Klipsli ETS tedavisi(Terleme)

bir sorun oluşmuş... ama elde var sıfır, hala "ameliyat oldum, 1-2 sene geçti ve hala eskisi kadar terlemiyorum" diyen yok :KK70:

bir sorun oluşmuş... ama elde var sıfır, hala "ameliyat oldum, 1-2 sene geçti ve hala eskisi kadar terlemiyorum" diyen yok :KK70:

:KK70: ben yinedede olmak isterim ya,istanbulda yaşasam kesin olurdum herhalde,çünkü bu ameliyattan daha ötesi yok,yani ne kremler ne jeller falan geçiremiyor,e el terlemesine falnda doktorlar yüksek oranda başarı sağlıyoruz diyorlar,kesin bi çözüm bulunmuş olsada onu yapsak dicem oda yok,en umut vericisi bu ameliyat sonuçta bence -tatlicadiarzu-

deneyim duymak önemli bir şey. bayram ali özuslu bu konuda en başarılı doktor. onun sitesine bakıyorum. insanlar çok güzel yorumlar yazmışlar ama hepsi ameliyat olduktan 1 hafta sonra falan yazmışlar. bir tane bile "geçen sene ameliyat oldum, hala iyiyim" diyen yok. buna kafayı takmamın nedeni, yoğun el terlemesi nedeniyle bayram beye giden bir tanıdığım, 1 sene sonra eskiye döndüğünü söyledi. ben bunu duyunca çok korktum... ve dediğine göre doktor ona "terleme geri gelebilir, risk var" demiş. bu genel bir risk mi, yoksa onun durumuna özel mi... aaa deliricem :KK70:

:KK70: haklısın vallahi, terleme çok çok rahatsız edici bişey yaa :1ninca: geçirsek geçirsek bi şekilde geçse de nasıl :nazar:

filmlerdeki kadınlara bakıyorum, çok zarifler, güzel güzel giyinmişler, saçlar terli değil. eminim çok da güzel kokuyorlardır. kendimi düşünüyorum bir de, işime 10 dakika yürüyorum, sırılsıklamım. hiç zarif hissetmiyorum... acaba direkt ameliyata mı gidiliyordur yoksa önce muayene olup hiperhidroz teşhisi konması mı gerekiyordur... eskiden bu kadar çok terlemiyordum ben, belki bir hastalığım vardır =/

doktora gitmedin mi canım ? birde hangi bölgelerin terlemesinden şikayetçisin tam olrak ?

ben doktora ÇOK gidiyorum, ayda 2,3 kere :KK70: ne olduğu bulunamayan rahatsızlıklarım var. pazartesi 3 tane daha test olucam mesela... ama hep başka rahatsızlıklara öncelik verdiğim için bu terlemeye gitmedim. ama pazartesi doktoruma dicem, belki rahatsızlığımla alakalıdır hmmm

koltuk altım her zaman ıslak. kışın karlı havada dışarıda hareketsiz otururken bile. onun dışında 10, 15 dakika yürüdüm diyelim, bacaklarım ve ayaklarım dışında bütün vücudum terliyor. ama koltuk altım ve yüzüm geçse yeter bana. sırtım terlemeye devam edebilir :KK70:

önceden benimde koltuk altım kışın bile sürekli ıslak olurdu ama bu kış çok rahattım tereson kullandım koltuk altıma 2-3 hafta kadar götürüyor o,sora yine sıktım falan,sıfır terlemeydi, harikaydı ama ellerimdeki terlemeyi geçiremedi ne yazıkki boshayallersmile yüzümde terleme olmaz hiç benim,ama ellerim her an yaz kış sürekli terli bende,ayaklarımda o şekilde,ellerim geçsin ayaklarım o kdarda büyük problem değil yani ellerim kadar sorun etmiyorum,çoraplar ayağımda yaz kış geçiriyorum işte kaydirigubbakcemile3

tereson ben de kullandım, gayet iyi... ama pahalı sanki, ya da kalıcı olmadığı için pahalı gibi geldi bana.

el terlemesi bence en kötüsü. koltuk altın terleyince tabii kötü de, hani bluz değiştirebilir insan... ama el terleyince sosyal olarak daha zor olsa gerek.

olmalıyız bu ameliyattan =)

evet en kötüsü : ( birde benim terlemeyle beraber şişme oluyor,ellerimi saklamaya çalışırım hep,kimseyle tokalaşamazsın falan acayip bi özgüven eksikliği mafoldumben
bizimkiler tamam dese ben şimdi bile olurum aslında ameliyat ama bizimkiler terlemeyi hastalıkmış gibi görmüyor,buda dert mi ne var bunda falan diyorlar,anlayamıyorlar tabi akannehir

tabii canım aileler öyle genelde. biz gençler elbise alır gibi ameliyat olucaz diyip duruyoruz, lazerlerin iğnelerin altına yatıyoruz... benim ailem terlememi garip bulmadı bile. antalyada büyüdüm ben, herkes terliyordu ama ankaraya okumaya gidince fark ettim normaldışı terlediğimi :KK70:

ben şimdi çalışıyorum, cesaretimi topladığımda olucam. sen de çalışmaya başlayınca ilk maaşınla olursun. ya da ailenden gizli doktora gidip bunun bir rahatsızlık olduğuna dair belge almaya çalışabilirsin eheh

:KK70: rahatsızlık oldunun farkındalar da sırf bu yüzden bıçak altına yatılır mı düşüncesi var,ah keşke ikna edebilsemde bir an önce geçse boshayallersmile

Merhaba herkese,
Bir kaç ay önce beni kız kardeşimde klipsli ets ameliyatı oldu Göztepe Şafak Hastanesi'nde Bayram Ali Özuslu ameliyatı gerçekleştirdi.
Elleri ve ayakları çok fazla terleyen kız kardeşim ameliyat biter bitmez terlemesinin kesildiğini söylüyor.
Durumundan çok memnun ve bu sorunu olan herkese tavsiye ediyor, soracak olursanız ücret hakkında hiç bir bilgim yok maalesef

Ben bu ameliyatı ellerim terlediği için oldum. Özel Göztepe Şafak Hastanesinde Dr. Bayram Ali Özuslu yaptı ameliyatımı ve çok memnun kaldım. Ameliyat sadece ellerim için yapıldı ama doktorların sebebini açıklayamadığı bir şekilde çoğu kişide ayak terlemesini de durduruyor. Eğer durmazsa ayaklar için de ayrı ameliyat olabiliyorsunuz isteğe bağlı olarak. Bende ayak terlemesi de durdu ve hiç bir yan etkisini görmedim böyle sorunu olan herkese tavsiye ederim. Ağustos ayında oldum. Ssk var ve ameliyat 1.600 tl fakat hastanede pazarlık payı var.

Bu ameliyatı olmuş ve üstünden 1-2 sene geçmiş olan yok mu? Hep yeni ameliyat olanları okuyoruz ama etkisi sürekli oluyor mu hiç bilmiyorum? Sosyal güvence ile 1.600 tl verip üstüne ertesi sene terlemeye başlarsam çok üzülürüm...

ben 2007 de olmuştum bu ameliyatı koltuk altı bölgemdeki aşırı terleme için. fakat şmdi tümm bölgemde terleme mewcut hemde kat kat fazlasıylaç. bnm ameliyatımıda ali bayram özuslu gerçekleştirmişti tekrar ziyareti hakedio sanırım en kısa zamanda:))

tedaviye değil tamamen bünyeye bağlı olan refleks terlemeyi bir türlü gözü alamıyorum

Canım merhabalar.

Aşırı terleme ile ilgili çok muzdaripim.Hayatım resmen cehennem oluyor.Elim yüzüm resmen yanıyor.Arkasından öyle terliyor ki.Sen anlarsın canım beni.Ameliyatı olalı epey zaman oldu senin.Ben devlet memuruyum.Ameliyata toplam ne kadar öderim.Bir de şu refleks terleme durumu var mı sende?

Beni bu konuda aydınlatırsan çok sevinirim.Hayatım öyle mahvoluyor ki, anlatmam imkansız.Hiçbir toplu taşıma aracına binemiyorum.Binince bir ateş basıyor bir terliyorum, ne saçım ne makyajım kalıyor.DEvamlı ateş basması durumundayım.Azıcık yürüsem de çok terliyorum.mafoldumben
Konuyu hortlattim tekrardan ama aynı sorun bende de var ameliyat oldunuz mu ne durumdasıniz merak ettim.

merhaba yüz ve baş terlemesi için bu ameliyatı olan var mı ? ben olmayı planlıyorum yüzüm ve başım çok terliyor bu yüzden de başım çok ağrıyor tecrübesi olanlar yazarsa sevinirim

X