kızlarrr folik asit ne kadar süre kullanılırrr

umutluyum39

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
26
0
canlarım ya 1 yıl oldu bebek umutlarımız ama 7 aydır folic asit kullanıyorum hala bir gelişme yok folik asit uzun süre kullanımda zararlımıdır bilen varmı??yoksa hamileliğe kadar devammı..konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen yardımmm

canlarım ya 1 yıl oldu bebek umutlarımız ama 7 aydır folic asit kullanıyorum hala bir gelişme yok folik asit uzun süre kullanımda zararlımıdır bilen varmı??yoksa hamileliğe kadar devammı..konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen yardımmm
canım benim bildiğim zararı yok faydası var, hamileliğe kadar kullanabilirsin sanırım. hamileliğin de ilk 3 ayı öneriyo drlar.

canım folik asitin zararı olacağını düşünmüyorum ama yinede doktoruna bir danış derim ben bizim gelinimiz de çok uzun süre kullandı hamile kalana kadar bir zararıda olmadı ama yinede danışmakta yarar var

bana bebek düşünmeye başladığım anda kullanmaya başlamamı söylemişlerdi 2 sene kadar kullandım hamile kalınca da 3 ay devam ettirdi doktorum. Zararı olduğunu düşünmüyorum çünkü bütün insanların folik asit ihtiyacı varmış ve normal zamanda da vitamin gibi kullanılabilir diye okumuştum.

Ben hamileliğimden 3-4 ay önce başlamıştım 12 haftam bitene kadarda içmeyi kesmedim. 12 haftadan sonra elevit kullanmaya başladım folik asidi kestim ancak elevitin içindede folik asit var, bebeğin omurilik yapısı için olmazsa olmaz bir vitamin mutlaka içmelisin bence. Folik asidin hiç bir zararı olmaz tam tersi hamile olmasan bile içmende yarar var.

merhaba ben eylulde basladım ıcmeye martta hamıle kaldım hamılelıgın ılk uc ayındada ıctım devam et yanııı :1hug:

:nazar:

bencede doktora sormalısın.Hamilelik öncesi ve sonrası 3 ay kullanılyor normalde ama uzayan dönemler için nedir bilmiyorum.

bildiim kadarıyla faydası var zararı yok zaten vücut fazla gelen folik asiti idrar yoluya geri atıyo bunun için sana bir zararı yok canım içmeye devam edebilirsin.

canım 2 sene kullandım demişsin hamile kalana kadar hamilelik oluşma sürecin 2 yılmı sürdü benim 1 yıl oldu her ay bir umutla bekliyorum ama doktora gitsemmi acaba,ilk başta gitmiştim smear testi ve genel muayne oldum ama başka tahlil yapmadı bir sorun yoktu

ben hamilelikten 6 ay oncesinden icmeye basladim hamilelikgin 3ayina kadar ictim sonra vitamine gectim zaten vitaminde folik asit vardi simdi 1aylik bebegim vitamini hala kullaniyorum bildigim kadariyla hicbir zarari yok uzun sure kullanimin

2 ay hamilelikten once ictim
3 ayda hamileyken..

hicbir zarari yok,bebegin bel kemigi gelisimi
icin cok faydali demisti doktorum..

X