Kızlık Zarım Bozulmuş mudur?

canım ben evliyim adetliyken özellikle ilk günü bazen rahmim dışarı çıkacak gibi ağrıyor. bu normaldir kanı atan kasların hareketidir bunlar bence. öyle olmasa kan dışarı nasıl çıkar. gelelim parmak konusuna çocuklar belli yaşlarda cinsel organınla oynarlar kız olsun erkek olsun vücudunu tanıma refleksleridir. büyük ihtimalle sende öyle yapmışsın. ama Allah çocuklara böyle birşey verdiğine göre çok tehlikeli bişey olmasa gerek hemen her çocuk yapar bunu.öyle kolay olsaydı kızların çoğu zarar görürdü. ama tabii sen parmağını ne kadar soktun bilemem ama bişey olsaydı canın yanardı kanaman olurdu annende farkederdi. genede için rahat etsin istiyorsan bir doktora gidip muayene ol en azından sadece kendin bilirsin. kimseye söyleme. sonuca göre davranırsın.

canim ben kanin cikisini bakireykende hissediyordum evliyim simdide hissediyorum,
gelelim parmak meselesine,
bir parmakla bakireligin gitmez belki biraz esnemistir,
hem kolay degil canin yanardi,
o yuzden kafaya takma bence,

cnm ben hemşireyim.kadın hastalıkları ve doğum hemşiresi.
kızlık zarı çok esnek öylem küçük bir parmakla bozulmaz.bozulması genelde acılı olur ve acı olsaydı hissederdin. ama illaki emin olayım diyorsan bi doktora muayene olmanı öneririm.

şu an ilk aşkımla nişanlıyım çok şükür fakat bi ayrılık döneminde hayatımda başkası oldu ve nişanlım bana onunla ilgili hiçbişey sormadı eminim içinde kendince soruları vardır eğer düğün gecesi bi terslik olursa kendimi çok kötü hissederim nişanlımla bikaç kere illa kan gelmesi gerekmez esnek filanda olabiliyormuş diye konuştuk ama eğer ilişkiye girmemişse kesin kan geliryok öyle bişey dedi üsteleyemedim bende :KK59:

canım ilişkiye giren ve girmeyen bayanların vajinasında değişiklik olduğu için evlendiğinde ilişkiye girmediğini nişanlın anlar canım korktuğun gibi bişey olmamıştır içini rahat tut

genelde hep evliler aynı yorumu yapmış bende evliyim canım sandığın kadar kolay yırtılmaz zar, belki ufacık bir darbe almıştır ama yırtılması çok çok zor diyebilirim, içini ferah tut, bir an evvel bir doktora danış muaynene basit bir işlem zaten, böyle kafaya takmaya devam edersen, korkarım evlenince vajinusmus olursun, güzel haberler bekliyoruz.

selamlar sorum hymenle ilgili kızlar ben daha önce ilişkiye girmedim fakat kendim 12 13 yaşlarımda meraktan dolayı parmağımı bi kaçkere vajinama soktuğumu hatırlıyorum fakat kan la alakalı hiçbişey hatırlamıyorum hiç emin değilim kan gelmişte olabilir hayal meyal hatırlıyorum çünkü sorum şu ki adet olurken çok afedersiniz kanın çıkışının hissediyorum genişliyor vajina ve kan çıkıyor bu durumda kızlık zarımla ilgili yorum yapabilirmiyim?:KK14:

bu tür sorularla çok fazla baş başa kalmayın, aksi takdirde psiklojinizi de bozarsınız.
kızlık zarı çok derinlerde değildir. vajina girişinin hemen 1,5-3 cm içerisinde bulunur. parmakla bozmak çok zor olmasa da 12-13 yaşında bir kız çocuğunun en azından iğne sokması tarzı bir acıyı hissetmesi ve parmağında yahut da iç çamaşırında kan görmesi küçük de olsa bir travma geçirmesine neden olacaktır diye düşünüyorum. böyle bir şey belleğinizde yer etmediyse, korkacak bir şey yok. bozulmamıştır diyelim. ayrıca her parmaklama eyleminden sonra hymen yırtılmayabilir, esnekliği de önemli.
yine o yaşlarda bir kız çocuğunun çok sert bir şekilde parmağını sokmak yerine küçük bir merakla birazcık yüzeyinde gezdirmiş olma ihtimali daha büyük. tahminim o ki çok derin bir penetrasyon yapmamışsınızdır.

içinizi yine de rahat tutmak adına jnekoloğunuza genel bir muayene olabilirsiniz.

Gecmis olsun arkadasim. İnsan oyle seyler duyup okuyorki ister istemez terettude dusuyor. Ben iliski yasamadim ama bisiklete binmek dusmek ikinmakla bozulacagi soyleniyor insan ister istemez korkuyor. Vajina girisinden 1-2 cm icerde oldugu yaziyor ama ben daha vajina giri neresi bilemiyorum bazilari kucuk dudaklarin oldu yer bazilari en disdaki dudaklar bazilari idrar deliginin altindaki aciklik vajina girisi diyor Bunlarin hangisi dogru cevaplarsaniz cok memnun olurum arkadaslar birde resimlerde kizlik zari idrar deligine yapisik birlesik gozukuyor bu dogrumu?

Gecmis olsun arkadasim. İnsan oyle seyler duyup okuyorki ister istemez terettude dusuyor. Ben iliski yasamadim ama bisiklete binmek dusmek ikinmakla bozulacagi soyleniyor insan ister istemez korkuyor. Vajina girisinden 1-2 cm icerde oldugu yaziyor ama ben daha vajina giri neresi bilemiyorum bazilari kucuk dudaklarin oldu yer bazilari en disdaki dudaklar bazilari idrar deliginin altindaki aciklik vajina girisi diyor Bunlarin hangisi dogru cevaplarsaniz cok memnun olurum arkadaslar birde resimlerde kizlik zari idrar deligine yapisik birlesik gozukuyor bu dogrumu?

bisiklete binmekle, damdan düşmekle, ıkınmakla falan kızlık zarı bozulmaz. gönül rahatlığıyla koşun, eğlenin; bu tür şeylere çok fazla kulak asmayın.

genel olarak gördüğünüz yapı vajina değil dış genital organınızdır. klitoris, dış ve iç dudaklar, perine hepsi bütün bir yapıdır. aynadan baktığınızda ortadan çizgili ve iki lobdan ibaretmiş gibi görünen yapı tüm bunları kapsar.
hatta anüs de yukarıdaki öğelerden farklı bir dış genital organdır.
vajina ise cinsel ilişki, yumurtlama vb işlevler için mevcut, bahsettiğiniz o küçük delikle başlar ve 10 cm kadar içeri doğru uzanır.
kızlık zarınız o deliğin hemen 1-2 cm içerisinde bulunur ve iyi korunur.
idrar deliği tanımladığınız gibi hemen vajina deliğinin üstünde yapışık yer alır.

bilimsel tanımlamalar yerine daha basitçe anlayacağınız şekilde aktarmak istedim.

yeri gelmişken ben de sorayım o zaman 8-9 yaşlarında üzerinde yürümeye çalışırken demir inşaat iskelesinin üzerine düstüm ben de; ve hani ata biner gibi düştüm.. her ne kadar orta yeri bacağıma çarptırmaya çalışsam da sonrasında çamaşırımda kan gördüm.. tabi bacaklarım felan mosmor.. anneme de söylemiştim ama bişey olmaz deyip üzerinde hiç durmadı..
benim de aklıma takılmıyor değil, bişey olmuşmudur diye?

:KK33: evladım kanın çıkışını hissetmen iyidir. hymen in yerinde olmasından kaynaklanır. eğer önünde bariyer olmasaydı kanın çıkışını hissedemezdin.

yazmış bir kullanıcı ama ben 3 aylık evliyim adet çıkışını bende hissedebiliyorum xs ama hymen yok bu nasıl olcak bence dr a git ve muayene ol :KK34:

yeri gelmişken ben de sorayım o zaman 8-9 yaşlarında üzerinde yürümeye çalışırken demir inşaat iskelesinin üzerine düstüm ben de; ve hani ata biner gibi düştüm.. her ne kadar orta yeri bacağıma çarptırmaya çalışsam da sonrasında çamaşırımda kan gördüm.. tabi bacaklarım felan mosmor.. anneme de söylemiştim ama bişey olmaz deyip üzerinde hiç durmadı..

vajinal darbe almışsınız. kanama dış yüzeyde zedelenme nedeniyle olmuş olabilir. yahut kızlık zarı bozulmadan iç yapıda zedelenmeler de söz konusu olabilir. fakat bu belirti kızlık zarının yırtılmasıyla da sonuçlanabilir.
fakat bu tür sert darbelerde genelde kızlık zarı zedelenir ve cinsel ilişkide kalan kısmı da yırtıldığı için kanama olur.
içinizin rahat etmesi için doktorunuz en doğru cevabı verecektir. muayene etmeden kesin bir şey diyemiyoruz.

asmin 100 tane paylaşımım henüz olmadığı için özel mesaj atamıyorum. sistem izin vermiyor.
sorunun cevabı evet ve özel sorunu sorabilirsin...

arkadaşlar merhaba. ben size açık açık yazıcam kafama takılan şeyleri. birincisi benim vajinamın görüntüsü çok çirkin yani iç dudaklar uzun gereğinden ve koyu renk. bu ergenlkten beri böyle onun için ben böyle kimseyle evlenemem diye yerleştirmişim çocukluktan beri aklıma. ve o yaşlardan beri de sık sık mastürbasyon yaptım ne yalan söyleyeyim. ihtiyaç duyuyorum buna çünkü. ama hep yüzeysel kesinlikle iç kısma bir şey sokmadım ve ya zorlamadım hiç kanda görmedim. ama yine de bu kadar şeyden sonra (yani yıllardır yapıyorum o açıdan )bekaretimin bozulmuş olabileceğini düşünüyorum hem de yüksek bi olasılıkla. yazarken bile utanıyorum ama napayım artık yaşım 27 evlilik eskisi kadar uzak ve imkansz görünmüyor da aklım çok karışık. bana yol gösterecek fikir ve bilgi verecek birileri varsa çok sevinirim. uyku tutmuyor gerçekten moralim sıfır.

arkadaşlar merhaba. ben size açık açık yazıcam kafama takılan şeyleri. birincisi benim vajinamın görüntüsü çok çirkin yani iç dudaklar uzun gereğinden ve koyu renk. bu ergenlkten beri böyle onun için ben böyle kimseyle evlenemem diye yerleştirmişim çocukluktan beri aklıma. ve o yaşlardan beri de sık sık mastürbasyon yaptım ne yalan söyleyeyim. ihtiyaç duyuyorum buna çünkü. ama hep yüzeysel kesinlikle iç kısma bir şey sokmadım ve ya zorlamadım hiç kanda görmedim. ama yine de bu kadar şeyden sonra (yani yıllardır yapıyorum o açıdan )bekaretimin bozulmuş olabileceğini düşünüyorum hem de yüksek bi olasılıkla. yazarken bile utanıyorum ama napayım artık yaşım 27 evlilik eskisi kadar uzak ve imkansz görünmüyor da aklım çok karışık. bana yol gösterecek fikir ve bilgi verecek birileri varsa çok sevinirim. uyku tutmuyor gerçekten moralim sıfır.

Merak etme canım, kızlık zarı yüzeysel temasla asla bozulmaz, ben de senin gibiydim ve korkularımın ne kadar yersiz olduğunu evlenince anladım, için rahat olsun :KK34:

X