KIZLIK ZARI

kumsallll0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2024
81
2
18
Arkadaşlar lütfen acilen cevap verin sadece mast yapıyorum parmak sokmak vs hiçbir şey yapmıyorum ama insanın içine yine de şüphe düşüyor vajinamı bi inceleyeyim dedim vajinanın altında bi delik var o deliğin hemen önünde perde gibi mi olur kızlık zarı yoksa deliğin içierisnde midir bilmiyorum o deliği görünce çok tedirgin oldum korku kapladı vücudumu ve hemen bozulur mu kızlık zarı bazı sitelerde dar pantolon giyince peçeteyle silince bozulacağını söylüyor 19 yaşındayım ve maalesef doğu tarafında yaşıyorum böyle şeylere çok önem veriyolar o yüzden korkuyorum lütfen açıklayıcı ve doğru cevap verirseniz sevinirim çünkü düşünmekten kafayı yicem

Hangi aktiviteler kızlık zarının yırtılmasına neden olabilir?​

Kızlık zarının yavaş yavaş yırtılma noktasına kadar aşınan esnek bir doku parçası olduğunu bilmek önemlidir. Yırtıldıktan sonra, rahatsızlık hissedebilir veya kan fark edebilirsiniz. Kızlık zarınızı yırtabilecek bazı yaygın aktiviteler şunlardır:

• Mastürbasyon (vagene alet alarak yapılırsa)
  • Bir tampon yerleştirme
  • Pelvik muayene veya Pap testi yaptırmak
Vajinal bölgeniz herhangi bir şeyle temas ederse, kızlık zarınızın yırtılmaz. Kadınların kızlık zarının ne zaman veya nasıl yırtıldığı hakkında hiçbir fikri olmaması durumu çok yaygındır. Kızlık zarı yırtılması konusundaki deneyim herkes için farklıdır.

Kızlık Zarı Kolay Bozulur mu?

Kızlık zarı bütünlüğünü kolay kaybeden bir yapı değildir. Kızlık zarının bozulması için ortadaki 1,5-2 cm’lik halkanın düzeninin bozulacak şekilde ve merkezden tabana kadar inen yırtıklar oluşmalıdır.

Kızlık zarı mastürbasyon, yüzeysel dokunma, sürtünme yöntemi ilişki gibi sebeplerle bozulmaz.

Çok nadir olarak sürtünme yolu ile olan ilişkilerde kızlık zarı zedelenmesi veya bazen yırtıklar olabilir. Unutulmamalıdır ki, her kızlık zarı bozulması kanamaya yol açmaz ve her kanama da kızlık zarının bozulduğu anlamına gelmez.

Kimi zaman gelen kan, kızlık zarının bozulduğu düşüncesini akıllara getirse de, yapılan muayene sonucu zarda meydana gelen zedelenme sonucunda kan oluştuğu görülmektedir.

Kızlık Zarı Kolay Bozulur mu?

Kızlık zarı bütünlüğünü kolay kaybeden bir yapı değildir. Kızlık zarının bozulması için ortadaki 1,5-2 cm’lik halkanın düzeninin bozulacak şekilde ve merkezden tabana kadar inen yırtıklar oluşmalıdır.

Kızlık zarı mastürbasyon, yüzeysel dokunma, sürtünme yöntemi ilişki gibi sebeplerle bozulmaz.

Çok nadir olarak sürtünme yolu ile olan ilişkilerde kızlık zarı zedelenmesi veya bazen yırtıklar olabilir. Unutulmamalıdır ki, her kızlık zarı bozulması kanamaya yol açmaz ve her kanama da kızlık zarının bozulduğu anlamına gelmez.

Kimi zaman gelen kan, kızlık zarının bozulduğu düşüncesini akıllara getirse de, yapılan muayene sonucu zarda meydana gelen zedelenme sonucunda kan oluştuğu görülmektedir.
Ben bunu sormuyorum vajina var ya onun altında ki deliğin hemen önünde midir yoksa içerisinde midir

Bi
Ben bunu sormuyorum vajina var ya onun altında ki deliğin hemen önünde midir yoksa içerisinde midir

Latince adı 'hymen' olan kızlık zarı, vajina girişindeki küçük, ince bir doku parçasıdır. Kızlık zarı, 'labuyomine' denilen küçük dudakların yaklaşık 1-1,5 cm gerisinde bulunmaktadır. Fetal gelişimden kalan doku parçalarından oluşan kızlık zarının boyutu, şekli ve kalınlığı kişiye ve zamana göre değişmektedir.

Biraz araştır öğren

Bi

Latince adı 'hymen' olan kızlık zarı, vajina girişindeki küçük, ince bir doku parçasıdır. Kızlık zarı, 'labuyomine' denilen küçük dudakların yaklaşık 1-1,5 cm gerisinde bulunmaktadır. Fetal gelişimden kalan doku parçalarından oluşan kızlık zarının boyutu, şekli ve kalınlığı kişiye ve zamana göre değişmektedir.

Biraz araştır öğren
Araştırdım zaten deliğin içerisinde midir yoksa önünde midir hemen bunu soruyorum valla şaka gibisiniz

Arkadaşlar lütfen acilen cevap verin sadece mast yapıyorum parmak sokmak vs hiçbir şey yapmıyorum ama insanın içine yine de şüphe düşüyor vajinamı bi inceleyeyim dedim vajinanın altında bi delik var o deliğin hemen önünde perde gibi mi olur kızlık zarı yoksa deliğin içierisnde midir bilmiyorum o deliği görünce çok tedirgin oldum korku kapladı vücudumu ve hemen bozulur mu kızlık zarı bazı sitelerde dar pantolon giyince peçeteyle silince bozulacağını söylüyor 19 yaşındayım ve maalesef doğu tarafında yaşıyorum böyle şeylere çok önem veriyolar o yüzden korkuyorum lütfen açıklayıcı ve doğru cevap verirseniz sevinirim çünkü düşünmekten kafayı yicem
Keşke önceden inceleseydin

Delikten korkucak kadar

Akıl fikre cooook ihtiyaç var hemde cokkk

O gördüğün vajina girişi kapalı olsa regl olamazsın zaten tabiki delik olacak😂😂 himen öyle aynadan bakıp görülecek bir şey değil. Nolur bedeninizle tanışın sürekli panik yapmayı bırakın
Teşekkür ederim ya cidden en düzgün yorum buydu birazcık korkmuştum açıkçası

Üşeniyorum yazmaya
Araştırdım zaten deliğin içerisinde midir yoksa önünde midir hemen bunu soruyorum valla şaka gibisin

Kızım sen şaka gibisin sen
Hiç mi Google’a görseller kızlık zarı nerededir diye araştırmadın?
273728118 tane görsel var bakmak zor mu?onu da mı ben atayım.

Beklediğin rahatlatıcı cevabı vermedik diye 🤣

Üşeniyorum yazmaya

Kızım sen şaka gibisin sen
Hiç mi Google’a görseller kızlık zarı nerededir diye araştırmadın?
273728118 tane görsel var bakmak zor mu?onu da mı ben atayım.

Beklediğin rahatlatıcı cevabı vermedik diye 🤣
Siz sanırım anlamıyorsunuz daha fazla yorum yapmayın lütfen

X