Klinik bera testi

akbaszeynep

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2022
3
2
31
Merhabalar bebeğim 50 günlük hastanede yapılan abr testinden 4 defa kaldı böyle olunca üst düzey bera testi için cerah paşada gün verdiler ekim31 de benim gibi olupta bera testinden sorunsuz bir şekilde geçen var mı ve şu varki bebegimin kulağında sıvı var dedi sıvı bu kadar etkiler mi işitme kaybını çok üzülüyorum bebeğime cvp yazarsanız sevinirim teşekkür ederim

Allah sifa versin.

Konu yukari ciksin diye yaziyorum, bilgim yok.

Son durumunuz ne oldu ? Aynı sorunu yaşıyorum benimle iletişime geçer misiniz?

Sivi tesbiti için kbb ye mi gittiniz? Benim kızım 1 aylık oldu neredeyse kulağında sivi kalmış olabilir mi ? Testlere götürmeden 4 gün önce falan banyo yaptirmiyorum.

Sivi tesbiti için kbb ye mi gittiniz? Benim kızım 1 aylık oldu neredeyse kulağında sivi kalmış olabilir mi ? Testlere götürmeden 4 gün önce falan banyo yaptirmiyorum.
Şimdi kaç defa testlerden kaldı bebeğiniz yoğun bakımda kaldı mı erken doğdu mu bebeğiniz ailede duyma engelli var. Mı bunlar olmadığı sürece bebeğiniz testlerden kalmaz geçer inşallah kulakta sıvıyı biz şöyle öğrendik bizi üniversite hastanesine yönlendirdiler orda kbb randevu aldık kbb doktoruna kulağını muayene etti dedi herhangi bir problem yok kulaklarında dedi işitme tarama testine gidin gittik orda başka bir cihaz var kulaktaki sıvıyı ölçüyor orda ölçüldü ve sıvı çıktı her iki kulağında bundan dolayı geçmiyor sıvı tedavi edelim sıvı geçtikten sonra tekar tarama yapalım tamam dedim ve ben bir özel kliniğe gittim devleti beklemedim açıkçası çok iyi bir profesör buldum gittim muayene etti çok detaylı bir şekilde gerçekten sıvı orta kulaktaydı baya kapatmıştı kulaklarını doktor dedi senin bebeğin duyuyor bu sıvı bebek büyüdükçe geçer atar kendine ve hiç bir teste görmene gerek yok

Reactions: sbf
Merhaba bera testi randevusu nasıl alınıyor acaba

Merhaba durumunuz nedir uykular haram oldu tükendım mahvoldum bizde bir ay sonra üç aylık olmasına yakın klınık bera testıne giricez.bebegım ıkı haftalıkken sağdan geçti soldan kaldı aynı hafta ıcınde baska hastaneye gıttım ıkısınden de kaldı sonraki hafta yine baska hastaneye gıttık ıkısınden kaldı testte .bebeğim çok hassas uyku konusunda test yapılırken yeşil hıc yanmadı tekrar taktı hareket etmıstı diye yeşil yanar gibi oldu gecicek gibiydi gene kaldı ailede işitme engelli yok erken doğum degıl risk faktörü sarılık hıc bısey de yok deliricem artık tepki verıyor seslere korkuyor bazen ağlıyor bebegı de mahvettım

Uykuda veya uyanıkken ani seslere mesela kapı çarpması gibi bu seslere tepki veriyorsa duyuyor demisti doktorumuz. Insallah teste girecekler de testleri gecer, çok geçmiş olsun.

Yüzde elli kayıp olması durumu bile o halde söz konusu dedi bugün oduometris bir daha yapsaydı testi gececektı cıhaz a göre belliydi o yüzden de cıhaz ın guvenılırlıgı yok sı an şimdi yapsam geçse hene bera isticem filan yaptı bilmiyorum anlamıyorum ailede yok risk faktörü de yasamadık altı aylık bebek geçti bes aydır kalmıs altıncı ayda gecmıs. Kadının çocuğuna bir demişler sıvı var biri demıs kızarıklık var cihazla bakılmış hıc hısey yokmuş bunların hıc bırı yani altıncı ayda geçti.çocuk çok güzel derin derin uyumuştu test bitti hala bana mısın demedı bızımkı tilki uykulu kulagına o şeyler dokunduğu an kıpırdanıuor

Merhaba benim kızım 37 haftada dogdu.1 hafta küvezde kaldı orada 2 defa testi gecememiş.sonra biz başka bir hastanede tekrar yaptırdık yine gecemedi.aynı sizin gibiydim bende ama lütfen sakin olmaya calısın.yaklaşık 4 aylıkken bera testine girdik ve gectik cok şüküreminim sizinde oyle olacaktır.neler neler yapıyorduk ses cıkarıp baktımı acaba duydumu diye diye kendimizi yedik bitirdik..inşallah sorunsuz bi şekilde gecer sizin bebeğinizde

Merhaba cevap yazdığınız için çok çok teşekkür ederım sımdı de uyurken kulagına çıngırak tuttum gene tepki verdi vallahi onu da kendımı de delirttim resmen ılk doğduktan snra ıkı hafta sonra yaptırdık sağdan gectı soldan kaldı 17 günlükken ıkısınden de kaldı bir ay dolmadan gene ıkısınden kaldı oduometrıst tam geccek dedım gene kaldı dedı ıkı aylık olmak üzereyken yaptırdık kaldı tam dalmıyo zaten kulagına takıldığı an uyanıyor filan üç gün sonra ıkı aylık olcak bır ay sonra bera ya giricek seslere tepki verıyor hatta artık ağlamaya da başladı çok kötüydüm bana umut oldunuz. Neden gecememıs peki testlerde ben normal doğum yaptım kuvezde filan da kalmadı zarında da problem çıkmadı 40.hafta ıcındeydım nasıl uyuttunuz bera da

Rica ederim ne demek bi parca umut olduysam ne mutlu.cok iyi anlıyorum sizi bende cok araştırdım okudum.eşimle beraber artık kafayı yemiştik resmen.dediginiz gibi cıngırak sallamalar kulagının dibimde alkıs yapmalar parmak şıklatmalar neler neler.hem bebegımıze huzur vermedık hem kendimize. Neden gecmedigi hakkında net bişey soylemediler ama 3 hafta erken dogdugu ıcın erken yapılmış oldu testler.belki sıvı vardı .zaten en dogru sonucu bera veriyormuş.hatta sıze soyle soyleyim 3 testi gecemeyince aile hekimini aradım sordum.sonuctq birsürü hastası vardır olumlu seyler soyler belki diye adam hayırlısı olsun artık filan dedi resmen şok oldum.(tabi adam berayı bıle bilmiyormuş meger) testi başkent üniversitesi hastanesinde yaptırdık.oda verdiler bize.aslında randevu saatini biz ayarladık.kaçta uyanıyorsa 5 saat once uyandırdık ve mama vermedik 5 saat bi şekilde oyalayıp uyutmadım.hastanede oda karanlıktı mama verip uyuttum 1 kulagına test yapıldı 2.de uyandı 2 3 saat sonra tekrar hastaneye gittik yine uyutmadm o arada yine mama verip uyuttum ve testi tamamladık.

Doktorun biri bize dedi ki zarına baktı bısey yok kulak dar probları iyi soksunlar filan bi de bızımkının kulakları çok ince yani arkadaşımın çocuğuna bakıyorum bundan on gün büyük yada aynı donemvolanlara göre gerçekten minicik ve ince doğduğu zaman da yapışık gıbıydı ıncecık bişey zamanla ayrıldı sımdı etlenıyor yavaş yavaş dış kulak yolu açılıyor herhalde dıyorum . Sizinki de seslere tepki veriyordu ama demi . Adaklar adadım zaten 27 subatta ınsallah bu ıskence de biticek . Mübarek günde dualarınızı eksık etmeyın bır anne olarak kı aynı durumu yaşamış bır anne olarak beni en iyi siz anlarsınız. En son altıncı ayında gectı bebek hastanede kadın a bır doktor demıs kulagında kızarıklık var bırısı demıs su var cıhaza baktılar burda su filan yok dedıler bizde anlamadıkcdemıstıctedte girmeden . Cocugu çok güzel derin derin dalmıştı valla test bitti hala uyudu . Bizimkine bi taktıvheöen kolları açıp gercı esnemeler kalkmalar çok uykusu hafıf

Tabiki ederimdedim cok iyi anlıyorum sizi cook.bazen tepki veriyor bazen vermiyordu tepki verdiginde tamam bişey yok diyorduk bi parça rahatlıyorduk sonra bazen de tepki vermiyordu başlıyorduk kurmayaherkes bişey yok gör bak filan diyordu ama içim içimi yiyordu.bizimkide testler biter bitmez hemen uyandı zaten oyle uzun uzun uyumadı halbuki cok uykusuzdu.bebegim kolik oldugu için beyaz gürültü acıyordum ve sakinliyordu aslında burdan duydugu belliydi ama işte gelde anlat kendine bunu.şimdi daha saglıklı düşününce anlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…