Klomen kullananlar lütfen dönüş yapabilirmi:(

Buseturan

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2023
10
2
26
Herkese selamm klomen kullananlardan birisiyim öncelikle aynı durumu yaşayablar varsa lütfen cevap verebilirlermi ..

24 yasındayım Lise zamanımdan beri düzenli adet görmüyorum yılda 3 kere kendiliğimden adet görüyorum ilaçlarla düzenli görebiliyorum hormonlarımda hiçbir sorun yok Hipofiz emar temiz yumurta rezerve sayımda yeterli ama düzensizliğim var polikistik de değilim

1 yıldır evliyim gebelik düşünüyoruz ilk denememde olmadı kendi olayımı bildiğim için doktora gittim klomen başladım günde 2 defa kullanım bittikten 3 gün sonra kontrole gittim yumurtlama yoktu 3 gün sonra tekrar gittim biraz büyüme vardı Sadece sol yumurtalıkta 12mm şuann sağda bir gelişme yok şimdi cumartesi tekrar çağırdı eğer gelişme yoksa klomen e günde 3 başlıycaz o da olmazsa iğneye geçicez dedi durumu yaşayan varmı merak ediyorum

ben de bu ay klomene başladım çoğul gebelik istediğimiz için verdi doktor.5 gün günde 2 kullandım bitince kontole gittim göremedi,4 gün sonra tekrar gel dedi gittim her iki taraf da iyi büyümüş 17 mm olmuş dedi,iğneye gerek yok dedi.şimdi bekliyorum test günümü,1 hagta sonra test yapacağım

Benimde durum tamamen aynı ama tek farkı bende pcos teşhisi konuldu. senin senede 3 iyiymiş bende o kadar bile olmuyo. defalarca klomen kullandım ama cogunda dr ilgisizdi bilgilendirmedi. yeni dr basladım bu kez iyi bir dr denk geldim. ilk ay klomen kullandım günde2 düzenli olarak yumurta takibim yapıldı 1tane yumurtam o kadar yavaş büyüdü ki 18.gün 15mm idi. doktor pazartesi gel gene olmazsa öbür ay bastan başlarız dedi. pazartesi gittigimde bi anda 20mm olmuştu. çatlatma iğnesi oldum ama tutmadı. kendiliginden adet oldum sonraki ay yine klomene basladım ama o ay hiç yumurta oluşmadı. doktor ilerletmedi. şu tarihe kadar adetin gelir gelmez görüşelim dedi. adetimde gelmedi bende gitmedim. önümüzdeki ay devam etcem... bir kez daha klomen vercek yine aynı olursa iğneden devam etcez ama ben hiç istemiyorum iğne aşılama vs.. nasip diyelim..

Ben bugün tekrar gittim 21 mm olmuş çok şükür sadece sol yumurta ama sağda bir gelişme yok 1 gün ara ile ilişki önerdi 1 hafta önemli dedi umarım istediğimiz sonuçları alırız şuan günde 3 güne yada iğneye gerek yok dedi doktorum sabah akşam kullanımda yumurtan çalısıyor dedi bir hafta bakalım sonrasında inşallah istediğimiz sonucu alırız Allah büyük

Yaa işte bana da polikistik tipisin dedi tanım yok yumurtlamada sorun var bugün doktorum 21 cm dedi bugün yarın çatlaman olur dedi ben bebek düşündüğüm için 1 hafta ilişki önerdi suan ihtimalin yüksek dedi bir sonraki adet günüme kadar bekliycem artık

Kızlar merhabalar bende de pcos var klomen günde 3 tane letu 1 tane estrofem günde bir şeklinde kullanıyorum 19 ocakta kontrolüm var sizde klomen karın ağrısı yapıyor mu adetliyken hiç olmazdı ağrım ilaç başladım ağrılarım arttı

Bana ilk 2 gün çok kasık ağrısı yapmıştı

bende aynı durumdayım geçen ay 3 taneydi 3 üde güzeldi çatlatma iğnesi oldum .tutmadı. bu ay klomen kullandım gene 1 taneydi yine çatlatma oldum dün. şuanda beklemedeyim.

Bende 3 tane kimyasal gebelik yasadım. Doktor son adetimin 4. Günü klomen başlattığı 5 gün, günde 1 içtim. Biteli 3 gün oluyor. Ama nerdeyse kanama diyebileceğim bir akıntı var. Ped takiyorum, ped simsiyah oluyor peçeteyle silince de bordomsu. Akıntıdan geçti artık kanama bence bu. Boyle bir durum yaşayan var mi

Merhaba öncelikle bende de aynı durum var. Adetlerim düzensiz hormonlarım herşeyin teniz PCOs yok eşimin değerleri normal ama gebelik oluşmuyor 3 senedir. Geçen ay klomen kullandım çatlatma iğnesi vurulduktan 10 gün sonra adet oldum . Tekrar doktora gittim ikinci defa deneyeceğiz dedi tekrar klomen kullandım bugün bitti yarın doktor kontrolüm var bakalım ne diyecek benimde ilk denemede bu kadar karın ağrısı yaşamamıştım şu an adetim bitmesine rağmen kasıklarım adet sancısı gibi 10 gündür ağrıyor .
Umudumuzu yitirmeyelim bence bu süreçte senin yapacağın en önemli şey gerçekten iyi bir doktor bulmak

Merhaba, "kullanım bittikten 3 gün sonra yumurtlama yoktu" derken, yumurta mı yoktu, gelişmemişti yoksa yumurtlama çatlama mı olmamıştı demek istemiştin?

Benimde klomen bitti, sonraki gün Dr a gittim, yumurtan gelişmemiş dedi, simdiden sonra birden yumurta olur mu,
benzer süreçten gecmişsin sende nasıldı o zamanlar?

Son düzenleme:
Canım klomen bitince Dr yumurta mı görememişti de 4 gün sonra birden çıktı 17 ml olarak?

18 ml ken yumurtan kaç gün sonra gitmiştin 20 ml olmuş bi anda?

Ve klomen bitince Dr a gitmis miydin yumurta var mı diye?
Benim bitti sonraki gün gittim, yumurta yok dedi.

18 ml ken yumurtan kaç gün sonra gitmiştin 20 ml olmuş bi anda?

Ve klomen bitince Dr a gitmis miydin yumurta var mı diye?
Benim bitti sonraki gün gittim, yumurta yok dedi.
15mm den direkt 20mm büyümüştü arada 4gün vardı. Baya bi anda 5mm büyümüştü yani şaşirmiştim. Ben adetin 3.günü klomene baslıyom adetin 13.günü ilk muayeneye gidiyordum. Yani klomen bitişinden 5gün sonra. Duruma göre 2 3gün arayla çağirip kontrol ediyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…