmicem. yengem dr ona sordum.. tavsiye etmedi..senin yumurtlama soprunun yokki dedi.. gereği yok.. akışına bırak dedi..

arkadaşlar dün bu konuyu bir kadın doğum uzmanına sormuştum cvbı şu şekilde olmuş.. okuyun isterseniz.. iyikide sormuşum..
İYİ ÇALIŞMALAR DR HANIM..BEN SİZE BİRŞEY DANIŞMAK İSTİYORUM.. ACABA BU AY YUMURTLAMAMI HIZLANDIRMAK İÇİN KLOMEN KULLNASSAMI??ACABA BİR YAN TESİRİ OLURMU..YOKSA RAHATLIKLA KULLANABİLİRMİYİM??
YANIT : Op.Dr.Yeşim Yerçok
Klomen kullanmayın, klomen kullansanız bile mutlaka yumurtalarınızın gelişiminin ultrasonla gözlenmesi gerekir, aksi halde aşırı yumurtlama ve yumurtaların olağan dışı büyümesi nedeniyle hayati tehlike yaşayabilirsiniz. Mutlaka doktor takibinde olunması gerekir. Ben klomen yerine artık başka tedavileri tercih ediyorum.

klomen ilac olarak eskimis sanırım artık. neyse anlasıldı dr yazmadan kullanmak zaten bastan ber ibiliyoruz hiç mantıklı değil ama bana vermiyorlar napim of keske gittigimde 1,5 s ene oldu olmuyor falan deseyidm :)

bende klomen kullanıyorum 13. gün adet olmam gerekirken 15 günü geçti halen adet olmadım hamile miyim acaba

Merhaba arkadaşlar, foruma ilk kez yazıyorum fakat bir çok yazıyı okudum...
Ben de bu ay ilk kez klomen kullananlardanım, yaş faktörümden dolayı doktorum bir an önce hamile kalmam gerektiğini söyledi, bu nedenle ilaca başladık.. Adetimin üçüncü günü başlamak üzere sabah ve akşam beş gün ilacı kullandım. Reglimin birinci gününden saymak gerekirse salı günü onikinci günü olacak. Salı günü bana çatlatma iğnesi yapacağını söyledi. Sabırsızlıkla bekliyorum. Aslında böyle ısmarlama şeyler, ilaçla yapılan müdahalelerden hiç hoşlanmıyorum ama yapılacak pek fazla bi şey yok şu aşamada... Bu arada doktorum klomen adlı ilacı dokuz kereden fazla asla kullanmamak gerektiğini söyledi. Rahim kanseriyle karşı karşıya kalabiliriz Allah korusun. Bazı doktorlar bilinçsizce defalarca kullandırıyorlarmış haberiniz olsun... Dikkat edin. Bu arada benim de ilacı kullandığım beş gün boyunca, kasıklarımda bayağı ağrılar oluştu. Sanki regl olacakmışım gibi mi desem, garip bir ağrıydı. Her halde hareketlenme oluyor rahimde ondan sanırım, bilemedim...
Bir arkadaş fsh nedir diye sormuş yukarıda... Şimdi burdan anlatmak zor ama, elinizin altında internet var zaten, çok açıklayıcı bir sürü bilgi bulabilirsiniz... Ama şunu söyleyebilirim, fsh değerleriniz hamileliğinizle ilgili çok gerekli bilgilerin başında geliyor.
Hepinize sevgiler, selamlar arkadaşlar...

günaydın kızlar dün adet olmam gerekiyordu ama olmadım hala bana dua edin inşallah bebişim artık gelmeye karar vermiş klomen adet gecikmesi yapıyor mu bilginiz varmı

canım ben sana şimdiden gözün aydın diyorum hala adet gecikmesi olmuyor ama tam zamanında adet olmanı saglıyor
yani sana bebiş geliyor
:sm_cool:

hanice sen test yaptırdın mı benimde adetim 3 gün gecikti bende klomen kullanıyorum sizce gebemiyim cevap yazarsanız sev
inirim

başak cnm sen hangi hastaneye gidiyosun inşallah hamişsindir bende ilk kez kullandım klomen cuma bitti cmt dr a gittim yani dün daha 1 cm yumurtaların dedi şimdi salıya tekrar gidicem ve bu zaman zarfında ilişki önermiyo dr um size de dedimi böle bişi ben nedenini anlamadım

d.e.s.i.r.e. ben zübeyde hanım doğum evine gidiyorum bende hiç yumurta takibi yapılmadı ilk kutuyu dr verdiği zaman hasta olursan önümüzdeki ay bir kutu daha verecem dedi ilk ay ilaç bittikten sonra 13 gün hasta oldum o zamanda il dışındaydım doktora gitme şansım yoktu bende ordan klomen alıp 2. kutuya başladım şimdi 17 gün ben halen hasta olmadım gebelik tahlili yaptırdım salıya çıkacak şimdi merek içerisindeyim sizce hamilelik dışı gecikme olabilir mi

d.e.s.i.r.e. bana öyle birşey demedi sadece ilaç bittikten sonra 10 gün boyunca gün aşırı beraber olun beraberlikten sonrada kalçanın altına yastık koy 1 saat kalkma uzan dedi ilk ay öyle yaptık ama olmadı ikinci ay il dışında olduğumdan eşimle çok az görüştük ama halen hasta olmadım

umarım hamişsindir cnm ya o belli olmaz ilk seferde bile tutturan war sende salı günü haber wermeyi unutma bakalım ben de salı gidicem bakalı büyümş mü yumurtalar hayırlısı bakalım seni arkadaş listeme aldım ordan da devamlı olarak görüşürüz:)

d.e.s.i.r.e. canım benim inşallah ikimiz içinde hayırlı haberler gelir ama test yaptırıp beklemek çok kötü .....:KK43:

klomen kullanmaya başlıyalı 2 ay geçti. bu ay çok ümitliydim. ama bugün regl oldum acaip moralim bozuk.gelecek ayda hamile kalamazsam aşılama yöntemi denenecek. :KK43:(((((((

hiç bir ilaçtan çekmedim şu klomenden çektiğim kadar. adını duyunca bile tüylerim diken diken oluyor. benim saat gibi işleyen bir bünyem varken sırf ben aceleci davranıyorum diye doktorum bana klomen+çatlatma iğnesi verdi. bebek olmadığı gibi 5.7cm kistim oldu. onu yok ettik. ertesi ay normal çatlayamadım. yine çatlatma iğnesi olmak zorunda kaldım. en son nisanda normal çatladım, hah tamam artık düzene girdim derken yine girememişim. bu seferde ara kanamam oldu. dr. endo gibi görünüyo dedi. kısacası şu ilacı aldığıma lanet ediyorum. keşke almayıp herşeyi akışına bıraksaydım.

İnşallah sizde bu etkileri yapmaz.

hanice sen hastalandın mı yoksa hamilemisin bende klomen kullanıyorum ve 18 gün oldu ilaç biteli halen hasta olmadım adet gecikmedi yapar mı bilmiyorum doktorun ne dedi sana

kızlar merhaba.biz 4 aydır bebek istiyoruz olmadı. doktora gittik. pco sendromum varmış. ama "kıllanma, adet düzensizliği, adette ağrı, kilo" gibi hiçbir pco belirtim olmadığı için doktorum ilaç vermedi. "daha çok erken, 2 sene olmazsa tedavi gerekir" dedi. sadece folik asit hapı verdi. eğer yumurtalarım gelişip çatlamıyorsa, şuan boşa zaman harcamıyor muyum sizce. şu klomen denen hapı kendim alsam ve içsem bir zararı yada faydası olur mu dersiniz. offf ne zor ya. önceden istediğim zaman bebek olacak gibi geliyordu. meğer öyle değilmiş. Allah o mutluluğu hepimize yaşatsın en kısa zamanda inşallah

arkadaşlar dün bu konuyu bir kadın doğum uzmanına sormuştum cvbı şu şekilde olmuş.. okuyun isterseniz.. iyikide sormuşum..
İYİ ÇALIŞMALAR DR HANIM..BEN SİZE BİRŞEY DANIŞMAK İSTİYORUM.. ACABA BU AY YUMURTLAMAMI HIZLANDIRMAK İÇİN KLOMEN KULLNASSAMI??ACABA BİR YAN TESİRİ OLURMU..YOKSA RAHATLIKLA KULLANABİLİRMİYİM??
YANIT : Op.Dr.Yeşim Yerçok
Klomen kullanmayın, klomen kullansanız bile mutlaka yumurtalarınızın gelişiminin ultrasonla gözlenmesi gerekir, aksi halde aşırı yumurtlama ve yumurtaların olağan dışı büyümesi nedeniyle hayati tehlike yaşayabilirsiniz. Mutlaka doktor takibinde olunması gerekir. Ben klomen yerine artık başka tedavileri tercih ediyorum.

arkadaşlar sitede biraz daha gerilere gidince , benim sorduğum sorunun aynısını başka arkadaşlarında sormuş olduğunu gördüm. Ve cevabımı aldım :) neyapalım, bizde bekliycez. Allah doğru zamanda gönderecek bize meleklerimizi inşallah.../I]

kuzu canım benim bendede pco sendromu var sadece adet düzensizliği yaşıyordum bende diğer belirtiler yoktu
doktorum muayene etti ve bana yumurtlama tembelliğin var deyip klomen verdi geçen ay ilaç bittikten 13 gün sonra hasta oldum bu ay ilaç biteli 18 gün oldu halen hasta olmadım yarın test yapacam umarım hepimiz dileğimize kavuşuruz

başak cnm test yaptın mı ben de bugün dr dan geldim çatlam iğnesi werdi dr bakalım nolacak çok merak ediyorum bu ay ilk kez kullandım klomeni inşallah işe yarar bende de pko war:KK43:

X