Gebeliğe Hazırlık Klomen kullananlar bakabilir mi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Epidurali sorayım o zaman size .olurda tekil hamile kaldık .acı çekmemek icin epidural almak istersem zaten yeterince sanciyu cekmis mi oluyorum ne gerek var mı oluyor ? Yoksa sanciyu hiç çekmeme fırsat vermeden mi epidural yapiliyor
Belli bi sanci cekersiniz tabikide yine de ama epidural baya rahatlatiyor

Neredeler çıkıp yazsalar da biraz içime su serpilse 😔
mrb bende bu şekilde hamile kaldım.. 5 gün klomenden sonra çatlatma iğnesi verdi doktorum ve o ay hamile kaldım. Ama çatlatma iğnesinden hemen sonra test yapmayın yanılırsınz. En az 15 gün bekleyin mutlaka. Keseyi görmek için de adet gecikmesnden bir hafta sonra gidin bana kalırsa daha net olur

Evet bende klomenle hamile kalanlardanım,yumurtalıklarımda tembellik vardı.

Ilk ay günde 1 tane içtim ve yumurta gelişmedi, 2inci ay doktor günde 2 ilaca çıkardı 2 yumurta oluştu iyi boyuttalardı çatlatma iğnesi oldum ama malesef o ay da olmadi. 3üncü ay günde 2 klomen+gynositol isimli bir takviyeyle 3 yumurta oluştu 16 mm ertesi günü çatlatma iğnemi vurdum ve o ay hamile kaldım 😊.

Benim doktorumun bana dediği şuydu klomen gibi ilaçlarda en az bir 3 aylık sürecin sonunda olumlu sonuçlar elde ediyoruz, zaten ilk ayı ilacın dozunu ayarlamak için bir deneme ayı sayılır. Bazı doktorlar aceleci oldukları için hemen başka tedavi öneriyorlar bu biraz doktordan doktora değişen birşey.
Merhabalar acaba iğneden sonra ne zaman öğrendiniz gebeliginizi ben çatlatma iğnemi olalı 7 gün oldu test yaptım ama negatif çıktı herkes yalanci pozitif olma durumundan bahsetmiş ama bende böyle bisey yok anlayamadım doktorum bat gününden 1 gün sonra test yap demişti ....

Merhabalar acaba iğneden sonra ne zaman öğrendiniz gebeliginizi ben çatlatma iğnemi olalı 7 gün oldu test yaptım ama negatif çıktı herkes yalanci pozitif olma durumundan bahsetmiş ama bende böyle bisey yok anlayamadım doktorum bat gününden 1 gün sonra test yap demişti ....
7 gün çok erken test yapmak için döllenme olduktan en az 12-13 gün sonra testte çıkıyor. Zaten yedi günde gebelik oluşmuşsa bile rahme yerleşmemiş oluyor. Yerleştikten sonra hormonlar yükselmeye başlıyor.

7 gün çok erken test yapmak için döllenme olduktan en az 12-13 gün sonra testte çıkıyor. Zaten yedi günde gebelik oluşmuşsa bile rahme yerleşmemiş oluyor. Yerleştikten sonra hormonlar yükselmeye başlıyor.
Evet ama hep pozitif çıkar diyorlar o zmn benim vücudum iğneyi hızlı atmış mi oluyor ?

sonuc ne oldu belli mi bebeksiniz varmı?
Valla bat yarın ama hiçbir belirtim yok sadece göğüslerim çok ağrıyor o da Klomen etkisi olabilir. Eğer 2-3 gün geçerse test yapacağım inşallah vardır çok da umutlanmak istemiyorum sonra üzülmemek için.

Valla bat yarın ama hiçbir belirtim yok sadece göğüslerim çok ağrıyor o da Klomen etkisi olabilir. Eğer 2-3 gün geçerse test yapacağım inşallah vardır çok da umutlanmak istemiyorum sonra üzülmemek için.
Anladım çok zor böyle beklemek Allah hepimize sabır versin hep dua ediyorum bu mübarek ayda yüzümüze gülsün diye ❤️

mrb bende bu şekilde hamile kaldım.. 5 gün klomenden sonra çatlatma iğnesi verdi doktorum ve o ay hamile kaldım. Ama çatlatma iğnesinden hemen sonra test yapmayın yanılırsınz. En az 15 gün bekleyin mutlaka. Keseyi görmek için de adet gecikmesnden bir hafta sonra gidin bana kalırsa daha net olur
Merhaba çok teşekkür ediyorum cevabınız için.
Yumurta iyice olgunlaşır da inşallah iğne olabilirim . Acaba yumurta ne kadar büyümüştü sizin 😊

Bende gecen ay kullandım canım klomen sonra kontrole cagırdı yumurta istenilen buyukluge gelmıstı ıyne verdi kullandım sonra ılıskı onerdı ama olmadı bu ay yine gittim yine klomen verdi bakalım pazar gunu kullanmaya baslıcam bu ay da olmassa bı dahaki ay asılama yapalım dedi doktorum yorucu bı surec aslında cokk umut baglanmamıs gibiydim regl olunca oturdum agladım zorlu bı surec RABBIMM hepimizin yardımcısı olsun

Klomen herkeste farklilik gösterir. Dozu kisiye gore ayarlanir. Kimi yumurtlamaz kimi benim gibi 5- 6 tane yumurtlar. Kimi tek yumurta tek seferde hamile kalir kimi benim gibi okup kalamaz. Klomen etkisi ben de hic yok. Sadece yumurtam catlarken sanci oluyor. Bu ay son kez kullandim 4. Kez yani. Eger olmazsa tüp bebege gecicem kendi istegimle. Bu arada klomen bir iki ay daha yumurtagelişimi sağlıyor bana. Yani bir ay klomen bir ay boş geçiyorum. Hayırlısı.

Bende gecen ay kullandım canım klomen sonra kontrole cagırdı yumurta istenilen buyukluge gelmıstı ıyne verdi kullandım sonra ılıskı onerdı ama olmadı bu ay yine gittim yine klomen verdi bakalım pazar gunu kullanmaya baslıcam bu ay da olmassa bı dahaki ay asılama yapalım dedi doktorum yorucu bı surec aslında cokk umut baglanmamıs gibiydim regl olunca oturdum agladım zorlu bı surec RABBIMM hepimizin yardımcısı olsun
Amin canım bu mübarek günlerin hürmetine Rabbim kucaklarimizi doldursun insAllah 🤲
Buraya yine yazarsan sevinirim sürecini 😊

Klomen herkeste farklilik gösterir. Dozu kisiye gore ayarlanir. Kimi yumurtlamaz kimi benim gibi 5- 6 tane yumurtlar. Kimi tek yumurta tek seferde hamile kalir kimi benim gibi okup kalamaz. Klomen etkisi ben de hic yok. Sadece yumurtam catlarken sanci oluyor. Bu ay son kez kullandim 4. Kez yani. Eger olmazsa tüp bebege gecicem kendi istegimle. Bu arada klomen bir iki ay daha yumurtagelişimi sağlıyor bana. Yani bir ay klomen bir ay boş geçiyorum. Hayırlısı.
6 ay 1 sene klomen kullanan varmış ben de bu kısıma şaşırdım benim doktorum 2 aydan sonra gerek yok başka ilaca gecicez direkt dedi .
Rabbim gönlüne göre versin insAllah tez zamanda 🤲

X